Hotovson Hotovson komentáře u knih

Zápisky starého prasáka Zápisky starého prasáka Charles Bukowski

Výjimečně se s hodnocenim nebudu srát a rovnou napíšu, že mi to vůbec nesedlo. Prokousal a protrpěl jsem se 40 stranama a pak přečet ještě pár náhodně vybranejch zápisků a nic. Pro mě hrozná nuda a stereotyp. Možná jsem jenom vstal špatnou nohou z postele, možná jsem na to moc střízliv, možná blbej den, ale fakt ne. A abych se do čtení nutil? Tak na to kašlu. Přitom jiný Bukowskiho knížky v cajku, ale dneska a tuto prostě ne. Sorry jako...

20.08.2019 1 z 5

Canterburské povídky (24 povídek) Canterburské povídky (24 povídek) Geoffrey Chaucer

Musim říct, že se mi Canterburské povídky moc líbily, až mi to samotnýho překvapilo, jelikož to byl muj druhej pokus, přičemž ten první nedopad vůbec dobře a knihu jsem nedočet. Teď jsem jí dal v podstatě na jeden zátah a i když některý povídky byly delší nebo možná zdlouhavý, tak celkovej dojem je vynikající. Asi jsem do toho dozrál :)

31.07.2019 5 z 5

Nástup Nástup Václav Řezáč (p)

Je to velice čtivý, je vidět, že Řezáč psát uměl a odsun je určitě zajímavý, ale taky hodně citlivý téma. Bohužel ta kniha je opavdu hodně poplatná době vydání, což chápu, ale s tím vědomím jsem do toho šel, když jsem jí začal číst. Nicméně někdy je ta agitační linka opravdu velmi otravná a myslim si, že méně by bylo více.

Každopádně o odsunu bych si toho rád přečet víc, klidně i ne tak jednostranně zaměřenýho.

07.06.2019 4 z 5

Haldy Haldy Anna Maria Tilschová

Drsnej příběh z drsnýho kraje. Ač z druhýho konce republiky, tak s ostravskym nářečim jsem kupodivu problém neměl, horší to pro mě bylo s tou němčinou, kolikrát to fakt bylo na slovník do druhý ruky.

Nicméně co se týče příběhu celkově, tak se mi moc líbil a zároveň si můžu knížku zařadit do letošní Výzvy.

20.05.2019 4 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Takhle smíšený pocity jsem snad z knížky ještě neměl. Dlouho jsem se rozhodoval kolik tomu dát hvězdiček, nakonec dávam tři. Proč?

Jako klady bych viděl, že je to napsaný fakt hodně čtivě, za pár hodin jsem měl hotovo. Děj slušně odsejpal. Námět mi přišel originální, co se týče nyxie samotný jako suroviny (je to vůbec surovina?, co je to? Nevíme - OK, ani Babylon zřejmě neví všechno). Tudíž je tu i nějaká záhada.

Dál. Emzáci. Nevíme o nich vůbec nic. Tady si nejsem jist, jestli je to dobře nebo špatně.

Zápory. Pro mě. Od začátku do konce se tam jenom soutěží. 380 stran? Proč proboha? Mohlo se to smrsknout na 150-200 a stačilo by. Zbytek na planetě (vim, že bude v pokračování, ale neškodila by alespoň ochutnávka, abych měl důvod si ho vůbec koupit). Očekával jsem, že když se střetli s Genesis 12, bude nějaká změna. Nebyla. Zase se jenom soutěžilo, kdo líp vytvaruje nyxii. Proč najednou v průběhu soutěže rozhodli, že ženský postupujou bez ohledu na body? Že to nechápaly postavy v knize chápu, ale že to neni vysvětleno čtenáři nechápu. Mohlo to bejt klidně opačně a bylo by to fuk. Nebo ne? Těch nejasností tam bylo víc.

Závěrem. Jestli to mělo vyvolat otázky, tak se povedlo. Jestli mě to mělo navnadit na pokračování. Ani ne. Takhle to s klidem střelim do antíku nebo to někomu dam k narozeninám a za rok si na to nevzpomenu. Asi jsem na to moc starej.

25.04.2019 3 z 5

Lučištník Lučištník Bernard Cornwell

Skvělej příběh plnej zvratů z doby kdy se nikdo s nikym moc nemazal a o rytířskej cti se spíš jenom mluvilo, než by se jí někdo řídil.

Líbilo se mi popsání bitvy u Kresčaku. To musela bejt neskutečná řezničina.

19.02.2019 5 z 5

Proti všem Proti všem Alois Jirásek

Pěkná knížka. Byl sem nadšen, i přes zdejší nízké hodnocení. Za sebe musim říct, že tohle strčí Vondrušku do kapsy úplně s přehledem.

Někomu se to možná bude číst špatně, ale já si to užíval. Čet jsem vydání z r. 1955, vzadu je slovníček.

27.11.2018 5 z 5

Temný cypřiš Temný cypřiš Agatha Christie

Opět pěkná detektivka. Za pět hodin jsem měl přečteno, hezky to utíkalo. Poirot se objeví až v polovině.

