hokaca hokaca komentáře u knih

Pět jazyků lásky Pět jazyků lásky Gary Chapman

Tuhle knihu určitě doporučuji! Myslím, že může mnoha párům vysvětlit, proč to dře a nebo podchytit, aby vůbec dřít nezačalo. Je potřeba brát s nadhledem, ale typy a jak na ně jsou vysvětleny výborně.

08.02.2022 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Absolutní oddechovka. Asi v půlce mi to přišlo šíleně zdlouhavé, dala jsem si 2 dny pauzu a bylo to dobré. Vše do sebe zapadalo a četlo se příjemně. Pobavila jsem se a některým situacím i velmi dobře rozuměla.

24.01.2022 4 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Tento typ knih nutí člověka číst pořád dál a dál. Takže jsem ji dala za dva večery. A myslím, že víckrát ji číst nechci. Téma vůbec nebylo veselé a i když pochybuji nad některými postupy, situaci bych rozhodně zažít nechtěla. V knižní podobě určitě stačilo....

02.01.2022 4 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Tahle kniha za mě fakt paráda! Přečteno jedním dechem, moc mě bavila.

29.12.2021 5 z 5

Neurorestart život před a po něm Neurorestart život před a po něm Zdeněk Ozzy Chlumecký

Kniha díky příběhu rychle ubíhala, ale druhá polovina působí jako reklama a to mě neba.....

29.12.2021 2 z 5

Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Dědeček Oge: Umění sibiřského šamana Pavlína Brzáková

Krásná, čtivá.. Věřím, že jsem nečetla naposledy. Velmi mě bavily šamanské výpravy.

29.12.2021 5 z 5

Pomerančová vůně chce tančit Pomerančová vůně chce tančit Hana Poltikovičová

Takhle krásnou knihu jsem dlouho nečetla..

14.11.2021 5 z 5

Za mě nejlepší díl...

29.07.2021 5 z 5

Proměna Proměna Pavla Rožumberská

První polovina knihy mě moc nebavila, nedokázala jsem se pořádně začíst, soustředit se. Přišlo mi, že se témata pořád opakují, vyprávění mi připadalo takové neuspořádané. Druhá půlka už byla výrazně lepší. Co musím vyzdvihnout, jsou metody, které Pavla popisuje. Některé pro mne byly známé, ale praktické postupy byly hezky a jednoduše popsané. Příjemné byly i ilustrace. Čemu moc nerozumím je styl psaní v blocích. Knihu jako celek asi už číst nebudu, ale k praxím se jistě ráda vrátím.

17.07.2021 3 z 5

Cesta nespoutané ženy Cesta nespoutané ženy David Deida

Knihu nedočtu jen zřídka, ale přes 60 stran jsem se nedostala. Mrzí mě to, ale asi jsem otvírání zavřená....

08.06.2021 1 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Za mě stojí za přečtení, zamyšlení..

01.06.2021 5 z 5

Na cestě ke svatbě: Transformace milostného vztahu Na cestě ke svatbě: Transformace milostného vztahu Linda Schierse Leonard

Asi jsem se nikdy netěšila víc na dotčení knihy. Byl to pro mě fakt oříšek. Ke knize už se určitě nevrátím a doufám, že někomu pomůže víc. Když se na necelé stránce objevilo jméno Rilke už po třetí, začala jsem mít pupínky.. Vím, že od něj už z principu nebudu schopna nic přečíst. Mrzí mě to, ale tuhle knihu nedávám..

30.05.2021 1 z 5

Kundička: Návrat k sobě Kundička: Návrat k sobě Regena Thomashauer

Chvílemi na mě byla kniha moc, chvílemi jsem s ní souzněla a chvílemi se v ní rozplynula. Několik praktik jsem zařadila do běžného života a přiznávám, že mě baví zářit :)

09.03.2021 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Začátek mě vyloženě rozčiloval, Alice mi vůbec neseděla. A to jsem jejímu mladšímu já věkově velmi blízko. Ale pak mě její náhled na situaci, na to jak se člověk dokáže změnit a co zvládne napáchat tak vtáhl, že jsem knihu nechtěla odložit. A závěr, kterého jsem se upřímně bála, mě vážně potěšil. Někdy je potřeba se na věci, situace podívat jinýma očima....

27.02.2021 5 z 5

Úhel pohledu Úhel pohledu Liliana Maršálková

Knihu jsem dostala jako dárek, sama bych si ji nekoupila. Obálka mě nezaujala. Ale byla by to chyba. Čte se krásně, těžko se mi odkládala. Člověka to nutí zjišťovat, co bude dál. Za mě super. Jen mě mrzí konec. Chápu to, ale chci víc....

19.02.2021 5 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Já tu knihu zbožňuju.. Stala se mojí srdcovkou, byť pojetí konce mi moc nesedělo. Čtení jsem si moc užívala a vím, že jsem nečetla pouze jednou.

03.02.2021 5 z 5

Čtyři posvátná tajemství - Pro lásku a prosperitu. Jak žít v krásném stavu Čtyři posvátná tajemství - Pro lásku a prosperitu. Jak žít v krásném stavu kolektiv autorů

Myšlenka žití v krásném stavu je moc pěkná. Jen se mi těžko držela pozornost a několikrát jsem se přistihla, že pouze bezmyšlenkovitě čtu písmena.

03.02.2021 3 z 5

Žijte neočekávaný život Žijte neočekávaný život Jody Day

Věřím, že jsou ženy, kterým může kniha pomoci. Ale já asi nejsem v tak zoufalé situaci, abych to ocenila.

08.01.2021 3 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Mě se knížka líbila. Pěkně se čte, krátké kapitoly rychle ubíhají. Vidím v ní krásnou paralelu s aktuálním děním ve světě. Jen jak už je tu zmíněno, nedoporučovala bych ji asi malým dětem. I když oni asi budou vnímat děj z jiného úhlu pohledu než dospělí.

20.12.2020 5 z 5

Holka ze sekáče Holka ze sekáče Tereza Kratochvílová

Po literární stránce je pro mě kniha těžko hodnotitelná, ale její váha spočívá v poselství, které nese. Téma adopce je opravdu zatím docela tabu. Myslím, že určitě pomůže lidem, kteří toto téma řeší či prožívají. Aspoň mě to některé otázky zodpovědělo. Děkuji!

04.10.2020 4 z 5