Honza89 Honza89 komentáře u knih

Kolem Česka za 66 dní Kolem Česka za 66 dní Tomáš Lachman

Příjemná, oddechová knížka, u které mi vůbec nevadil stručnější formát. Líbilo se mi, jak ji autor napsal přirozeně, a hlavně bylo krásné vnímat jeho vnitřní radost z putování a uskutečněného snu. Jen více takových příběhů a poctivých chlapíků.

01.02.2022 4 z 5

Poznej sám sebe Poznej sám sebe Jiří Kuchař

Pro mě byla kniha hodně náročná a bohužel mě nebavila ani mě neobohatila. Přednášené informace jsem neuměl uchopit. Oceňuji ale práci autorů s velkým množstvím zdrojů.

11.09.2021 2 z 5

Šestí na světě: Čínská basketbalová pohádka očima Jiřího Kalemby Šestí na světě: Čínská basketbalová pohádka očima Jiřího Kalemby Jiří Kalemba

Nádherná knížečka napsaná lidsky a od srdce. Zcela koresponduje s úžasnými výkony reprezentace na MS, jako bych zápasy a vystupování týmu znovu viděl. Jsem moc rád, že k šampionátu vyšla upomínka, navíc se panu Kalembovi skvěle povedlo sladit formát. V relativně kratší textové části je zaznamenané vše podstatné, nechybí tematické fotografie, vtip a výborné je i nahlédnutí do zákulisí. Jediné, co mi při čtení vadilo, tak byly glosy v závorkách. Přesto publikaci velmi doporučuji a pan Kalemba ať se nestydí vydávat další knížky :-)

09.05.2020 5 z 5

Vnitřní svět vítězů Vnitřní svět vítězů Marian Jelínek

Na knížku jsem byl hodně zvědavý a jsem rád, že i po přečtení ji můžu hodnotit pozitivně. Moc se mi líbilo zpracování, to jak pan Jelínek na sebe postupně nabalil informace, navíc velmi čtivou formou. I rozsah byl optimální, člověk stránkami krásně proplul. Doporučuji.

13.03.2020 5 z 5

Bez práce nejsou bagety aneb Jak Češi žijí ve Francii Bez práce nejsou bagety aneb Jak Češi žijí ve Francii Magdaléna Rejžková

Kniha mě zaujala tématem a anotací, když jsem však po doručení zjistil, že příběhy jsou sepsány formou rozhovorů, byl jsem dost zklamaný. A u prvního příběhu už jsem skoro lámal hůl, protože mi připadal málo obsáhlý. Nakonec jsem ale svůj pohled přehodnotil a s knížkou byl moc spokojený. Byla originální, zábavná, rozhovory byly různorodé a výborně se četly. Stylistiku obzvlášť oceňuji, protože u rozhovorů to bývá kámen úrazu. Za mě dobrá práce a pochvala pro autorku.

27.11.2019 5 z 5

Naservírujte si vítězství Naservírujte si vítězství Novak Djokovič

Knížku jsem si ze zvědavosti půjčil od kamarádky a víceméně naplnila to, co jsem očekával. Moc mě bavily pasáže, ve kterých Novak Djokovič vyprávěl svůj životní příběh, tam bych dal pět hvězdiček. Jak jsem ho zpočátku vrcholové kariéry nemusel, tak dnes je to pro mě velký sportovec i člověk. V knížce vyjadřuje moc hezky své myšlenky ze života a je zdrojem motivace. Oproti tomu část týkající se stravování jsem věděl, že mi asi nebude sedět. Nebylo to úplně špatné, našel jsem několik užitečných rad, nicméně nabádání ke změně stravy mi dost připomínalo teleshopping. Mám na některé věci jiný názor a pořádně, neomezeně se najíst mi přináší radost do života :-) Knížku však můžu doporučit.

