Hebrey Hebrey komentáře u knih

Příběhy od Pavoučího kamene Příběhy od Pavoučího kamene Aida Brumovská

Velmi pěkná knížka, která dětem přináší zajímavý, poučný a při tom dětský jednoduchý příběh.

28.09.2019 5 z 5

Barabka a Fousek Barabka a Fousek František Řečinský

Milé pohádkové příběhy.

07.09.2019 5 z 5

Ve službách čtyř císařů Ve službách čtyř císařů Ján Martiš

Až na poněkud zmatené časové uspořádání je příběh velmi zajímavý a nabízí i detailnější vhled do skutečných událostí.

07.09.2019 4 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Asi to není pro mne úplně to pravé ořechové. Řekněme si na rovinu, že je nepravděpodobné, aby člověk s takovou kombinací zranění a následků vůbec žil, tudíž příběh není uvěřitelný. Hlavní postavu je třeba brát spíše alegoricky, v takovém případě je její význam srozumitelný a Trumbo jí vyjadřuje své názory. Ani tak mi pojetí příliš nesedne. Nejde jen o to, že s autorem nesouhlasím úplně bezvýhradně, ale nedal prostor pro dialog.

10.08.2019 2 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

Pěkná knížka. Jednoduchý, ale docela překvapivě promyšlený příběh.

02.08.2019 5 z 5

Zvuky přírody: Svět ptáků Zvuky přírody: Svět ptáků Robert Hunter

Velmi pěkně provedená knížka, která zabaví i menší dítě, ale základní informace o ptácích jsou tu i pro ty o něco větší.

30.07.2019 5 z 5

Byl jsem otrokem svých hříchů Byl jsem otrokem svých hříchů René Giňa

Kdybych měla knihu posuzovat po literární stránce, asi bych pět hvězdiček dát nemohla. Ale nebylo by to fér. Toto není román, jehož autor si zaplatil za to, aby se stal bestsellerem. Kniha je i víc než jen obyčejný životopis, je to silné osobní svědectví, skutečný a mnohdy bolestný příběh autora knihy. Neprožila jsem ani setinu z toho, co Giňa vypráví, přesto se mě jeho svědectví dotklo a leccos jsem si z něj mohla vzít. Přeji knize, aby i nadále plnila své poslání, protože pro ně byla napsána. ... proto těch pět hvězd.

28.07.2019 5 z 5

Uzdravený poník Uzdravený poník Sarah Hawkins

Milý, hezký příběh.

21.07.2019 4 z 5

Všechno nebo nic (I+II) Všechno nebo nic (I+II) Eva Urbaníková

OK, nakonec tedy dávám jednu hvězdičku, a kdyby to šlo, možná bych dala 1,5, za to, že autorka nechala hlavní hrdinku probrat z její hlouposti a prohlédnout, a tím happy endem to trošičku vylepšila. První polovina knihy mne vloženě nudila, ale nějak jsem to překonala a ke konci se to maličko zlepšilo - tj. mělo to sice plytký ale aspoň nějaký děj. Příště si ale asi pořídím raději Harlequina, kvalita příběhu vyjde zhruba nastejno a ušetřím se 200 stranám z 366, které byly buď o ničem nebo o tom, kdo s kým jak.

18.07.2019 1 z 5

6 esenciálních olejů, bez kterých se neobejdete 6 esenciálních olejů, bez kterých se neobejdete Daniéle Festy

Velmi zajímavá příručka. Ačkoliv nejsem nějakou skalní vyznavačou aromaterepie, musím přiznat, že jsem v knize našla dost praktických a pro mne i použitelných rad a tipů.

11.07.2019 5 z 5

Ježeček Jája Ježeček Jája Lily Small

MIlé čtení, trošičku jiné, než ty, které jsme ze série už přečetli. Dcerce se knížka líbila.

10.07.2019 4 z 5

Bican –⁠ pět tisíc gólů Bican –⁠ pět tisíc gólů Josef Pondělík

Dobré.

10.07.2019 4 z 5

Želivské romance Želivské romance František Hamza

Čtivo to není špatné. Stará čeština je, alspoň pro mne, kouzelná a krásná. Potíž vidím v tom, že autor ani tak nepíše, ale spíš vypráví, nebo ještě lépe shromažďuje paměti. To žel vedlo k určité chatičnosti v čase a osobách.