02.10.2018 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Arťom opět chodí (běhá, plazí se a dokonce pluje) stanicemi moskevského metra (a chvíli nad ním), přičemž na každé stanici se dostává tu do menšího, tu do většího a někdy až do kolosálního průseru.

Celou dobu se žene za jediným cílem, a to navázat spojení se světem, což se mu nakonec podaří. A tady nastává cíl číslo dvě. Dostat se ven.

Moc se mi líbil závěr, od Arťomovo poznání pravdy, bunkru a jeho cesty ven, pryč, daleko...ne všechny dystopie musí končit tragicky a to se mi líbí :)

15.08.2018 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Pěkně to Oldřich z Chlumu narafičil.

29.12.2017 5 z 5

Hollywood Hollywood Charles Bukowski

Bukowski (nebo teda Chinaski) na starý kolena. Chlastá furt celkem dost, vlastně hodně, akorát už neděvkaří, přecejen je to už starší pán, takže žije se Sarah a chlastaj spolu, když dostane nabídku napsat scénář, do čehož se mu moc nechce, ale nakonec to udělá a celý se to tak nějak asi zdaří. Ač teda jestli to takhle funguje u filmu, tak potěš koště, ale jemu bych to věřil, že to popsal bez příkras. Taky celkem přehlídka všemožnejch charakterů a postav.

Příjemně se to četlo. Někde tu mam časák s rozhovorem s Bukowskim (asi to byl Playboy z 80. let?), akorát v němčině, tak se na to taky možná dostanu - se slovníkem. Zajímalo by mi, jestli je stál rozhovor tisíc doláčů :D

15.05.2024 5 z 5

Devátá smrt Devátá smrt Zdeněk Pluhař

Nečekaná knížka vybraná z "Knihovny do vlaku" na nádraží v Rokycanech z dlouhý chvíle při čekání na vlak (tady by se slušelo poděkovat ČD, jinak bych tam tak dlouho nekysnul :D)

Navíc jsem si jí moh zařadit do ČV 2020, páč to skoro nikdo nečet, což je docela škoda.

Příběh z nelehký doby hospodářský krize, kdy nestačilo natáhnout ruku a lidi se museli hodně přičinit, aby měli co jíst, práce pro ně byla všechno a někoho napadaly v zoufalství i černější myšlenky, o čemž se v knize píše.

30.01.2020 5 z 5

Škůdce zemský Jiří Kopidlanský Škůdce zemský Jiří Kopidlanský Václav Kaplický

Jiřího nasrání zcela chápu, i když si někdy počínal až moc krutě a odnášeli to i nevinní, ale taková už to zřejmě byla doba, kdy se nikdo moc nezabýval právy toho druhého, obzvlášť byl-li ten druhý slabší. Nicméně příběh se mi jako zpracování reálné historické postavy a jejích osudů líbil.

10.10.2019 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Celkově pěkný povídky. Musim říct, že se mi líbily všechny. Možná trošku slabší byly Modré čočky, ale nic co by mělo pokazit hodnocení. Já byl spokojen.

10.04.2019 5 z 5

Kacířka Kacířka Bernard Cornwell

Povedený zakončení putování za svatým grálem.

Nicméně co mi těší ještě víc je, že jsem uhodnul, co přesně to bylo a to už ve druhej knížce a tady se to jenom potvrdilo :)

27.02.2019 5 z 5

Pravda o zkáze Sodomy Pravda o zkáze Sodomy Ivan Kříž

Hodně děsivý. Historie se neustále opakuje. Bohužel.

"Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako obvykle."

16.01.2019 5 z 5

Rudá záře nad Kladnem Rudá záře nad Kladnem Antonín Zápotocký

Ale jo, je to psaný pěkně. Já už to jako povinnou četbu neměl, přečet jsem si to ze zvědavosti. Sice mě tam celkem nudily ty části o socializaci, neustále se opakující a zdlouhavý, ale na druhou stranu je tam pěkně popsanej život dělníků na Kladně po 1. světové válce, že jsem se i do toho dokázal vžít.

Zábavný byly ty části, kde se starej Šádek neustále s někym o něco sází a jelikož má filipa, pokaždý vyhraje.

03.01.2019 4 z 5

Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Nekonečno vítá ohleduplné řidiče Rob Grant

Je pravda, že kdybych neznal seriál, tak by mi to zřejmě nebavilo, ale takhle je to pěkný čtení, který až na začátek a pár drobností kopíruje seriál.

Určitě ale napřed doporučuju seriál a až potom knížku.

27.11.2018 5 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Trošku pomalejší začátek, ale jakmile se kniha dostane do tempa, tak už nepovolí a na konci jsem měl nervy jak špagáty, jak to bylo strhující.

Příběh a postavy jsou moc dobře propracovaný a kdo je číslo 1 se dozvíme až na úplnym konci. Samozřejmě jsem to nečekal :)

A celou dobu jsem si lámal hlavu, kdo by mohlo bejt to dítě :)

05.11.2018 5 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Tak tohle jsem opravdu nečekal a že vždycky čekam cokoliv, jelikož nejsem schopen nikdy uhádnout, kdo vraždil :)

06.09.2018 5 z 5