Hoshi Hoshi komentáře u knih

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tak tohle bylo pohlazení pro mou duši. Jednohubka na klidný večer a příjemný návrat do známého prostředí. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla něco víc o postavách, přečetla si pár stránek navíc ze života Ani a Thomase. :)

03.08.2021 5 z 5

Od svítání do šera Od svítání do šera Marie Fischerová-Kvěchová

Tahle útlá knížka skrývá příběh dvou dětí, Jeníka a Mančičky, a jejich den od svítání do šera. Krásné ilustrace Marie Fischerové-Kvěchové tvoří potěchu pro zrak a verše Leontýny Mašínové pro sluch. Celá kniha je příjemné čtení na uspávání.

27.07.2021 5 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Kdysi jsem o této knize slyšela, že po přečtení budete mít obrovskou touhu všechny kolem sebe objímat.... Jedno objetí a kolik nadělá radosti:)
Příběh je miloučký, jednoduchý, doprovázený rozmanitými, originálními ilustracemi.

21.07.2021 5 z 5

Těžké rozhodnutí Těžké rozhodnutí Malin Maria Stehn

Příjemný odpočinkový, čtivý příběh s tématikou koní, který by mohl zaujmout všechny malé i větší milovnice/milovníky těchto úžasných stvoření, samozřejmě nečekejte žádný velký zázrak. První knihu z této série jsem nečetla, ale i tak jsem se zde seznámila s důležitými okamžiky a postavami z prvního dílu. Opravdu příjemné čtení.

30.06.2021 4 z 5

Na louce, v lese, na poli, v zahradě Na louce, v lese, na poli, v zahradě Danuša Pašiaková

Na louce, v lese, na poli, v zahradě a čtyři roční období, celostránkové ilustrace s mnoha detaily a žádný text dělají z tohoto stařičkého leporela poklad. A já jsem ráda, že jsem jej objevila a teď v něm mohu listovat v dcerou.

05.06.2021 5 z 5

Maková panenka a motýl Emanuel Maková panenka a motýl Emanuel Václav Čtvrtek (p)

Jednu dobu to byla u nás nejčtenější a nejprohlíženější kniha, která s námi musela všude. Krásné ilustrace, zábavný text tak akorát dlouhý na uspání. Miluji večerníčkovou verzi a doufám, že si ji jednou zamiluje i dcera.

Liška a myška Liška a myška Vitalij Valentinovič Bianki

Toto stařičké leporelo jsem objevila v knihobudce a po prolistování ... Jednoduchý, kraťoučký, zábavný text o Lišce a Myšce, který zaujme nejen naše nejmenší. Ilustrace se nemusí líbit každému, ale detaily se nám strašně líbí.

05.06.2021 5 z 5

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zoo Miroslav Bobek

Další z řady knih pana ředitele pražské zoo a opět nabitá zajímavými informacemi nejen ze zoo doplněné o nádherné fotografie. Jeden mu hned závidí toto okouzlující povolání, ale pak se zamyslí, kolik těžké práce za tím vším stojí. Jediné co mě mrzí je, že knihy nemají stejný formát, tak vedle sebe vypadají podivně. Přesto se těším na další knihu.

05.06.2021 5 z 5

O lvíčkovi, který pořád říkal ne O lvíčkovi, který pořád říkal ne Christine Beigel

Oproti kravičce, dává tygr alespoň o trošičku větší smysl, ačkoliv konec je úplně mimo a ponaučení vyšumí neznámo kam - a přitom to vypadalo tak strašně nadějně. Ilustrace jsou opět líbivé a zaujmou nejen nejmenší.

27.05.2021 2 z 5

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

Asi už jsem buď moc stará a nebo moc mladá na takovéto pohádky, ale to co je v knize napsáno je ... katastrofa, nesmyslný - co to má být? Dceři je text zatím ukradený, ale ilustrace jsou prý moc hezké - jediná pozitivní věc na této knize pro nejmenší, kterou můžeme vyzdvihnout.

27.05.2021 1 z 5

Bambi Bambi Walt Disney

Ve skrytu duše tuhle knihu nenávidím, ale zároveň ji miluji. A teď ji objevila i má dcera a zamilovala se do ní tak, jako já. Kdo by neznal tohoto malého, roztomilého kolouška, jeho příběh a kamarády. Každou chvíli knihou listujeme a kocháme se ilustracemi a sem tam přečteme i příběh a já místy i po těch letech stěží zadržuji slzy.. Strašné :D ... Snad si tuhle lásku udrží i nadále.