08.07.2019 3 z 5

Malé povídky pro Mr. Trumana Malé povídky pro Mr. Trumana František Kubka

Nerada označuji knihy jako "odpad", ale tady jsem nějak nenašla relevantnější hodnocení. Do čtení jsem se sice pouště la s tím, že to nebude nic extra a knihu zvolila jen proto, že autor napsal více než 20 knih a tedy se mi hodila do výzvy. Jenže tohle bylo jen propagandistické plácání navíc postavené na historických nepřesnostech a polopravdách. Nic jiného jsem od F. Kubky zatím nečetla a věřím, že jiná jeho díla jsou mnohem kvalitnější. Toto se mu však nevydařilo.

14.06.2019 odpad!

Cestovní kniha Alpy Cestovní kniha Alpy neznámý - neuveden

Kniha je plná zajímavých obrázků map a hlavně informací. Obsahuje i cenné rady pro turisty. Nicméně, jako průvodce má poněkud nepraktický formát.

22.05.2019 3 z 5

Našlo se koťátko! Našlo se koťátko! Sue Mongredien

Milý a čtivý příběh pro děti.

13.05.2019 5 z 5

Na sluneční straně Na sluneční straně Hančí Baarová

Styl, jakým je kniha psaná, se nijak zásadně neliší od jiných selských románů ze stejné doby. Přesto ale není jen nudnou až ponurou ságou selského rodu (v tomto případě tedy dvou rodů), ale snaží se, i kdž třeba trochu jednoduše, ke čtenáři mluvit o síle lásky, o odpuštění a i o tom, že víra v Boha nemusí být nutně jen zastaralou tradicí a strohým náboženstvím, stejně tak jako pevné přátelství a dobré vztahy v rodině. Jediné, co bych vytkla, je časté opakování stejných vět a myšlenek a pak fakt, že se autorce samotné nejspíš občas popletly jednotlivé postavy - zvlášť Petr s Pavlem.

05.05.2019 4 z 5

Byt Byt Emanuela Kittrichová

Ve své době mohla být kniha i poměrně praktickou příručkou. Dnes je žel zastaralá, protože možnosti jsou širší a hlavně úplně jiné. Zaujmout by snad mohla nějakého bytového architekta, který se zajímá o "retro" styl připomínající 70. - 80. léta u nás.

02.05.2019 3 z 5

Jana a Jan (1-3) Jana a Jan (1-3) Jiřina Trojanová

Musím přiznat, že jsem to čekala horší. Román pro ženy - či spíš něco, co by se dnes nazvalo "young adult" - ze sedmdesátek ve mne velká očekávání nevyvolával. Samotný příběh je překvapivě docela čtivý, možná je v něm trochu moc postav a zápletek, ale jako román "ke kafi" je snesitelný. Samozřejmě mi trochu vadila přehnaná komunistická propaganda,která byla v dané době v knihách povinná, ale zde byla prakticky na každé stránce a všechny postavy byly až nepřirozeně zapálenými budovateli socialismu (v sedmdesátkách, vážně?). Jako kontrast k ní se to v románu hemží farmami namísto JZD, postavy se běžně živí olivami a jinými pochutinami, které jsem prakticky neznali, a hlavní hrdinka je dlouho nezaměstnaná, aniž by to někomu vadilo. Ale dobrá, na ty tři hvězdičky to je ;)

28.04.2019 3 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Knihu jsem četla opravdu velice dlouho. Ačkoliv je jeden díl jen úzká brožurka, nečte se úplně snadno, protože téma není zrovna příjemné. Je v ní hodně informací, příběhů, úvah... Přesto je to fantasticky zpracovaná kniha, kterou by si měl přečíst snad každý. Autor kromě valstních zážitků posbíral nespočet zpráv, dokumentů, článků a především osobních svědectví svých spoluvězňů i dalších lidí, které stalinovské čistky jakkoliv postihly. Během vyprávění překvapivě používá i (poněkud černý) humor, kniha tedy není nudnou faktografií.

10.04.2019 5 z 5