HoneyBunny Online HoneyBunny komentáře u knih

Smrt na druhém břehu Smrt na druhém břehu Dominik Dán

,,Nešťastní jsou ti, kteří si myslí, že si mohou dovolit všechno." Cicero

29.03.2018

Tibet: Tajemství červené krabičky Tibet: Tajemství červené krabičky Petr Sís

,,Moc krásně se smějí. Neprahnou po bohatství. Nikam nespěchají. Má smysl hnát se někam, a pak se tam nudit?"
+překrásné ilustrace!

05.02.2018 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

,,Po jakých podivuhodných cestách se někdy ubírá to, co nazýváme láskou."

26.01.2018 4 z 5

Oona & Salinger Oona & Salinger Fréderic Beigbeder

,,Štěstí je věc velice jednoduchá-spočívá v obrácení neštěstí."

I když mám žánr "faction" docela ráda, tohle je úžasný knižní překvapení. Autor dokáže tak barvitě popsat život americký smetánky, že se při čtení téměř zalykáte kouřem ve Stork clubu. A pak.... pak přijde J.D. s neuvěřitelně explicitním popisem válečnejch hrůz..... Oh. Eppur si muove.

,,Agnes mu uvěřila. Dobře si to zapamatujte-platí to na mladé romantické dívky, na ty upjaté i na ty vyšinuté. S vyznáním lásky není třeba ztrácet čas. Podobným bláznivkám musíte dát svou touhu najevo rychle, jinak se z vás stane asexuální kamarád a jste nenávratně v háji."

01.01.2018 5 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Hattie, divadelní heroina, ignorujíc svoje středoproudé vrstevníky, fatálně zamilovaná do svého vyvoleného jen o kapku víc než on do ní...... Každý den oblékajíc jinou divadelní masku..... Jak mi holka mluvila z duše. Jenže plácat něco polovičatě se nikdy nevyplatí a mohlo to skončit jedině SPOILER mrtvou Hattie s nohama nafouklýma jako kapustňák. Do stodoly jo ale domů si tě nepřivedu. Kéž jsou všichni tihle potrestáni jako Lund.

04.12.2017 5 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

,,V každodennosti života nám může pomoci pouze ušlechtilost."

21.11.2017 5 z 5

Umina verze Umina verze Emil Hakl (p)

Oh, velmi originální příběh. Nestandardní láska a nestandardní Praha.

,,Nacházím se v travnaté krajině nikoho. Jinonice, Řeporyje, tak něco. Procházím křovinatými zákoutími, míjím zhroucené chatky v lopuší, zdivočelé sady, hromady vysloužilého železa, papundeklu.
U opuštěného plotu stojí uvázaná koza působící dojmem, že by si velmi ráda popovídala."

24.10.2017 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

,,Jsme přesvědčeni, že všechno dokážeme sami. Zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen z masa a kostí."

20.07.2017 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

srdcovka největší ♥

19.07.2017 5 z 5

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

,,Jenže když vyřknete něco, co se později stane - když si přejete nějaké zlo, které se opravdu uskuteční -,stejně pak pokaždé ucítíte záchvěv něčeho nadpřirozeného."

,,Co jsem vlastně věděl o životě? Já, který jsem žil tak opatrně? Člověk, jenž nevyhrál ani neprohrál a nechal život, ať se mu prostě jen tak děje? Člověk, jenž projevoval ambice jako každý jiný, ale příliš rychle se spokojil s tím, že je nikdy neuskuteční? Člověk, jenž se vyhýbal tomu, aby ho cokoli zasáhlo, a říkal tomu schopnost přežít?"

18.07.2017 4 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Nejvíc budeme litovat toho, co jsme nikdy neudělali a slov, která jsme nikdy nevyřkli.

06.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

,,Dveře byly zavřené a na nich cedulka s nápisem: Vítejte v Lindině pokoji, prosím, před vstupem klepejte. Protože na sobě možná nemám kalhotky."

04.06.2017 4 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

,,Kdo mé naději však zabrání
- ani strach, že Přijde zklamání -,

abych nekles pod tvá kolena.
Nejkrásnější bývá šílená."

...jojo, zlatý šílený gymplácký roky:)

12.05.2017 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

♥Alexander Supertramp♥

21.04.2017 5 z 5

Sex v Praze Sex v Praze Jana Collins

Přestože nečtu erotickou literaturu, přestože zarytě tvrdím,že současná česká literatura na toto téma je brak, přestože jsem skálopevně přesvědčená o tom, že některé věci se musí prožít a ne načíst..... Přesto jsem neodolala a půjčila si tuto útlou knížku s překrásnou rajdou na obálce, která jakoby vypadla z devadesátek a navíc je to moje jmenovkyně. A byla jsem sakrapříjemně překvapená. Celý je to o touze a je to naprosto bláznivý, milostný pasáže prokládaný politickýma esejema, kde to najdete. Kdybych zjistila, že můj chlapec je kentaur pasoucí se v Riegráči, taky bych se ho držela zuby nehty.
Dobrou noc, devadesátková ženo Hano.

29.03.2017 4 z 5

Čekání Čekání Alexandra Š.

Jedna z nejlepších letošních knih. Čekala jsem sladkej románek na léto...tak to jsem se sekla. Příběh o neopětované lásce, bezradnost holky 20+ , která se opakovaně nedostala na VŠ, bláznivá rodina... Trochu mi to atmosférou připomnělo skvělej seriál Durrellovi. Každou stránku jsem hltala, je to tak strašně dobře napsaný, moc jsem si to užívala. Achjo, kéž by měl příběh bojovný Flóry pokračování..

09.08.2021 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

,,Hodný? Já bych spíš řekla poctivý. Ne ve smyslu zákona - já bych vyloupila hrob, mrtvému bych ukradla měďáčky z očí, kdybych si představovala, že mi to přispěje k zábavě třeba na den - ale poctivý sám k sobě. Jenom nebýt zbabělá, falešná, citový podvodník, děvka: radši bych měla rakovinu než nepoctivé srdce."

23.03.2020 4 z 5

21 rituálů vám změní život k lepšímu 21 rituálů vám změní život k lepšímu Theresa Cheung

Jedna z nejlepších knih tohoto žánru.

19.02.2020 5 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Krásný komorní příběh, který mi málem unikl kvůli šeredné obálce a velmi zavádějícímu názvu. Helle Helle píše jako víla.

09.02.2020 5 z 5

,,.....duben, to jsou zvýšený teploty, a v máji horečka z lásky, pak metání trav a přejde úpal, uschne listí na stromech a nakonec zamrzne voda. Je to furt stejný, s lidma, s přírodou, ale nesmí tě to nikdy omrzet, nebo aspoň ne na moc dlouho, i když už jsi jenom tichej pozorovatel. Jinak jsi vyřízenej."
...............
,,Nechávám se unášet, hlavu si opřu do sedadla a samet vzpomínek mi sedí v očích."
J ♥ H

22.01.2020 4 z 5