Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Otylé ach Otylé ach Josef Hrubý

Nastavuješ pravou tvář i levý obličej...tento úryvek se mi líbil nejvíce. Jinak ke smutné poezii si stále ještě hledám cestu, stejně jako k vinným klobásám. Musím do nich dorůst, jak říká moje babička.

17.09.2018 2 z 5

Hlad jako žádný jiný Hlad jako žádný jiný Kresley Cole

Protože jsem si chtěl vzít, co je moje. Protože tě potřebuju a protože tě nenávidím...Jo přesně tento úryvek vystihuje můj pocit z románu...a to mám ráda

16.09.2018 4 z 5

Hotel rozkoší Hotel rozkoší Marina Anderson

Když v knihách vyjde najevo o hlavním hrdinech, že se za vyhledáváním poněkud specifického druhu tělesného potěšení skrývá neutěšené komplikované dětství, tak z toho mám takový znechucený a smutný pocit. Člověk pak marně čeká na nějakou tu příjemnou vibraci a místo toho myslí na štupování ponožek...nicméně nebudu pokrytec a přiznávám, že toho v knize zmiňovaného houpacího koně bych doma chtěla :-)

29.08.2018 2 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Je to takový tvarohový koláč s hrozinkami, které spousta lidí nesnáší, ale moc dobře ví, že právě ty dávají všemu tu chuť. No a pak se najdou tací, co hrozinky milují a ochotně je sezobnou a hledají další. Jinak v knize se mi líbily popsané myšlenkové pochody dětí a toho kocoura. V reálu bych zbytek dospělých aktérů poslala vyhledat odbornou pomoc, nebo jim upekla koláč.

24.08.2018 3 z 5

Ztraceno ve vlnách Ztraceno ve vlnách Paul Gelder

Byl to dárek, který potěšil.

03.08.2018 5 z 5

Sveď mě za úsvitu Sveď mě za úsvitu Lisa Kleypas

Lehké, letní, nekomplikované čtení...někdy bych ráda viděla natolik atraktivního cikána, jež je popisován v této knize, ale o tom vlastně romány jsou...o fantaziích. Autorka patří mezi studovanou elitu, jež uchopí i dušičku nás, kteří u knih zavařujeme.

04.07.2018 2 z 5

Válka před válkou – Krvavý podzim 1938 v Čechách a na Moravě Válka před válkou – Krvavý podzim 1938 v Čechách a na Moravě Stanislav Motl

Dobře napsáno, část popsaných míst navštíveno a vřele doporučeno.

11.04.2018 5 z 5

Turbulence touhy Turbulence touhy Kendall Ryan

Ke kávě to není, možná snad k palačinkám s nutellou, ale pozor na přejedení...té knihy.

10.04.2018 1 z 5

Nacistické tajné služby Nacistické tajné služby Edmund L. Blandford

Obálka lehce populistická, obsah čtivý a místy až odzbrojující v rámci překladu. Muže některé hlášky rozložily do základu.

03.04.2018 5 z 5

Žádej, o co chceš Žádej, o co chceš Sylvia Day

Kdyz ma clovek chripku doprovazenou horeckou a nejde mu myslenka, tak u teto knihy se vypotit da. Je to sice lehce nesouroda kombinace preslazene romantiky a obhrouble erotiky, ale to caj se slivovici taky a na nemoc zabira.

20.03.2018 3 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Byl to dar pro tchyni a zabodoval...co vic si prat ;-)

20.03.2018 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Zakoupeno jako dar, který opravdu úspěch měl.

17.03.2018 5 z 5

Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících Ženy českých panovníků ve faktech, mýtech a otaznících Vladimír Liška

Asi budu zlá, ale přišlo mi to prostě strašně populistické. Autor je velice plodný, když to srovnám s jinými, kteří hledají podklady klidně 15 let, než to seskupí do jednoho materiálu, tak tady je takové množství vydaných knih, že ani není snad možné to vzít do hloubky, což je veliká škoda. Nicméně, kdo se chce dozvědět v relativně útlé knize vcelku hodně informací, tak bude asi spokojen.

10.03.2018 3 z 5

Jan Kotěra 1871-1923 Jan Kotěra 1871-1923 Vladimír Šlapeta

Vždy když se blíží narozeniny mé kamarádky Radky, tak si vzpomenu, jak se zálibou označovala tohoto pana architekta jako "těžce vymazleného" no je na tom hodně pravdy. Čisté, funkční a nadčasové.

06.03.2018 5 z 5

D.E.S.I.G.N. D.E.S.I.G.N. Ewa Solarz

Naprosto D.E.S.I.G.N.ová záležitost. Výborný způsob, jak široké veřejnosti přiblížit toto odvětví návrhářství. Byla mi zapůjčena, ale moc bych ji chtěla mít doma :-)

06.03.2018 5 z 5

Modrý záliv Modrý záliv Nora Roberts

V těhotenství jsem si knihy od Nory dopřávala po kilech, ale to i krupici s medem. No, toho čtení nelituji, což se o krupici říct nedá, přesto kdykoliv ji vařím dětem, tak nostalgicky vzpomínám na toto krásné medem vonící a slzy ronící období.

05.03.2018 4 z 5

Zlý farář přejel hodného psa Zlý farář přejel hodného psa Jiří Barhoň

Skvělá kniha pro zakaboněné dny, nebo zakaboněné cestující v MHD.

03.03.2018 5 z 5

Martina Martina Jarmila Dědková

Zase jedna kniha čtená příliš brzy. Nebo to holt nesedlo mé maličko zakomplexované zavalité nátuře.

22.02.2018 2 z 5

Jídlo jako jed, jídlo jako lék Jídlo jako jed, jídlo jako lék kolektiv autorů

Opakovaně zní vykrádám inspiraci. Krásné fotky, krásné kresby...pastelkami, což je kumšt a ještě dosti chytrých informací. NO nečekejte, že se dozvíte něco převratného, ale příklady z praxe se mi v ní líbí.

22.02.2018 5 z 5

Mrtvé duše Mrtvé duše Nikolaj Vasiljevič Gogol

Byla to povinně nepovinná četba, ale vtipná a k vínu doporučuji.

22.02.2018 4 z 5