hoopoo hoopoo komentáře u knih

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Jako několik prvních kapitol jsem přemýšlel, jestli se ten mladej kluk jen tak vytahuje, na co si vlastně hraje. A jestli bych se s ním v reálu bavil, nebo bysme se minuli.
Ale postupem času mi z toho kluka (sorry chlapa) padala brada čím dál víc. Až člověka napadne, kde se v něm brala ta neustálá vůle a energie jít dál, vydávat se do dalších akcí. Jako fakt respekt.
Na vojně jsem nebyl a ani moc vojenských knih moc nečetl, ale tohle bylo čtivý a bavilo mě to dost.

08.11.2015 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc zajímavá kniha. Četlo se to jedna bášeň i když ty osudy nejsou úplně růžové. Autorčin styl psaní se mi líbil, pěkně rozebírá jednotlivé postavy a hlavně dokončuje příběhy. Trochu mě teda zarazil hned start knížky, kdy jsem prvních 30 stránek pročítal několikrát, než sjem se zorientoval. Ale potom se člověk krásně chytí a osudy se odvíjí.

18.02.2015 5 z 5

Pokušení A-ZZ Pokušení A-ZZ Vladimír Páral

Klasické dovolenkové čtení (nechť autor promine) - knihu jsem četl aspoň třikrát. Čtyři postavy (2 manželé, studentka a "starší" manažer) jsou pod lákáním od mimozemšťanů z Agaly - dostávají dárky, zážitky, lepší pracovní uplatnění... Kniha je psaná postupně z pohledu všech 4 osob, ak se postupně poddávají případně odporují vábením. Ale jak se říká, nic není zadarmo a nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.
Velmi čtivé. Asi se kouknu po další knize od Párala :)

28.09.2014

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Hmm, i když mě to mrzí a fakt se snažím to nikdy nedělat, tak tento díl jsem nedočetl. V polovině knihy jsem to vzdal a jen letmo prolistoval ke konci. Nebavilo mě to, divný přeskoky mezi postavama, prostě nebavilo. Sorry. Vzhůru k dalšímu dílu.

07.09.2014 1 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Velmi čtivě napsaný příběh, postupné odhalování pravd o světě / lodi, kde žije hlavní hrdina. Doporučuji :)

19.08.2013 5 z 5

Dřeň Dřeň Robert Reed

Zajímavá spaceopera. Příběh ze začátku ubíhá příjemně pomalu, ke konci spěje rychle k nečekanému konci. Lidé obládli vesmirnou mega-loď a cestují galaxií. V lodi posádka objeví ukrytou celou planetu. Skupina kapitánů se na ni vydá a ztroskotá na ni. Zde se začne projevovat zajímavý prvek příběhu - lidé jsou téměř nesmrtelní, takže děj sem tam poskočí o 3 roky, tu o tisíc a postavy jsou stále stejné.
Kniha je zajímavá a dobře se čte.

15.03.2013 5 z 5

Skandál v Divadle snů Skandál v Divadle snů * antologie

Geniální mix povídek, který lze číst stále dokola. Super je Itsumita, Hvězdné lásky, Šestá kniha Mojžíšova...

18.02.2013 5 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

Dočteno, ale nenadchlo. Vize budoucnosti popsána celkem precizně do detailů, ale hlavní postava taková neurčitá, rozpolcená, většinu knihy neví sám co chce.
Kniha příliš dlouhá, místy celkem depresivní, podruhé do toho už nepůjdu.

30.05.2019 2 z 5

AirWolf AirWolf Charlie Greenberg

Zajímavý nápad. Dvě postavy v jedné, které se mění usnuím. První James, který prožívá stále stejnou neděli, stejný okamžik probuzení zvukem rozbitiého hrnku. Na druhé straně AirWolf, osoba, který má rozhodnout velký obchod mezi planetou Zemí s mimozemšťany, Země dostane neomezený zdroj energie za cenu tří neznýmámých prvků. AirWolfůs svět stále pokračuje, obchod se zdá být komplikovaný, poté únos a tak dále a ta dále.
K mému hodnocení. Ze začátku mě to docela bavilo, ale postupem času mi to začlo připomínat Osmý svět od Marcely Remeňové, děj se rychle měnil a celkově situace kolem našeho hrdiny.
Být mladší (ehm, teenager) tak mě to možná baví a dám více hvězdiček. Asi jsem na to teď už starej, takže za mě jen 2.

