Honza89 Honza89 komentáře u knih

Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček - Vlastními slovy Pavel Srniček

V mém pomyslném žebříčku jde o nejlepší autobiografii ze sportovního prostředí. Příběh Pavla Srníčka je enormně silný a měl by být sportovně i lidsky inspirací pro mladé naděje.

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Už jen osobnost Pavla Horvátha a jeho fotbalové kousky předurčují zajímavou knihu, a předpoklad byl naplněn. Člověk se u této autobiografie pobaví i obohatí. V podstatě není co vytknout, prostě Pavel Horváth :-)

Pro lidi jsem Láďa Pro lidi jsem Láďa Ladislav Vízek

Mám rád lidi, kteří neváhají vyslovit, co si skutečně myslí a Ladislav Vízek k nim nepochybně patří. V tomto duchu se nese i jeho kniha, takže čtenář má hodně výživnou zábavu. Pohledy Ladislava Vízka jsou mi sympatické, myslím si, že mu jde o to, aby byl fotbal pro lidi zábavou. Knížku doporučuji.

23.04.2019 5 z 5

Zlaté hroty - Dana Zátopková, Jan Železný, Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý Zlaté hroty - Dana Zátopková, Jan Železný, Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý Petr Feldstein

Výborně zpracované dílo o elitních českých oštěpařích. Dokážu si představit, kolik úsilí musel autor vynaložit na získání všech podkladů a hodně mě mrzí, že je kniha k dostání hlavně v Levných knihách za pár korun. Zaslouží si mnohem víc.

23.04.2019 4 z 5

José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče Ciaran Kelly

Byť mě biografie napsané novinářem většinou nebaví, v tomto případě jsem měl prožitky velmi pozitivní. Kniha o "Special One" je sepsána poutavě a přináší hodně zajímavostí. Výborným zpestřením jsou náhledy do taktiky Mourinha.

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Přiznám se, že jsem neznal historii NIKE a ani nevěděl, kdo za touto společností stojí. Jsem tedy rád, že jsem si díky knize rozšířil obzory a poznal cestu, která k úspěchu Phila Knighta vedla. Je v tom spousta inspirace, na druhou stranu člověk musí být i "blázen", což mně osobně už tak blízké není, ať je výsledek jakkoliv impozantní. Každopádně knížka je velmi záživná a stojí za přečtení.

Mé roky s Ferrari Mé roky s Ferrari Niki Lauda

O Nikiho Laudu jsem projevil zájem po shlédnutí filmu Rivalové. Jeho osobnost mě upoutala a chtěl jsem se dozvědět více o jeho životě. V tomto směru knížka splnila má očekávání a doporučuji ji k četbě.

23.04.2019 4 z 5

Robert Reichel - Kapitán zlaté generace Robert Reichel - Kapitán zlaté generace Karel Knap

Jedna z nejlepších sportovních autobiografií. Byl jsem až překvapený, jak byla kniha zajímavá vzhledem k tomu, že Robert Reichel byl vždy velmi skromný a v médiích povídal většinou frázovitě. Vidím jej jako správný vzor, sportovně i lidsky.

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Je vždy zajímavé poznat zákulisí velkého sportovce, jakým je bezesporu i Martin Fourcade. Jeho příběh je rozhodně interesantní, na druhou stranu si myslím, že šlo v rámci knihy vytěžit více. Nebyl jsem do četby tak intenzivně ponořený jako u některých jiných autobiografií.

Chytám svůj život Chytám svůj život Robert Záruba

Knihu jsem poprvé četl ve svých školních letech a tehdy, na přelomu tisíciletí, to bylo terno, neboť tyto autobiografie sportovců příliš nevycházely. Navíc Hašek byl bůh... Roky uplynuly, na knížku jsem náhodně narazil někde na internetu a dostal jsem chuť si ji znovu přečíst. Chtěl jsem si hlavně zavzpomínat na Nagano, což bezprostřední dojmy hlavního hrdiny nabízí výborně. Knížku jsem si moc užil a určitě ji doporučuji k přečtení, protože je napsána poutavě a obsahuje spoustu zajímavých informací.

Jiná Gabriela Koukalová Jiná Gabriela Koukalová Martin Moravec

Knihu jsem nechal na období, až pomine okolní humbuk a musím říct, že jsem s ní strávil velmi příjemné chvíle. Pro milovníky perliček jde o dokonalé dílo, na mě bylo některých Gábiných detailů ze soukromého a biatlonového života příliš, přesto autobiografii dávám nejvyšší hodnocení díky pěknému zpracování. Pracoval jsem jako sportovní novinář, takže vím, jak nemilosrdně funguje dnešní vrcholový sport a dokážu se vcítit do kůže Gabči. Tato křehká duše a mimořádně srdečná osoba z mého pohledu do tohoto světa nepatřila. Oceňuji, že se v knize za nic neschovávala, psala ji upřímně, a to i za cenu toho, že si u spousty lidí svůj obraz pošramotí. Nebýt některých zbytečných detailů na adresu lidí v biatlonu, které už mohla ve svých zpovědích spolknout, měl bych ji za hrdinku a vzor. Na druhou stranu kniha není špinící, jak vykreslila média a různí lidé. Výpovědi jsou v kontextu a převažují hezké věci, takže fakt nechápu averzi vůči Gabriele Koukalové, resp. její autobiografii.

23.11.2018 5 z 5

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Úspěchům Emila Zátopka jsem dřív nevěnoval větší pozornost vzhledem k tomu, že se udály několik generací přede mnou. Nezamýšlel jsem se tedy ani nad tím, že jeho život nemusela být zrovna smetánka. Vracím se k hrdinům minulosti až teď, kdy je současný sport víceméně jen byznys a člověk z něj ztrácí radost. Příběh Emila Zátopka v této knize je velice obdivuhodně zasazen v kontextu složité doby, což obzvlášť od zahraničního autora oceňuji. Člověk díky takovému pojetí procitne a vidí víc než jen zdánlivě krásnou pohádku ve třpytu zlatých medailí. Na druhou stranu, na mě bylo politiky a některých podrobnějších vyprávění možná až příliš a nedokázal jsem se do knihy úplně začíst, proto na základě čistě svého pocitu ubírám hvězdičku.

06.10.2018 4 z 5

Jmenuju se Tomáš Jmenuju se Tomáš Ota Kars

Kdyby člověk chtěl, tak ke knize najde drobné výhrady. Avšak klíčové je, že nabízí skutečné zajímavosti a krásné vzpomínky o osobě, která svým účinkováním ve filmech rozveselila snad každého. Doporučuji.

26.08.2018 5 z 5

99: Hokejové příběhy 99: Hokejové příběhy Kirstie McLellan Day

Skvělým způsobem - formou poutavých příběhů od hokejového velikána - představena historie NHL. Doporučuji.

14.07.2018 5 z 5