Henriette Henriette komentáře u knih

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Nový hrdina nové řady od této veleúspěšné autorky detektivních historických románů, pan Tadeáš z Příhraz. Spolu se svým sluhou Vítkem, který je mi velmi sympatický, vyšetřuje z pověření Václava II. případ pana Velena, mladého zbožného může, který zmizel za záhadných okolností.
Vyšetřování ho zavede na Milovice i do středověkého Nymburka. Vyšetřování ve šlechtických kruzích i krčmách je napsáno velmi citlivě, zajímavé a příběh je víc než napínavý.

Autorka dokazuje, že je knihu od knihy lepší. Její příběh má vše, co má historická detektivka mít, přesto se v ní neztrácíme, jako v posledních knihách pana Vondrušky. Postavy si počínají logicky a lidsky, nejsou žádní superhrdinové a občas bojují sami se sebou. Děj plyne zcela logicky, nutí vás přemýšlet s hrdiny, kdo je vrahem. Zároveň vám garantují, ze skutečného pachatele hned tak neodhalíte. Alespoň já byla tentokrát úplně mimo.

26.02.2023 5 z 5

Sajdra a Tyrhen objevují svět Sajdra a Tyrhen objevují svět Yvona Bednarová

Tato zábavná, v mnohém svérázná a napínavá knížka mě okouzlila od prvních stránek. Děti mám na ni zatím malé, proto jsem ji četla sama a dětem ji schovám, až k ní dorostou. Jsem přesvědčená, že se čtenářům, kterým je určena, bude moc líbit. Je napsána čtivou formou, čte se svižně a od první chvíle vás přenese do kalifornské přírody, až máte pocit, že tam jste spolu s hrdiny.

04.08.2022 5 z 5

Židovské hřbitovy a pohřbívání Židovské hřbitovy a pohřbívání Jaroslav Achab Haidler

Miluji židovské hřbitovy. Víc asi není třeba dodávat...

24.07.2019 4 z 5

Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Drahomíra: Důstojná sokyně kněžny Ludmily Oldřiška Ciprová

Výborně napsaný příběh Drahomíry, která je tu ukázána jako citlivá žena a především jako matka!

24.07.2019 4 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Za mě tedy velká nuda. Plytký příběh a povrchní vyjádření...

25.02.2018 3 z 5

První Tudorovci První Tudorovci Joanna Hickson

Překrásně a čtivě napsaný historický román, plný historických faktů. Přestože se jedná o historicky poměrně kvalitní práci, čte se jako pohádka. Joanna Hickson mě hodně zaujala.

04.12.2017 4 z 5

Doubravka Přemyslovna Doubravka Přemyslovna Oldřiška Ciprová

Velmi pěkně napsaný romantický příběh, spíše pohádka, než historický román, ale autorka postavy velmi dobře vsadila do historického prostředí a doby. Moc se mi líbil popis pohanského i křesťanského náboženství a jednoduchá zápletka. Skvělá oddechovka, kterou jsem nedokázala odložit!

08.03.2016 4 z 5

Kdo pohne osudem Kdo pohne osudem Jane Stubbs

Nádherná kniha.

25.02.2016 4 z 5

Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku Architektura Jana Blažeje Santiniho-Aichla na severním Plzeňsku Irena Bukačová

Kvalitně napsaná kniha, široká pramenná základna, navíc odborný text se dobře čte. Vadily mi jen překlepy.

10.01.2016 4 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Kate Mortonová opět nezklamala. Je knihu od knihy lepší. Nádherný příběh s temným tajemstvím. Radost číst!

10.01.2016 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Moc krásná knížka. Napínavá, s pro mě hodně zajímavým tématem, které mě hodně baví. Nechápu, proč jsem na ní tak dlouho váhala a těším se na další díl.

