Unesená

"Kniha Unesená je komiksový gamebook, tedy komiks kombinovaný se hrou. Při čtení/hraní gamebooku prožijete s hlavním hrdinou v knize příběh, jehož průběh zavisí na vašich rozhodnutích. Kniha obsahuje list postavy, kam během čtení zaznamenáte čas, zranění, získané předměty a nakonec i vítězné body. Stručně lze čtení/hru komiksového gamebooku popsat tak, že následujete jednotlivé obrázky v knize. Obrázky obsahují stopy, hádanky a pasti a vy se musíte rozhodnout kam a jak budete pokračovat. Při sledování obrázků sbíráte stopy, luštíte hádanky a rozhodujete se, jak dál pokračovat. Jako v každé hře můžete také prohrát a někdy velmi rychle a krutě. V gamebooku Unesená se stáváte otcem dcery, kterou unesli. Otázka, proč by na vaše blízké měl někdo podniknout takový útok je jen jednou z mnoha, která vás pronásleduje od okamžiku, kdy jste se dozvěděli o únosu dcery. Blížíte ke dveřím honosné vily postavené uprostřed hlubokého lesa, v ruce křečovitě svíráte zbraň a vaše duše je naplněna strachem. Máte předtuchu, že události dnešního večera neskončí dobře. A vaše intuice vás bohužel nezradí – i když to, co na vás čeká za dveřmi té proklaté budovy, si jen stěží dokážete představit. Vaše noční můra začíná ….. budete mít dost sil a odvahy zachránit vaši dceru ze spárů zla?"...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/394756/unesena-fv5-394756.jpg 3.96

Komiks, v němž jsi hrdinou

Captive (2014)

Komiksy, Gamebook
Vydáno:, Rexhry

MCGinger

Po delší době jsem se dostal ke gamebooku, tentokrát jsem dostal tento zajímavý komiksový od přítelkyně a společně jsme se na něj vrhli. Ani na druhý pokus se nám nepodařilo dojít k tomu nejlepšímu z možných konců, ale příběh i tak stál za to a někdy to asi zkusíme ještě potřetí. :) Námět a kresba uchází, líbí se mi, že obrázky jsou vždy pouze v odstínech jedné barvy.

Bedikk
30.12.2018

Zábavný a krásně zpracovaný gamebook, který dovede být místy nekompromisní (špatná volba může znamenat smrt a konec hry). Pro úspěšné dokončení ho budete muset projít pravděpodobně vícekrát, takže příběh pár hodin vydrží. Různých cest je více a možností vyřešení taktéž. Ovšem bez zkoušení a znalostí typu "v této místnosti nic užitečného není" to téměř nepůjde. Kdo by to chtěl ale rychle sfouknout, ten bude sám proti sobě :).

SONP
29.12.2018

Gamebooky jsou naše rodinná slabost (vyrostli jsme ve stínu LoneWolfa), a tak ani tento komiksový nemohl uniknout naší pozornosti. Dali jsme si to se ženou ve dvojím (jeden otáčel stránky, druhý zapisoval) a výsledkem byly skvělé dva večery plné hrůzy a tajemství. Bez kreslení schematické mapy by to ovšem nešlo. Některé křižovatky jsou totiž opravdu šílené a bez zakreslené mapy jsou některá místa velmi zapeklitá (zahrada, první patro domu). Příběh je OK (i když možná až příliš mysteriozně nepochopitelný) a kresba je správně ponurá a v krvavých scénách velmi detailní. Toto dílko prostě ukazuje, že ani komiks ani gamebook nemusí být nutně zábavou pro děti. 90%

Dvoja
03.12.2018

Při druhém čtení se mi podařilo v knize zabloudit, kroužit dokola a nebyla jsem schopná najít cesty zpět mezi obrovskou spletí dveří. To mě trošku zklamalo a proto prozatím nehodnotím výše. Každopádně koncept je zajímavý.Osobně mě více bavila kniha "Rytíři - První dobrodružství" ze stejného nakladatelství, která vyšla ve stejnou dobu.

MinaHawke
17.11.2018

Kniha je vážně zábavná a má dobrý příběh i kresbu. Vážně nás bavila a proto ji mohu doporučit. Kdo má rád podobné knihy, tak určitě si užije i tuto. Akorát pro děti to moc není, ale až od 15 let.