Na sluneční straně

Popis knihy zde zatím bohužel není.

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97351/na-slunecni-strane-Uyq-97351.jpg 4.25
Romány, Literatura česká
Vydáno, Josef L. Švíkal

Kniha Na sluneční straně

Hebrey
05.05.2019

Styl, jakým je kniha psaná, se nijak zásadně neliší od jiných selských románů ze stejné doby. Přesto ale není jen nudnou až ponurou ságou selského rodu (v tomto případě tedy dvou rodů), ale snaží se, i kdž třeba trochu jednoduše, ke čtenáři mluvit o síle lásky, o odpuštění a i o tom, že víra v Boha nemusí být nutně jen zastaralou tradicí a strohým náboženstvím, stejně tak jako pevné přátelství a dobré vztahy v rodině. Jediné, co bych vytkla, je časté opakování stejných vět a myšlenek a pak fakt, že se autorce samotné nejspíš občas popletly jednotlivé postavy - zvlášť Petr s Pavlem.

Iveta Černá
18.01.2015

Nádherný chodský román, který právě svým psaným nářečím čtenáře příjemně vtáhne do oblasti Chodska a atmosféry doby, ve které se děj odehrává, je to román plný upřímné lásky, ryzí dobroty, také nenávisti a zloby, ale i krásného odpuštění a smíření. Knihu jsem si koupila na bleším trhu, ačkoli mi jméno autorky vůbec nic neříkalo a moc mile mě překvapila.

Člověk Gabriel
Anděl

Hančí Baarová
česká, 1917 - 1947

všech 7 knih autora

Kniha Na sluneční straně je v