23.02.2016 2 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Zajímavá novela. Škova, že téma nebylo převedeno do trochu delší formy, resp. nebylo více rozveden život před a hlavně po události, která změní život našim hrdinům. Potenciál by tu byl a potom by to možná bylo i na 5 hvězdiček. Ale jako víkendové počtení se zajímavou myšlenkou patřící do dnešního technicko-počítačového světa.

07.02.2015 4 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Pěkná kovbojka. Tentokrát v knize není JFK, ale hlavní postava je jak název říká Vincent Vega. A i ten v ději není úplně hybná postava. Děj nás zavede do amerického ospalého městečka, kam se pomale blíží rozvoj v podobě železnice. A s tím přichází i vize na zisk v podobě lukrativních pozemků. Na jedné straně je historický vlastník a velkými pozemky a na druhé boháč, který mu je chce vzít za každou cenu. Rozjíždí s tedy vražedný boj.
Kniha má pomalejší rozjezd a i sám Vega v první půlce knihy toho moc nemá. S každou další stránkou je děj napínavější a bojovější, otevřená válka graduje a spád děje vám brání knihu odložit nedočtenou :)

12.10.2014 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Přečteno asi už potřetí (tentokrát v angličtině) a pořád baví :)

10.08.2014 5 z 5

Let Ikaru Let Ikaru Ljuben Dilov

Noposledy jsem četl na střední, kde mě to bavilo hodně. Nyní jsem se nějak na konci nechytl, ale jinak většina knihy ok.

09.06.2014 4 z 5

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Tak tento JFK me hodne bavil. Hned od pocatku dej zaujal a nepustil, ze jsem docetl behem jednoho dne. Konecne se JFK dostane aspon na chvili do vesmiru a trosku tim zahrajena moji oblibenou notu a to je space-opera. Dej se odehrava na Prstenci nad Zemi, kde jeho obyvatele bojuji s pozemstany o misto na vysnene Zemi, ale hlavne spolecne proti tajemnym mimozemstanum, kteri na nasi planetarni soustavu zautocili. A co je vlastne z toho pravda?

10.02.2014 5 z 5

Kvantový zloděj Kvantový zloděj Hannu Rajaniemi

První část knihy jsem přečetl jedním dechem, ale prokousávání se technickými termíny mě celkem dostalo. Dost záběr na představivost. Nakonec jsem to přelouskal a snad i pochopil. Ale nemůžu říct, že jsem pobral vše. No asi by to chtělo druhé přečtení :(

09.02.2014 2 z 5

Lovci ledových lidí Lovci ledových lidí Georges Jean Arnaud

Náš hrdina Lien Rag je zamilovaný do zrzavé ženy Jdrou. V rámci práce je vyslán mimo stanici a Jdrou je unesena. Zbytek knihy je vlastně jeho snaha ji zase dostihnout.
Svět ledové společnosti je vcelku už zajímavě rozehrán a pokud jste četli předchozí knihy, tak další díly baví čím dál víc.

06.10.2013 5 z 5

Ledový národ Ledový národ Georges Jean Arnaud

Tenot díl začílná útokem Zrzavých lidí na GlassStation. No a náš hrdina se zakoukal do zrzavé Jdrou. jako u předchozích dílů je první půlka trochu nuda, hlavní se uddá až ke konci.

06.10.2013 4 z 5

Záhadný host Záhadný host Jaromíra Kolárová

Jedna z mých prvních knížek co jsem se naučil číst. Příbběh se mi moc líbil a často se ke knížce vracel.

03.10.2013 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha mě celkem bavila, jen chvílemi zbytečně rozvláčné. Připadlo mi, že se vyšetřování posunuje spíš jen skokově.
Oproti Nemesis slabota.

19.09.2013

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba a musím říct, že super. Děj mě přitáhl, že jsem knížku řečetl během několika dní. Jak ve správné detektivce - člověk si skládá jednotlivé důkazy a snaží se krůček po krůčku vyluštit případ. Detektiv Harry Hole je taková ta spávná postavička - trochu outsider, alkoholik, ale s výsledky .) Už se těším na další jeho příběhy.

27.08.2013 5 z 5