Kanonýr Lafi

Kanonýr Lafi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262359/bmid_kanonyr-lafi-262359.jpg 4 16 6

Zkušený sportovní novinář Karel Felt představuje kapitána AC Sparty Praha nejen jako vynikajícího fotbalistu, ale také jako šťastného a skromného otce, velkého dříče i vášnivého nimroda. Fotbalový kanonýr z jihu Čech má na svém kontě již přes 900 gólů. V roce 2015 vyhrál anketu Zlatý míč a byl zvolen naším nejlepším fotbalistou za rok 2014. Útočník David Lafata (1981) se s neuvěřitelnou lehkostí zbavuje obránců a dává góly, o kterých se vypráví týdny i měsíce, ale také nenápadné šmudly, které rozhodují důležité zápasy. Dokáže plnit divácké ochozy a dostávat fanoušky do varu. Svými sportovními výkony, ale i vystupováním mimo hřiště, může být vzorem pro každého malého kluka. CITÁT: „S Davidem jsme si fotbalově hodně podobní. Instinkt v pokutovém území, být ve správnou chvíli na správném místě i schopnost zakončit z prvního doteku. Mám k němu velký respekt, protože to je opravdu nejlepší současný český útočník.“ Horst Siegl... celý text

Literatura naučná , Sport

Vydáno: , Gutenberg

Kosta96
02.02.2024 4 z 5

Pro fanouška Sparty takřka povinnost. Střelec, který měl doslova čuch na góly. Rozebírá svoje začátky, proč se neprosadil v zahraničí spoustu zajímavostí z jeho kariéry. David Lafata je poměrně veliký introvert a takový hodný kluk. Takže nečekejte nějakou záplavu kontroverzních momentů. Pár se jich ovšem také najde.

Ondra06
28.09.2020 5 z 5

Kniha je o karieře jednoho z nejlepších střelců české ligy. Kniha se mi moc líbila protože tam bylo to, co všechno musel udělat proto, aby se dostal tam, kde byl.

Stehla349
30.03.2020 5 z 5

Kniha pojednává o Davidově fotbalové kariéře. Popisuje úplně první fotbalové krůčky až do dnešní doby. Nejvíc mě zaujalo když David přestupoval do Vídně. Poslední den přestupoveho období když nabídku podala Sparta ale to pan Pelta zamítl. Nabídku na hostování podala Australia Vídeň ale to David nechtěl. Pak jel domů večer se mu ozval pan Pelta že má být za půl hodiny na Střelnici.
Když se tam sešli byli 4 hodiny do konce přestupového období. Tam se sešel panem Peltou a řidičem. Ten odmítl řidit protože aby nepřišel o body. Za volant zasedl pan Pelta. V Praze vyzvedli manažera Chovance. Dojeli do Vídně. Do konce prestupoveho období zbývalo 90  minut nakonec to podepsali. Stal se legendou

n.ezn.amy
16.12.2019 5 z 5

Memoáry Davida Lafaty o jeho kariéře a klubech, kterými prošel. Pro mě to byl vždy skvělý a navíc sympatický hráč, který se může směle zařadit mezi legendy letenského velkoklubu

Honza89
23.04.2019 4 z 5

Kniha je velmi příjemná na čtení. Jen si myslím, že tyto životopisy a profily sportovců by měly vycházet až po ukončení kariéry.

kilometr
19.02.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha mapující kariéru Davida Lafaty,momentálně kanonýra Sparty a reprezentace.90%.