Šestí na světě: Čínská basketbalová pohádka očima Jiřího Kalemby

Šestí na světě: Čínská basketbalová pohádka očima Jiřího Kalemby https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432031/bmid_sesti-na-svete-cinska-basketbalova--yhN-432031.jpg 5 8 2

Čeští basketbalisté se v létě 2019 po 37 letech představili na mistrovství světa. A celý svět během dvou týdnů překvapili svými výkony. Jejich tažení vzbudilo ohromnou vlnu zájmu u české sportovní veřejnosti, která si prožila basketbalovou mánii. Na nečekaně dobrodružnou a úspěšnou cestu do Číny se s reprezentanty vydal i reportér České televize Jiří Kalemba. V knize ji chronologicky mapuje, komentuje dění na palubovce a nechává nahlédnout do dění kolem českého týmu. K tomu přihazuje výživné cestovatelské historky, které se svými kolegy prožil. Třeba o tom, jak jim novinářská víza na chvíli zkomplikovala život.... celý text

MildeZ
20.06.2020 5 z 5

Perfektní vzpomínka a práce J. Kalemby si v ČT vážím. I vzhledem k jeho aktivitám v americkém fotbale. Sympatické dílko, které má své čestné místo v knihovně a pocit, že člověk osobně podpořil jeho vznik je k nezaplacení :-) Podpis autora v samotné knize, jakbysmet. Letem světem zpět k basketbalovému zážitku, člověk si vše pěkně zopakoval stránku po stránce a nešlo se jen tak odtrhnout. Autorův reportážní styl se mi líbil a dovedl bych si klidně představit další publikace v jeho podání. Tudíž doufám, že toto nebude první a zároveň poslední počin z pera J.K. ;-) Děkuji za příjemný flashback do podzimu roku 2019! Jestli se při vzpomínkách na hokejové Nagano říká, že každý si pamatuje, co v tu dobu dělal, kde byl, tak v případě této basketbalové pohádky to mám podobně O:-)

Honza89
09.05.2020 5 z 5

Nádherná knížečka napsaná lidsky a od srdce. Zcela koresponduje s úžasnými výkony reprezentace na MS, jako bych zápasy a vystupování týmu znovu viděl. Jsem moc rád, že k šampionátu vyšla upomínka, navíc se panu Kalembovi skvěle povedlo sladit formát. V relativně kratší textové části je zaznamenané vše podstatné, nechybí tematické fotografie, vtip a výborné je i nahlédnutí do zákulisí. Jediné, co mi při čtení vadilo, tak byly glosy v závorkách. Přesto publikaci velmi doporučuji a pan Kalemba ať se nestydí vydávat další knížky :-)

2020  100%Šestí na světě: Čínská basketbalová pohádka očima Jiřího Kalemby
2022  93%Medaile na chvíli