hlenicka hlenicka komentáře u knih

Poslední tah Poslední tah Mary Burton

Tak to byl teda DOKONALÝ TAH! Výborně! Já nemůžu vůbec nic vytknout! Hlavně mě mrzí,že jsem ji doma měla hrozně dlouho a až ted jsem si ji přečetla. Autorka umí dokonale popsat situaci,ve které se hlavní postavy nachází,nezdržuje to,jako jiní tím,co si oblečou na sebe a jak osoba vypadá, prostě jde k věci a tím se to čte jedních dechem!

07.10.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Mne se to líbilo!Kdo zná Ďatlovovu výpravu, bude mu jasné,o co v knize jde, ale jen na povrchu, tohle má ale zajímavé a celkem uspokojivé ukončení. Dobře se to četlo a celou dobu mi byla ted v létě při čtení ukrutná zima!

01.08.2023 4 z 5

Vytoužená smrt Vytoužená smrt Cara Hunter

Tady se nedá nic vytknout! Začátek se jeví jako normální vražda v sebeobraně,normální příběh a vy čekáte,co jako z toho bude... To budete teda koukat!!

22.07.2023 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Zase další pecka od Motteho! Líbila se mi víc než zima, předchozí 3.dil. příběh je poutavý,vtáhne do děje, od začátku do konce si člověk mysli,že ví všechno ...

17.06.2023 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

To bylo tak dobrý! Už jen ten název a obálka mě upozorňovala na to,že že to bude jízda,a taky že byla! Kratší kapitoly, vyprávěné 2 příběhy z dvou pohledů sester. Sice mě trochu zaskočil ten konec, ale dejme tomu.. takové drama,thriller ne.

04.05.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Poslední Marsons a slza v oku... Asi jako každá knížka od autorky se četla svižně, napínavá od první do poslední strany a neskončili jste,dokud jste nevedeli,kdo je vrah. Ale! V téhle mi chybělo napětí a víc do thrilleru. Přirovnala bych to k normální krimi,nic víc ani mín. Za mě asi nejslabší ze všech třinácti, už asi nevěděla,o čem psát, ale i tak dobrý příběh. Kdo jste fanoušky, at vám určitě nechybí v knihovně.

09.04.2023 5 z 5

Slepá ulička Slepá ulička Joy Fielding

Fielding je záruka jistoty,že nevyberete špatně. Má dokonale popsanou psychologii postav, kde oslavuje ženské hrdinky. Tuhle jsem dostala na vánoce a za 24 hodin jsem mela dočteno. Miluju to! Tak úžasně propracované do puntíku,každá postava v knížce měla jak plusy tak mínusy a určitě si každý z vás vybral svého oblíbence. Nemůžu nic vytknout.

29.12.2022 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Ach,tohle byla pecka! První jsem prečetla jedno malé prasatko, ale tenhle 1.dil ten byl dokonalý! Autor se ne*ere,pardon,s kdejakym popisováním do extremu,ale on to popisuje jednodusse,ale tak brutalne,že to stačí uplne. Jediným,co bych vytkla je,že vlastne vůbec není řešeno,proč náš vrah vraždil tak,jak to delal,jako proč a proč si vyhlížel ty obeti,jak z žen tak z chlapů, PROČ to delal?! Jak si je vyhlídal? Z tohohle hlediska nebylo řečeno nic. Jako neco málo asi jo,ale nebylo to vysvetleno. Ale to mi vůbec nevadí, celkový pohled na knihu je 100 ze 100 a tesim se na další pecky!

10.04.2022 5 z 5

Dokonalá oběť Dokonalá oběť Emma Kavanagh

Dokonalá obet je jednodušše dokonalá kniha! Napínavá je ještě i po poslední straně,opravdu. Neverite? Tak si ji přečtete. Celou dobu se hlavni hrdinka žene za tajemnou osobou,která je opravdu tak nejak fantomas. Zjeví se a zase se jako mlha vypaří. Nikdo nic neví,ale obětí přibývá. Proč?! No nevim jak vy,kdo to četl,ale já už chci další epizody! Prý je to trilogie, chci další! :)

05.04.2022 5 z 5

Jedno malé prasátko Jedno malé prasátko Rob Ashman

To byla teda čunárna :D Taková malá knížečka, 250stran a plná pěkných prasátek. Plný počet, čtivé, jedno slovo přes druhé, chvíli jsem i soucítila s hlavním padouchem, kterého teda známe od 1.stranky,ale pak jsem si řekla, a ty jo, takhle kdyby každý vraždil každýho,kdo mu nepofoukal bebííí, to by nás na světe moc nezůstalo... takže takhle ne. Myslel si,jak je drsný a na konci za to zaplatil, doslova. Dobře mu tak. Jen me mrzí,že sem začala až 2.dílem. Jelikož se tu napsalo snad vše, co se stalo v prvním dílu a kdo byl vrah. Skoda,ale nevadí,až zapomenu,přečtu si i ten první :)

27.02.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Jakože Carter sám o sobě je světová top v thrilleroHorrorech. Jednu jedinou jsem nepřečetla, musím ji najít!!