19.05.2021 5 z 5

Říkadla a písničky pro nejmenší Říkadla a písničky pro nejmenší neznámý - neuveden

Tato kniha je obdobou Velké knihy říkadel od stejného nakladatele, možná její menší verze a musím napsat, že za nás neměla valný úspěch.
Kniha má zaujmout hlavně ty nejmenší,  tudíž stránky jsou různě barevné, na každé je jedna známá či méně známá říkanka doplněná ilustrací, která nezaujme každého. U nás mělo úspěch opravdu jen pár říkadel a jsou to většinou ty známé (např. Polámal se mraveneček, Šel zahradník do zahrady, Holka modrooká) jinak nic.. Třeba až budeme o něco málo starší... A nebo najdeme jinou knihu, která zaujme mnohem víc.
Osobně bych uvítala nějaké smysluplné řazení, třeba podle ročních období a hned by to vypadalo lépe. Dvě hvězdy za barevnost a ilustrace.

19.05.2021 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Mé třetí setkání s Robertem Langdonem bylo .. náročné. Trvalo dlouho než jsem se pořádně začetla, i jsem uvažovala, že knihu odložím, ale vytrvalost se vyplatila. Konec příběhu mě překvapil a jsem zvědavá na pokračování.

17.05.2021 4 z 5

On-line zoo On-line zoo Didi Drobna

Toto je e-kniha, kterou jsem objevila díky DK. Příběh je krátký, srozumitelný a jak už bylo zmíněno v komentáři od milamarus, dá se využít hned dvakrát. Následná diskuze o daných nebezpečích může trvat déle než přečtení celého příběhu :)

17.05.2021 4 z 5

Pohádky Pohádky Karel Jaromír Erben

Útlá knížka obsahující čtyři různé pohádky. Za mě vítězí Erben a Němcová. Kulda a jeho Tři bílé růže je nezáživně přepsaná Kráska a Zvíře a Kubínova pohádka - Co pán poroučí? nás vůbec nezaujala, avšak neklesejme na mysli, co nezaujme nás, zaujme jiné, takže pokud narazíte na tuto knížku, pusťte se do ní.

15.04.2021 3 z 5

Duch znojemských katakomb Duch znojemských katakomb Vlastimil Vondruška

Kdyby nebyla ČV, asi bych se do knih s Oldřichem z Chlumu nepustila. Zatím ale nebyl rok, kdy by se mi do ní nějaká kniha nehodila. Kniha Duch znojemských katakomb byla čtivá, napínavá, zápletka zajímavá, konec překvapivý.

06.04.2021 5 z 5

Pohádkový adventní kalendář Pohádkový adventní kalendář Walt Disney

Dcera a neteř dostaly k loňskému Mikuláši a obě dvě jsou z pohádek stále nadšené. Jak už tu bylo napsáno, 24 pohádek dlouhých tak akorát na uspání, obsahující ilustrace ladící oku a padnou tak akorát do dětské ruky a prý ve spánku netlačí, jako jiné knihy :D. Holky doporučují všemi deseti

06.04.2021 5 z 5

Fialový Pohádkový svět Fialový Pohádkový svět Walt Disney

Stejně jako Modrý pohádkový svět i tato kniha obsahuje čtyři příběhy o oblíbených hrdinkách - Sophii, Doky a Minnie. Kniha je znovu krásně ilustrovaná, příběhy jsou tak akorát dlouhé na uspávání. Jen první příběh se Sophií - Byla jednou jedna princezna, jsme četly již v jiné knize, ale jinak jsme spokojené.

01.04.2021 5 z 5

Modrý pohádkový svět Modrý pohádkový svět Walt Disney

Doky Plyšáková, Sofie První a Minnie - tři oblíbené Disneyho hrdinky pro malé slečny v jedné knížce, tentokrát s dvojitou dávkou Doky. Jednotlivé příběhy jsou velmi čtivé, vhodné na čtení před spaním, psané větším písmem a s příjemnými ilustracemi. Za nás doporučuji

25.03.2021 5 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Na tuhle knihu jsem si brousila své čtenářské choutky už dlouho, ale stále jsem dávala přednost jiným. Letos jsem po ní znovu pokukovala a hele, ona se mi hodí do ČV, tak honem k ní!
Na svoji tloušťku se celá kniha čte jedním dechem a jako mnozí předchozí čtenáři i mým přítelem při čtení byl strýc google. A teď hurá na další díly.

04.03.2021 5 z 5