HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

hledět: jedno z nejkrásnějších českých slov

Co byste dělali, kdyby jste se jednoho dne dozvěděli, že za dva měsíce nastane konec světa?

karras: skupina lidí propojená na kosmické úrovni, přestože na povrchu mezi nimi žádné vazby nejsou zřejmé

23.06.2017 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Děučico nešťastná, cos to udělala.........
No asi to, že jsem prve viděla scénku s Lábusem a Kaiserem, což je začátek konce. ,,Tu máš sirky, běž si hrát do stohu." :DD Ale pár slov k Maryše, je to krásná hra a audiokniha v hlavní roli s úžasnou Lenkou Krobotovou mi ji konečně ukázala jako pravou tragédii, u který jsem se skoro už ani neuchichtla. ... dobře, tak přeci jen když zaznělo.... ,,To kafe je ............" :D

06.06.2017 5 z 5

Čeho před smrtí nejvíce litujeme Čeho před smrtí nejvíce litujeme Bronnie Ware

Nejvíc budeme litovat toho, co jsme nikdy neudělali a slov, která jsme nikdy nevyřkli.

06.06.2017 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

,,Dveře byly zavřené a na nich cedulka s nápisem: Vítejte v Lindině pokoji, prosím, před vstupem klepejte. Protože na sobě možná nemám kalhotky."

04.06.2017 4 z 5

Po nás ať přijde potopa Po nás ať přijde potopa František Gellner

GENIÁLNÍ.

,,Vztyčil se člověk, jako dravec zavyl.
Co čekáš ještě?? smutně přízrak pravil."

A Mišík tomu ještě dodal šťávu ♥

01.06.2017

V divočině V divočině Diane Thomas

,,Sedí tak uvolněně, že žádného kolemjdoucího nenapadne, že má v hrudi místo srdce beranidlo."
Poněkud drsnější román o ženě, která v divočině přišla na to, že člověk může pomalu ale doopravdy umřít pokud bude vytrvale přehlížet svý niterný touhy.

18.05.2017 5 z 5

Nejkrásnější bývá šílená Nejkrásnější bývá šílená Jaroslav Seifert

,,Kdo mé naději však zabrání
- ani strach, že Přijde zklamání -,

abych nekles pod tvá kolena.
Nejkrásnější bývá šílená."

...jojo, zlatý šílený gymplácký roky:)

12.05.2017 4 z 5

Sex, víno a cigarety Sex, víno a cigarety Petra Zhřívalová

Opravdu velmi dobře napsanej román o době studia v Praze na počátku devadesátejch let. Pro zbloudilce, který by zmátla šílená obálka a název : cigaret je tam 80%, vína tak 15%, sexu sotva 5%. Naštěstí je to mnohem víc o kamarádství, prvním bytě, sedáncích v kavárně, kariéře ve vědě a důležitosti osoby jménem Axla Roseová:)

09.05.2017 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

,, ..........všechny regály jsou zaplněné knihami až ke stropu. Já sám neumím číst ani trošku. Nechápu, jak to vlastně chodí. Jasné je, že se musí neuvěřitelně dlouho pozorovat list papíru se zvláštním vzorem. Potom se v lidské hlavě něco děje-aspoň tak si to představuju. Lidi občas totiž vybuchnou smíchy, když tak pozorují ten list papíru, ačkoli nikdo nic neřekl a ani se nic jiného nestalo. Nebo se někdy dokonce rozpláčou. Inu co jenom ten papír s lidskou hlavou provádí? Způsobuje snad nějaký druh halucinací? Nebo snění?"
Po všech těch koncentrácích jsem si vybrala vtipný nenáročný jezevčíkovo dobrodružství;)

05.05.2017 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

♥Alexander Supertramp♥

21.04.2017 5 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Pro všechny milovníky První republiky, děvek a šantánu. Tomuhle se říká nádherná literatura.

18.04.2017 5 z 5

Horečka Horečka Václav Hrabě

,, .......... jak jsem se sem dostal....., kvůli tý bláznivý naivce, která je sice moc hezká, ale já vím, že bych ji nemoh mít rád a nejsem už tak šrámkovskej , ani ještě tak senilní, abych chodil s každou hezkou holkou."

Uf. Bála jsem se toho, protože Hrabě je mýmu srdci nejdražší básník. Naštěstí jeho jediná próza je naprosto excelentní, taková óda na Prahu, mládí, vášeň, divadlo, dršťkovou polívku.....Zaleze pod kůži a zůstane navždy;).

,,Áá, krásnej oheň v žaludku, je to nádhera, vědět, že je člověku akorát osmnáct a půl, vodpusť mi to Šrámku, hezký holky se nemaj nechávat jen tak samotný."

18.04.2017 5 z 5

Mapa Anny Mapa Anny Marek Šindelka

,,Bylo naprosté ticho. A oni, zasněně skloněni nad laboratorním sklem svých životů,pozorovali,jak za slabého ledového praskotu pomalu roste nerost."

13.04.2017 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

,,Náhle jsem zaslechla několik tónů. Už pramínek melodie. Obrátila jsem se na gauči,neboť hudba ke mně vnikala otevřeným oknem. Byla stále zřetelnější. Blížila se ke mně jako loudavý chodec. A pak se v černém obdélníku okna objevilo malé rádio, které někdo spouštěl na provázku z prvního patra. Vstala jsem a zvolna, jako bych se bála, že v okamžiku zmizí, jsem se k němu blížila. Poznala jsem je. Byl to Petrův tranzisťák!" :))

03.04.2017 5 z 5

Sex v Praze Sex v Praze Jana Collins

Přestože nečtu erotickou literaturu, přestože zarytě tvrdím,že současná česká literatura na toto téma je brak, přestože jsem skálopevně přesvědčená o tom, že některé věci se musí prožít a ne načíst..... Přesto jsem neodolala a půjčila si tuto útlou knížku s překrásnou rajdou na obálce, která jakoby vypadla z devadesátek a navíc je to moje jmenovkyně. A byla jsem sakrapříjemně překvapená. Celý je to o touze a je to naprosto bláznivý, milostný pasáže prokládaný politickýma esejema, kde to najdete. Kdybych zjistila, že můj chlapec je kentaur pasoucí se v Riegráči, taky bych se ho držela zuby nehty.
Dobrou noc, devadesátková ženo Hano.

29.03.2017 4 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Popisovat knihu nebudu, pro mě je to naprosto srdeční záležitost a detektivové Cormoran s Robin převelcí sympaťáci. Chtěla bych jen všem čtenářům dát na vědomí, že existuje i audiokniha namluvená naprosto excelentním Petrem Olivou, která stojí za poslech ať už jste knihu četli nebo ne. Cormoran jakoby ožil;).

22.02.2017 5 z 5

V tomto domě straší V tomto domě straší John Boyne

Až potkáte nějakou bláznivku s nosem zabořeným do knihy jdoucí téměř po okraji nástupiště metra, bude to Hana s knihou V tomto domě straší. Neskutečně poutavý příběh, který není děsivý ale napínavý a maximálně znepokojivý. Je milé zjistit, že se od dob Charlese Dickense mladý holky moc nezměnily. SPOILER: ,,Ach ovšem, ta další guvernantka...Víte, ona byla posedlá knihami. Nedokázala je odložit ani při chůzi. Želbohu se jednou připletla do cesty jedoucímu kočáru a ti koně ji na místě udupali."

17.02.2017 5 z 5