Runy

Runy https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42844/bmid_runy-5zi-42844.png 4 28 10

Runy jsou starobylé písmo severu. Ostré úhly jednotlivých písmen vyrytých do kamene, dřeva či kovu nás uvedou do světa vzdálených předků a pomohou nám odkrýt znalosti a moudrost, jež jsou dnes stejně užitečné, jako byly před dvěma tisíciletími. Kniha přibližuje: - svět starých run, jeho mytologii a náboženství - významy jednotlivých run -r uny v každodenním životě, runové hodiny, kouzla s runami, runové šifry - použití run v léčitelství a věštění... celý text

Kniha se podle Databáze knih neslučuje s pravidly demokratické společnosti. Ačkoliv její existenci neschvalujeme, vyšla legálně, takže jsme se rozhodli ji zde ponechat.

Literatura světová Esoterika, astrologie, okultismus Mytologie
Vydáno: , Votobia

The Runes , 1993

vvikingg
30.01.2023 4 z 5

Velmi dobrá publikace o runách

ChrisBlack
15.08.2021 4 z 5

Kniha je velmi dobře zpracovaná a čtivě napsána. Poskytuje základní, zajímavé i cenné informace pro všechny, kteří se zajímají o runy a severská mysteria. Knihu jsem přečetla během chvilky a udělala jsem si z ní i spoustu užitečných poznámek.
Jistý problém by mohl nastat v případě, že čtenář nebude mít sebemenší ponětí o severských mýtech, protože autor na ně často odkazuje a přibližuje je jen stroze. Nicméně, za mě je to na úvod do runové tradice skvělá volba.

hu_87
25.11.2020 5 z 5

Úžasná knížka plná zajímavých informací. Pro začátečníka ideální volba. Autor se zaobírá třeba:
- historií: autory run a celkově, kam všude runy zapadaly do běžného života seveřana
- mytologií: Ódin, Baldr, Freya a další
- teorií: jednotlivými runami a jejich významem; potažmo jejich kombinací
- praxí: jak je možné s pomocí run věštit, a v jakých částí dne se doporučuje se ptát na přítomnost-budoucnost-minulost
- jak se dají runy použít v léčitelství
A tak dále.
Knížka je opravdu čtivá, zajímavá a pro začátečníka je opravdu cenným zdrojem informací.

Galdrakona
29.07.2019 4 z 5

Tenká knížka se spoustou podnětných a inspirativních informací. Rozhodně ne vyčerpávajících, pro začínající zájemce o runy však snadno uchopitelných a dobře stravitelných. Ačkoliv se autor hned v úvodní řeči distancuje od tvorby další magické kuchařky, nelze zcela souhlasit s tím, že by se mu to podařilo, což na druhou stranu v tomhle konkrétním případě ničemu vůbec nevadí. Kromě písma a magie (byť nejen) Vikingů (protože runy nepoužívali zdaleka jen Vikingové) se zde dotýká také praxe současného pohanství, které pochopitelně od run odfiltrovat nelze. Hodnotím jako vhodný odrazný můstek, ke kterému se ráda vracím, na kterém však není záhodno zakrnět.

cernydrak
19.10.2018 5 z 5

Asi nejlepší kniha o runách.

Vidlička
13.10.2017 5 z 5

Napíšu to, co všichni přede mnou. Poměrně vyčerpávající návod pro "začátečníky". Přehledně zpracované. Doporučuji.

mio 66
01.02.2017 5 z 5

Také se musím připojit. Velmi dobrá runová kniha.

Sluncie
16.05.2016 5 z 5

Ideální knížka por někoho kdo se o runy zajímá nebo si je vykládá.Pěkně zpracovaná a dobře se čte.

Heidrekr
02.11.2013 4 z 5

Jinou knihu s runovou tématikou jsem nečetl takže nemohu s ničím srovnat. Každopádně si myslím ,že pro laika je tato kniha ideální a dozví se mnoho nových věcí. Na druhou stranu pro člověka co se v oblasti run už chvíli pohybuje tak trochu zbytečná.

WolfIssen
25.02.2013 5 z 5

Pokud se zajímáte o Runy nebo chcete s jejich studiem začít, tohle je patrně nejlepší kniha, která se dá u nás sehnat.

runy věštění

Autorovy knížky