17.08.2015 4 z 5

Cestující do Frankfurtu Cestující do Frankfurtu Agatha Christie

Zcela odlišná kniha od Agathy. Žádná detektivní zápletka, ale špijonážní román s prvky konspirační teorie. Není to nic, co vás strhne a pohltí, ale v každém případě ji nedokážete odložit. Budete číst s ústy dokořán.

29.07.2015 3 z 5

William Wallace: Statečné srdce William Wallace: Statečné srdce Jack Whyte

Zklamání. Čekala jsem skutečně příběh Willa a ne příběh jeho bratrance. Spoustu okamžiků z jeho života tam chybí, zajímalo by mě, jak to sám vnímal a prožíval, což tam také chybí...Začátek vypadal velmi slibně, ale pak už to byly jen kněžské řeči a rozjímání. Konec sice byl opět zajímavý, ale až moc rychle useknutý a nedovysvětlený...

27.07.2015 2 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Bála jsem se, že to bude ohrané téma, ale spletla jsem se. Autorka vypráví velmi vkusně... je to jako volné pokračování Draculy... Moc se mi líbily rozvleklé popisy cest, i vědeckého bádání.

17.07.2015 5 z 5

Ve stínu trůnu Ve stínu trůnu Elizabeth Fremantle

První román autorky mě poněkud zarazil chaotickým stylem vyprávění a střídáním er a ich-formy. Tentokrát autorka dostala tento chaos pod kontrolu a vytvořila nádhernou historickou fresku plnou emocí a psychologie, na které vystavěla životní příběh tří žen poblíž královského trůnu Tudorovců - Kateřiny a Marie Greyových a dvorní malířky, Leviny Teerlingové.

09.07.2015 5 z 5

Arlington Park Arlington Park Rachel Cusk

Naprostá tragédie. Absolutně nechápu, proč chce někdo něco takového psát. Připadá mi to, že se zoufalá matka nespokojená ve vlastním manželství potřebovala vypsat z depresí a splínu. Navíc ta nálepka "román". Vážně je tohle román? Mě to přijde jako snůška depresivních úvah...

06.07.2015 1 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Bohužel kniha, na kterou jsem slyšela samou chválu, mě velmi zklamala. Příběh mě nezaujal, katarské téma ve Francii mě nebavilo a ani mi nepřišlo, že by měla to správné napětí.

04.07.2015 3 z 5

Temná duše Temná duše Jitka Lamplotová

Přestože toto téma běžně nečtu, knížka se mi velice líbila. Je na ní vidět autorský pokrok a když čtete, máte pocit, jako byste seděli v kině a celý příběh sledovali na filmovém plátně. Zápletka je zajímavá, chvílemi napínavá a romantická. Jediné, za co strhávám jednu hvězdičku, je rádoby 19. století, které je popisováno hlavně na prvních cca 50 stranách a které nemá s 19. stoletím společného nic, kromě data 1810 v úvodu kapitoly. Takhle se zkrátka v té době nežilo, nemluvilo, lidé se nechovali jako puberťáci z Beverly Hills... ale jinak opravdu moc pěkné, jsem z knížky nadšená!

20.06.2015 4 z 5

Návrat času Návrat času Alexandra Ripley

Po dlouhé době kniha, kterou jsem opravdu nedočetla. Skončila jsem zhruba v polovině a neměla jediný důvod, proč ji číst dál. Příběh veškerý žádný, co mi bylo sympatické byl popis renesanční Florencie, ale jinak nic.

16.06.2015 1 z 5

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Čtvrtý díl mi dělal stejné problémy, jako díl druhý. Místy strhující, že jsem knihu nemohla odložit a místy naprosto hluchá místa, kdy jsem měla pocit, že už jí opravdu odložím a nedočtu. Odradila mě od touhy po čtení dalších dílů, protože některé popisy a rozhovory mi přišly opravdu zbytečně natahované. Proč stokrát rozebírat stejnou situaci? Příběh vymyšlen krásně, ale text pokulhává...

16.06.2015 3 z 5