HonzaT HonzaT komentáře u knih

Zóna nebezpečí Zóna nebezpečí Jeremy Robinson

No popravdě, byť Hydra a regenerace je působivý námět, tak mě to nějak nezaujalo. Dlouho jsem přemyslel proc me to tak nebavilo. Bylo to tím, jak Jeremy plytce popisuje, prostredí, akční scény, osoby ze šachovnice. Po stránce 234 nebo nekde tam, jsem se rozhodl knihu odlozit do suplíku. Byla tam scena, kdy jdou do Piercovi kanceláre a Věž nebo Dáma, neměli u sebe ani baterku?? A to si ríkají žoldáci?? Každopádne Robinson je veskrze prumerny spisovatel, skoda, a to mne tak nalákal krásný obal knihy. Douglas, Child, Child Lee, Cussler a Rollins zatí kralují. Nyní se pouštím do Vince Flynna a ten vypadá také fajn.

25.02.2016 2 z 5

Šestý zánik Šestý zánik James Rollins (p)

Ano, nezklamal, ale...ubírám hvězdu za opakování a zato, jak se Megatherium (lenochod) trefil v lopuchu zabalenou žábou do ksichtu protivníkovi. To už byl přestřel, byť byli inteligentní. Takže svým způsobem mě trochu zklamal.

13.01.2016 4 z 5

Počátek zkázy Počátek zkázy James Rollins (p)

Ale jo...Tucker i Kain jsou sympatičtí i když mají, ostatně jako všichni hrdinové, nepřebernou energii k plnění úkolů. Tucker měl v tomto přeakčněném románu více štěstí snad než rozumu. Univerzální předek není špatný námět k příběhu, chtělo by to rozebrat ještě více na vědecké úrovni, bavilo by mě to možná víc...uvidíme co bude další úkol. Podle Rollinse další dobrodružství bude ještě lepší, uvidíme...

06.10.2015 4 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Doylův majstrštych.

03.07.2015 5 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Michael Crichton

Nepřipadlo mi to nějak slabší oproti prvnímu dílu, jen jiné :). Samozřejmě ten konec, kde Kelly vypátrala cestu ven, aby unikli před raptory, byl trošku zjednodušen. Ztracený svět je parádňácká dobrodružná jízda od Mistra Crichtona, která si zaslouží být přečtena ! Těším se na další jeho bichlu.

18.05.2015 4 z 5

Ženský Ženský Charles Bukowski

Spolu se Šunkovým nářezem jedna z nejlepších knih !

11.09.2014 5 z 5

Kořist Kořist Michael Crichton

Hohoho skvěle. Napínavě popsáno. Crichton je borec !!!

22.07.2014 5 z 5

Čingischánův poklad Čingischánův poklad Clive Cussler

No co na to říct...také mám pocit, že to bylo jedna z nejslabších knih, ale co...je to vlastně furt stejně náš starej dobrej CC. Tentokrát v roli řidiče autobusu :)

26.06.2014 3 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Ano, Rollins se zachoval stejně jako Rolins v předešlých knihách. Napětí, akce a dobrodružná mystika to je jeho parketa.
Zajímalo by mne na kolik a v čem se angažovala Rebecca Cantrell. Nejlepší postava: Jordan

15.04.2014 4 z 5

Konečná teorie Konečná teorie Mark Alpert

Mark Alpert = velice příjemné překvapení! Navíc předmluva D. Preston...Napětí v příběhu již od úvodních stránek, a jen tak nekončí. Kniha má náboj po celou dobu. Lehké thrillerové čtení se zajímavou myšlenkou. Doporučuju. Koupeno za 29 Kč !!!

11.03.2014 4 z 5

Ledovec Ledovec Clive Cussler

Dirku kde byl Al, Rudi, Hiram?? Komplikovana zapletka z Islandu. Dirk a Sanddcker plus jejich sekretarka v akci :-) Ledovec nehraje az takovou roli jakou by jste cekali. Libilo se mi jak se Pitt pomstil Oskarovi.

05.02.2014 4 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Ale ano...píše dobře. Není tak drsný jako tatík. Kniha se mi líbila, dobrý námět, zápletka, popis ducha Cradocka. Není špatné si občas střihnout nějaký ten horůrek, příště ale hmátnu po otci :-) Jo a "Rohy" si přečtu taky...

20.12.2013 4 z 5

Kráter Kráter Douglas Preston

Dobrá kniha. Rozkolísané napětí, ale zformulované na výbornou. Douglas umí, přesvědčil mnohokrát. Jen nevím zda se mi to zdá nebo ne, ale nebyla tam trochu chyba v kapitole kde Khon se nechá zajmout hlídajícími vojáky načež v další kapitole už vesele pomáhal Waymenovi v práci :-) Jak se ten jeho kámoš dostal přes stráže??? :-DDD

20.11.2013 4 z 5

Utopie Utopie Lincoln Child

Děj se odehrává v jednom dni - teda až na epilog. Pan Werne, hlavní hrdina, opět jak už bývá zvykem u těchto autorů, nebyl popsán, takže mi to v knize ubiralo na představivosti a to je chyba. Nechytlo mě to tak jako ostatní knihy a od toho se odvíjela i délka četby.

05.11.2013 3 z 5

Černý vítr Černý vítr Clive Cussler

Nó tak máme zase trochu přeDirkováno :-) Ale co...je to stejně krásný příběh. Zatímco v Trojské Odyssee zaujmul převážnou část příběhu Pitt starší zde to byl junior. I když samozřejmě Pitt táta(pozor ted na knižní spoiler) ... zachránil vše podstatné. kniha se mi líbila a propo...C.C. jako majitel jachty zachrání Summer a Dirka z řeky :)

31.08.2013 4 z 5

Zlatý Buddha Zlatý Buddha Clive Cussler

Poporavdě mě to také moc nechytlo. Čtenář nemá příležitost se vžít do charakteru postav. I když Cussler nastavil Cabrillovi také vysoké sebevědomí, jeho charisma nedosahuje Pittového. V příběhu se mi zdálo, že posádka Oregonu dokáže snad všechno co si zamane. Prozatím se vracím k Dirkovi a Alovi, uvidím zda ještě v budoucnu okusím partu Oregonu...

14.08.2013 3 z 5

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Dobrá kniha, jak jinak. Čekal jsem, že s Korolisem to bude delší a napínavější. Každopádně perfektní myšlenka s opět gradujícím zamyšlením na konci :)

06.08.2013 4 z 5

Neviditelný nepřítel Neviditelný nepřítel Ken McClure (p)

Ou ou příběh to nebyl špatný, ale...chybělo mi zevrubnější popisy postav a charakteru. Namačkanost odstavců do jednoho. No a nejhorší to zas nebylo...taková krimoška :)

26.06.2013 3 z 5

Trojská Odyssea Trojská Odyssea Clive Cussler

Kniha plná překvapení. Dirk a Summer si jedou na vlastním písečku zatímco Giordino a Pitt na svojem. Dvě životní rozhodnutí u Dirka a jedno u Ala. Jedno i u Sandeckra :) Každopádně se mi kniha líbila.

21.06.2013 4 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Jj Jamesi, tak tahle se ti povedla. Dubaj, Somálsko atd...perfektní příběh, napětí, akce, Grey to i s novým společníkem Tuckerem a Kainem spolu se Seichan, Kowalským, Kat, Lisou rozjeli ve velkém :) Těším se na další, kde bude ...a tedď pozor....Monk!

03.06.2013 5 z 5