Heidrekr Heidrekr komentáře u knih

Vikingové - znovuzrození v barevných fotografiích Vikingové - znovuzrození v barevných fotografiích Britta Nurmann

Výborná kniha hodící se pro lidi ,kteří chtějí nahlédnout do každodenního života slavných vikingů a pro člověka ,který se tomuto chce věnovat je toto dílo takřka nutnost.

17.03.2014 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Srovnatelný s prvním dílem. Hlavní hrdina opět nezklamal akorát konec je divný a čekal bych mnohem lepší a uzavřenější.

24.02.2014 5 z 5

Vraní kost Vraní kost Robert Low

Nejlepší kniha od autora. Předešlé knihy nebyli špatné ale tahle byla hodně zajímavá, jelikož autor změnil styl psaní a už nepopisoval situace pouze z jednoho pohledu. Těším se na další díl.

07.02.2014 5 z 5

Dračí hlava Dračí hlava Robert Low

Stále čtivé ,i když o nějakém zlepšení se nedá ani mluvit. Konec mě však docela překvapil a proto jsem ještě druhý den běžel do knihkupectví pro další díl, který by měl být konečně výprávěn z pohledu Olafa.

24.01.2014 4 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Pro mě zatím nejlepší historický román a po téhle řežbě si přečtu více knížek od autora. Do hlavního hrdiny se prostě nedá nezamilovat díky jeho charakteru.

11.01.2014 5 z 5

Paleo dieta Paleo dieta Loren Cordain

Tahle kniha mi přijde jako vtip. Autorka je nejspíše zbytečně bohatá, jelikož skoro polovina knihy jsou rady typu -vyhodte 80% vaší špižírny a lednici rovnou taky skoro celou. Máte doma hliníkové hrnce a nádobí? Rovnou do popelnice a pelašte koupit za pár tisíc nové. Rada kupujte věci ve slevě ve velkém je celkem fajn ovšem koupit si kvůli tomu nový mrazák ?...A nakonec nápad abych si se sousedy udělal zahrádku a každý pěstoval nějakou zeleninu, koření atd. Už vidím reakci svého souseda s párkem v puse jak by mě hnal vidlema. Kniha se rozhodně nevyplatí, lepší trochu si zahledat na internetu zcela zdarma.

07.01.2014 2 z 5

Základní kniha germánského pohanství Základní kniha germánského pohanství Diana L. Paxson

Kniha vcelku slušná ,ačkoliv lidem zběhlé v severské mytologii nenabídne moc nového k poznání.

07.01.2014 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Tato kniha mě moc nechytla nebot příběhy nejsou napínavé s jasnou vizí jak to dopadne, styl se mi asi po 30% knížky zhnusil a knihu jsem dočetl snad jen z nutnosti.

04.01.2014 3 z 5

Vlčí moře Vlčí moře Robert Low

Bohužel žádné zlepšení nepřišlo, ačkoliv je kniha stále čtivá. Děj je vcelku hodně předvídatelný a příjde mi že některé věci se prostě jen neustále dokola opakují jen za trochu jiných okolností.

06.11.2013 3 z 5

Runy Runy Bernard King

Jinou knihu s runovou tématikou jsem nečetl takže nemohu s ničím srovnat. Každopádně si myslím ,že pro laika je tato kniha ideální a dozví se mnoho nových věcí. Na druhou stranu pro člověka co se v oblasti run už chvíli pohybuje tak trochu zbytečná.

02.11.2013 4 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Celkem čtivá knížka, ovšem opět ke konci ztrácí na kvalitě. Dojem z knihy mi též zkazil překladatel ,jenž má zřejmě problém se sklonováním jmen , na druhou stranu v knize je celkem dosti překvapujících momentů. Silnější *** a uvidíme co přinese druhá knížka.

14.10.2013 3 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

Dřív pln nadšení do Satanismu jsem si knihu pořídil a přečetl za jeden den. Nelituji toho času, nebot' jsem se dozvěděl trošku o této životní cestě. Alespoň nepohlížím na Satanismus jako většina dnešních lidí, kteří nemají ani potuchy o čem to vlastně je a k tomu ,aby odsuzovali tuto cestu jim stačí slovo "Satan" v názvu.

21.09.2013

Germánská kniha mrtvých Germánská kniha mrtvých Holger Kalweit

Kniha, díky níž jsem se zcela ponořil do světa severských bohů. Bohužel obsahuje dost věcí ,které se od autora velice špatně chápou. Pro mě i přesto dobrá knížka .

21.09.2013 4 z 5

Králův muž Králův muž Tim Severin

Třetí kniha trilogie Vikingové byla dle mě nejhorší. Byla zde hromada nesrovnalostí a zmatků, nevím jestli to přičítat autorovi nebo překladu. První polovina knížky odehrávající se v Konstantinopoli mi přišla poněkud slabá ,s návratem do Norska se kvalita trošku zlepšila ,ovšem na lepší hodnocení to nepostačilo.

21.09.2013 3 z 5