Naservírujte si vítězství

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Celý název: Naservírujte si vítězství: Čtrnáctidenní bezlepkový program pro fyzickou a psychickou dokonalost. V knize Naservírujte si vítězství Djokovič líčí, jak přežil bombardování Bělehradu, jak z válkou přervaného dětství došel až na vrchol ve svém sportu. Pak nám ukazuje dietu, jež změnila jeho zdravotní stav a pomohla mu k zisku největších trofejí. Ačkoli Djokovič miloval chléb a těstoviny a především pizzu v rodinné restauraci, jeho tělo prostě nebylo schopné zpracovat pšenici. Tím, že odboural lepek – protein obsažený v pšenici – se začal cítit lépe, lehčeji, vnímal věci jasněji a byl rychlejší. Zatímco pokračoval v průzkumu a vylaďování správné stravy, jeho zdravotní potíže zmizely, stejně jako kila navíc, a zlepšený zdravotní stav a duševní soustředění mu pomohly k dosažení jeho dvou dětských snů: vyhrát Wimbledon a stát se světovou tenisovou jedničkou. V roce 2011 prožil Novak Djokovič to, co sportovní novináři nazvali nejlepší sezonou profesionálního tenisty v historii: vyhrál deset turnajů, tři grandslamy a 43 zápasů za sebou. Podivuhodné na tom je, že necelé dva roky předtím byl tenhle šampion sotva schopen odehrát turnaj. Jak se z hráče, kterého trápily různé bolístky, problémy s dýcháním a zranění, stala najednou světová jednička? Odpověď je překvapující: změnil svou stravu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/181236/big_naservirujte-si-vitezstvi-CkZ-181236.jpg 4.361
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Naservírujte si vítězství

Honza89
01.09.2019

Knížku jsem si ze zvědavosti půjčil od kamarádky a víceméně naplnila to, co jsem očekával. Moc mě bavily pasáže, ve kterých Novak Djokovič vyprávěl svůj životní příběh, tam bych dal pět hvězdiček. Jak jsem ho zpočátku vrcholové kariéry nemusel, tak dnes je to pro mě velký sportovec i člověk. V knížce vyjadřuje moc hezky své myšlenky ze života a je zdrojem motivace. Oproti tomu část týkající se stravování jsem věděl, že mi asi nebude sedět. Nebylo to úplně špatné, našel jsem několik užitečných rad, nicméně nabádání ke změně stravy mi dost připomínalo teleshopping. Mám na některé věci jiný názor a pořádně, neomezeně se najíst mi přináší radost do života :-) Knížku však můžu doporučit.

RealHero
29.01.2017

Přál jsem si ji k Vánocům a rozhodně mě nezklamala. Takové knihy by měly být v povinné četbě ve škole, mnoha lidem by tahle kniha změnila život (k lepšímu). Doporučuji :)


Dera
24.01.2017

Určitě prospěšná kniha zejména pro lidi trpící celiakií. Novak v knize popisuje hlavně problémy spojené s jeho nesnášenlivostí na lepek a doporučuje zde různé alternativy potravin. Dělá vše proto, aby byl nejlepší tenista v historii. Jestli není už teď, je jen otázka času, kdy bude...

Nokondisi
06.09.2016

Mám podobný životní, stravovací styl..doporučuju.

Lentilak
25.01.2016

Krasna prirucka pro dnesni stravovaci navyky

lenlou
08.01.2016

Skvělá kniha nejen pro příznivce tenisu. Popisuje své dětství prožité za války v Bělehradě, své začátky tenisu, ale také své zdravotní problémy, které si nedovedl ničím vysvětlit. Pomohla mu je odstranit až správně zvolená strava. Kniha je zajímavá a čte se jedním dechem ! :-)

arthera
17.11.2014

Životopisná kniha nastiňující jednu z možností, jak mohou sportovci uchopit svůj životní styl. Kniha řeší, mimo otázku výživy, všechny složky, kterými by se měl sportovec zaobírat ve své cestě na vrchol.

Oksalakka
08.06.2014

Není to nezajímavé.

Doporučujeme

Proč spíme
Proč spíme