01.09.2019 3 z 5

Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Mercedes: projížďka životem fotbalového baviče Monika Býmová Čuhelová

Typický Švanci, plný vtípků a ojedinělých historek, takže člověk se náramně pobaví. Nicméně trochu mi vadí biografie formou rozhovoru, nemám to úplně za hodnotu knihy, navíc místy je struktura otázek dost neurovnaná. Dovedl bych si představit kvalitnější zpracování.

23.04.2019 3 z 5

Kanonýr Lafi Kanonýr Lafi Karel Felt

Kniha je velmi příjemná na čtení. Jen si myslím, že tyto životopisy a profily sportovců by měly vycházet až po ukončení kariéry.

Pro lidi jsem Láďa Pro lidi jsem Láďa Ladislav Vízek

Mám rád lidi, kteří neváhají vyslovit, co si skutečně myslí a Ladislav Vízek k nim nepochybně patří. V tomto duchu se nese i jeho kniha, takže čtenář má hodně výživnou zábavu. Pohledy Ladislava Vízka jsou mi sympatické, myslím si, že mu jde o to, aby byl fotbal pro lidi zábavou. Knížku doporučuji.

23.04.2019 5 z 5

Zlaté hroty - Dana Zátopková, Jan Železný, Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý Zlaté hroty - Dana Zátopková, Jan Železný, Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý Petr Feldstein

Výborně zpracované dílo o elitních českých oštěpařích. Dokážu si představit, kolik úsilí musel autor vynaložit na získání všech podkladů a hodně mě mrzí, že je kniha k dostání hlavně v Levných knihách za pár korun. Zaslouží si mnohem víc.

23.04.2019 4 z 5

José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče Ciaran Kelly

Byť mě biografie napsané novinářem většinou nebaví, v tomto případě jsem měl prožitky velmi pozitivní. Kniha o "Special One" je sepsána poutavě a přináší hodně zajímavostí. Výborným zpestřením jsou náhledy do taktiky Mourinha.

Umění vítězit Umění vítězit Phil Knight

Přiznám se, že jsem neznal historii NIKE a ani nevěděl, kdo za touto společností stojí. Jsem tedy rád, že jsem si díky knize rozšířil obzory a poznal cestu, která k úspěchu Phila Knighta vedla. Je v tom spousta inspirace, na druhou stranu člověk musí být i "blázen", což mně osobně už tak blízké není, ať je výsledek jakkoliv impozantní. Každopádně knížka je velmi záživná a stojí za přečtení.

23.04.2019 5 z 5

Můj sen o zlatě a sněhu Můj sen o zlatě a sněhu Martin Fourcade

Je vždy zajímavé poznat zákulisí velkého sportovce, jakým je bezesporu i Martin Fourcade. Jeho příběh je rozhodně interesantní, na druhou stranu si myslím, že šlo v rámci knihy vytěžit více. Nebyl jsem do četby tak intenzivně ponořený jako u některých jiných autobiografií.

23.04.2019 4 z 5

Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Vytrvalost: Pozoruhodný život a doba Emila Zátopka Rick Broadbent

Úspěchům Emila Zátopka jsem dřív nevěnoval větší pozornost vzhledem k tomu, že se udály několik generací přede mnou. Nezamýšlel jsem se tedy ani nad tím, že jeho život nemusela být zrovna smetánka. Vracím se k hrdinům minulosti až teď, kdy je současný sport víceméně jen byznys a člověk z něj ztrácí radost. Příběh Emila Zátopka v této knize je velice obdivuhodně zasazen v kontextu složité doby, což obzvlášť od zahraničního autora oceňuji. Člověk díky takovému pojetí procitne a vidí víc než jen zdánlivě krásnou pohádku ve třpytu zlatých medailí. Na druhou stranu, na mě bylo politiky a některých podrobnějších vyprávění možná až příliš a nedokázal jsem se do knihy úplně začíst, proto na základě čistě svého pocitu ubírám hvězdičku.

06.10.2018 4 z 5