08.02.2020 5 z 5

Paní Merkelová a vražda na zámku Paní Merkelová a vražda na zámku David Safier

Mankote! Po mizerné karmě a paní převtělené do mravence, přisla na řadu paní Merkelová a já se nemohla ubránit smíchu. To bylo tak báječně vtipně napsané,to přirovnávání,myšlenky Angely a jejího chotě,dalších osob,dokonce i pejska, já chci další knížky od autora! Jen by mě zajímalo,jestli to četla i sama paní Merkelová :) A co by na to řekla ...

21.05.2024 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Chtěla bych dát 10*!!! Kdyby měla knížka 1000 stranek,brečela bych,že chci víc! To byla tak perfektně napsaná kniha,jako jsem už dlouho nečetla. Od první do poslední strany čtenář přemýšlí,jak se to stalo. Dokonale vyobrazené postavy,které jsem viděla před sebou,děj se četl tak,jako by to byl hraný film. Nemám co vytknout, jen bych mohla dávat jeden superlativ za druhým!

29.01.2024 5 z 5

Dívka v mlze Dívka v mlze Barbora Bernátová

Výborný krimi román,který člověka nepustí dokud ho nemá přečtený do poslední stránky. Mladá autorka,která to s perem rozhodně umí a bude ještě hodně známá. Držím ji pěsti a těším se,až k nám do čech dorazí knihy i v češtině!

11.01.2024 5 z 5

Obchodníci s dětmi Obchodníci s dětmi Hana Hindráková

Skvělá Hindráková! S ničím se nepáře,píše tak,jak to je. Není to tak syrově drsné,jak by to asi ve skutečnosti vypadalo,tady je to vyprávěné trochu snadněji se ,,štastným" koncem. Více rozepsaných příběhů,které se nakonec propojí.

22.12.2023 4 z 5

Smrtící kolotoč Smrtící kolotoč Alex Smith (p)

Výborný! Tímhle jsem si spravila chuť po novém Bryndzovi. Tady se nedá nic vytknout! Originální děj,spád,pointa a vyřešení! Těším se na další počtení od autora. A jsem ráda,že si vzal ponaučení a už nerozebírá ty svoje tři holky,jak se v předchozích dílech v půlce knize škádlily,křičely,zlobily a nadávaly. Sice tu pořád o nich psáno je,ale v mezích. Za to jsem ráda. Žádné odbíhání od děje,nic zbytečně vypsaného,jednodušše řečeno PECKA!

07.11.2023 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

Přidávám se k ostatním,přeskakovala jsem skoro celé stránky,abych se dokousala k ději! Asi tak z těch 400 stran by se dala rozhodně více jak půlka ubrat a ničemu by to neuškodilo.

11.10.2023 3 z 5

Nečistá hra Nečistá hra Victor Methos

Nemůžu hodnotit jinak než opět plným počtem. Methos a jeho dokonale vypracované příběhy,které sám zažil u soudů,je dokonalost. Nejsou tu žádné pasáže,které by odbíhaly od tématu,nebo co do něj nepatří. Prostě jde k věci a to mám ráda!

30.08.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Uff! Typická Fielding, uplný psycho! Žena jako hlavní hrdinka tohohle drsného,řekla bych skutečného,příběhu. Bohužel tohle se děje ve světe v různých rodinách, moc ani nemusela vymýšlet dějovou linku,třeba to měla od známých,kdo ví.
Výborně napsané drama, neopakující se slova,žádné nudné myšlenky,chození kolem horké kaše, každá věta měla co do sebe. Tady prostě čtete všechno.

30.07.2023 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Jednu * seberu za ( pro mě ) až zbytečně moc detailní popisování myšlenek,pocitů,že to clověk musel až odkrajovat od hlavního děje a málem se v tom ztrácel. Taková jednohubka na jedno odpoledne,ale jako krimi a už vůbec thriller mi to nepřislo. Spíš psychologické drama a některé myšlenky mi přišly,že nebyly domyšlené do konce. Ale na prvotinu skvělé!

23.07.2023 4 z 5