Na sluneční straně

Na sluneční straně https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97351/bmid_na-slunecni-strane-Uyq-97351.jpg 4 5 3

maryzka
07.03.2024 3 z 5

Jedna ze spisovatelek, která popisuje zvyky, tradice, obyčeje českého venkova když je to červená knihovna, která dobře dopadne. Zlo a pýcha je tu potrestána

Hebrey
05.05.2019 4 z 5

Styl, jakým je kniha psaná, se nijak zásadně neliší od jiných selských románů ze stejné doby. Přesto ale není jen nudnou až ponurou ságou selského rodu (v tomto případě tedy dvou rodů), ale snaží se, i kdž třeba trochu jednoduše, ke čtenáři mluvit o síle lásky, o odpuštění a i o tom, že víra v Boha nemusí být nutně jen zastaralou tradicí a strohým náboženstvím, stejně tak jako pevné přátelství a dobré vztahy v rodině. Jediné, co bych vytkla, je časté opakování stejných vět a myšlenek a pak fakt, že se autorce samotné nejspíš občas popletly jednotlivé postavy - zvlášť Petr s Pavlem.

Iveta Černá
18.01.2015 5 z 5

Nádherný chodský román, který právě svým psaným nářečím čtenáře příjemně vtáhne do oblasti Chodska a atmosféry doby, ve které se děj odehrává, je to román plný upřímné lásky, ryzí dobroty, také nenávisti a zloby, ale i krásného odpuštění a smíření. Knihu jsem si koupila na bleším trhu, ačkoli mi jméno autorky vůbec nic neříkalo a moc mile mě překvapila.

Hančí Baarová
česká, 1917 - 1947
1943  84%Na sluneční straně
1941  0%Zlatý shon
1940  0%Malířovo jaro
1948  0%Návrat
1940  0%Proti proudu

Kniha Na sluneční straně je v