haaabi haaabi komentáře u knih

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Film miluju. A když se mi dostala do ruky tato útlá knížečka, tak jsem pomyslela něco ve stylu - tak to bude o ničem, takové tenké nic, jak z tohoto mohli natočit takovou úžasnost? Nooo, předčilo to všechna má očekávání a mrzí mě, že film nenatočili úplně podle knihy.

14.04.2020 5 z 5

Daň peklu Daň peklu Holly Black

Přiznám se, že Kaye mě na začátku trochu štvala (no dobře, tak mě lehce štvala skoro pořád), ale i tak je Holly Black prostě boží a zatím mě nikdy nezklamala. Opět kouzelný ale drsný svět elfů, víl a jiných bytostí, kam se jen tak někdo z lidí nepodívá. A my díky Holly můžeme.

12.04.2020 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Jsem nadšená, autor má úžasnou fantazii a tipuju že to, co nám tam přišlo povědomé z jiných knih, tam dal autor schválně.

07.04.2020 5 z 5

Prokletí Černé královny Prokletí Černé královny Pierre Pevel

Autor stvořil krásný svět, ve kterém společně fungují mágové, kouzelníci a obyčejní lidé. Na začátku jsem se docela ztrácela v postavách. Komu se to stává, tak si raději zapisujte. Příběh mě sice až tak neoslovil, ale to autorovi odpouštím, hlavně za ty okřídlené kočky, které vstřebávají obsah knih na kterých spí a taky oživlé chrliče. Další díl bych si ale určitě přečetla.

20.03.2020 4 z 5

Unesená Unesená Manuro (p)

Ze začátku jsem si říkala, že dětský gamebook Rytíři je o dost lepší, ale pak mě ta atmosféra nějak vtáhla.

19.03.2020 5 z 5

Lískový les Lískový les Melissa Albert

No tak ten příběh z kapitoly 16 (Dveře, které zmizely), ten teda byl masakrrrr, úplně úžasný! A teď mi prosím naservírujte zelenou knihu s ostatními Příběhy.

11.03.2020 5 z 5

Ufff, no dočetla jsem to, podivno mám moc ráda, ale u tohoto jsem se nudila a asi bych ani nedočetla, kdyby kniha neslibovala dva konce. Byla jsem zvědavá. Asi v poslední třetině se to konečně rozjelo, ale hlavní hrdina mě štval od začátku do konce. To se mi snad u žádné knihy ještě nestalo. (Literární spolek Laury Sněžné byl skvělý)

13.10.2019 2 z 5

Opravdový blankyt Opravdový blankyt Herbert Bauer

Opravdový blankyt je pro mě opravdový poklad! Myslím, že jsem našla dalšího oblíbeného autora.

11.04.2019 5 z 5

Okřídlená duše Okřídlená duše Amanda Stevens

Moc dobře se to četlo. Mám ráda hřbitovy, takže mě zaujalo vysvětlování hřbitovní symboliky. Navíc autorka je opravdu Hřbitovní královna, doporučuji se podívat i na její stránky, kde jsou jak fotky hřbitovů, tak symbolika.

25.01.2019 5 z 5

Sen v Benátkách Sen v Benátkách Štěpán Zavřel

Neokouzlilo jako Zachráněný dědeček, ale taky moc hezké, zvlášť ilustrace.

16.11.2018 4 z 5

Líný kocour Josef Líný kocour Josef Franziska Biermann

Mrzí mě, že dávám tak málo hvězdiček, zpracování a ilustrace kouzelné, vložený plakát se cviky taky skvělý. Ale bavila mě jen ta část s blechou a tak nějak celkově se mi to hůř četlo dětem.

07.09.2018 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Zhltla jsem to stejně, jako jsem v pubertě hltala Stopy hrůzy. Připomínal mi je jak styl psaní, tak napínavé konce kapilot, které nutí číst dál a dál.

28.08.2018 5 z 5

Tři malé čarodějky Tři malé čarodějky Georgie Adams

Děti našené, opravdu povedené spojení spisovatelky a ilustrátorky. Rádi pořídíme další díly.

21.08.2018 5 z 5

Dorotka a čaroděj v zemi Oz Dorotka a čaroděj v zemi Oz Frank Lyman Baum

Opět úžasná fantazie pana Bauma. Moje děti milují všechny knížky o zemi Oz, ale tato se nám všem líbila asi nejvíc. Hned se dožadovaly dalších příběhů Dorotky a já bych si taky moc přála aby vyšly i další díly.

20.08.2018 5 z 5

Gričská čarodějnice I. - Tajemství krvavého mostu 2 Gričská čarodějnice I. - Tajemství krvavého mostu 2 Marija Jurić Zagorka (p)

Toto jako nebylo zfilmováno? :-o No to je ale vážně škoda!

24.06.2018 5 z 5

Dinosaurologie – Hledání ztraceného světa Dinosaurologie – Hledání ztraceného světa Raleigh Rimes

Na knize se uvádí, že je pro děti od 8 let, ale pětiletý syn je z ní úplně nadšený. V knize je stousta odklápěcích listů, vlepené další drobné sešitky, mapy, na osahání "dinosauří kůže", pro efekt "prach z dinosauřích rohů",... a na konci něco úplně úžasného... Moc hezky udělaná knížka. :-)

19.01.2018 5 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Úžasná knížka. Omouvám se jí, že jsem si několik let myslela, že je děsně přeplácaná. Není. Je nádherná. Krásně a mile napsaná, krásně ilustrovaná, se spoustou úkolů pro děti. Určitě pořídím i další knihy od paní Popprové.

24.12.2017 5 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Když srovnám Pohádky o vílách a Pohádky o sněžných vílách, které jsou od stejného nakladatelství, tak Pohádky o vílách mají hezčí, poučnější příběhy, ovšem Pohádky o sněžných vílách jsou tak překrásně ilustované více ilustrátory, nádhera. Dcera (6) má moc ráda obě tyto knihy.

22.10.2017 4 z 5

Jižní louka Jižní louka Astrid Lindgren

Asi nejsem sama, kdo čekal poetické vyprávění o louce, na níž si hrají nebo pracují děti. Prostě jako v Bullerbynu. Takže jsem byla trochu překvapená, zaprvé tím, že se jedná o několik samostatných příběhů a zadruhé tou melancholií. Děti to nechtěly číst už po třetí stránce, ale já jsem si to užila i sama (a nakonec jsem byla i ráda, když jsem četla o ovcích koupající se ve vlastní krvi :-D ). A jako bonus ty překrásné obrázky Mariny Richterové.

09.10.2017 5 z 5

Mimi & Líza Mimi & Líza Alexandra Salmela

Musím dát pět hvězdiček, i přes to, že se nám kniha možná maličko hůř četla (většinou knihy s dětma hltáme, ale tato nám pár měsíců ležela na nočním stolku a ne a ne ji dočíst). Ilustrace jsou překrásné, příběhy jsou hezké a seznamují děti se světem nevidomých.

28.09.2017 5 z 5