h.mose h.mose komentáře u knih

Bella Mafia Bella Mafia Lynda La Plante

Kniha o 100% lepší než film s N. Kinski. Klasická mafiánka z pohledu manželek a matek mafiánského klanu. Tloušťka knihy a počet stránek je trochu odrazující, přesto se četla skoro sama.

14.09.2012 4 z 5

William Shakespeare: To nejlepší z tvorby William Shakespeare: To nejlepší z tvorby Abigail Frost

Tato kniha mi kdysi na střední škole zachránila čtenářský deník, protože z ní šlo krásně "simulovat", že jste to opravdu četli. A ilustrace jsou jedny z nejvydařenějších, co jsem kdy měla tu čest vidět. Nedám na ni dopustit.

14.09.2012 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Knihu jsem dostala až po zhlédnutí filmu. A musím upřímně říct, že z ní moc odvázaná nejsem. Strašlivě jsem se nudila, takže jsem ji nakonec vlastně ani nedočetla. Možná se k ní ještě někdy vrátím, ale mám v plánu přečíst tolik zajímavých a dobrých knih, že je tato opravdu až na samotném konci seznamu. Jediné, co mohu říci, že film (dle toho, co jsem tedy přečetla) je jen takovým výcucem této předlohy. A ono je to možná dobře, jinak by mě ubil zřejmě i on. Film bych hodnotila třemi hvězdami, knihu jen dvěmi.

13.09.2012 2 z 5

Kuchařka naší vesnice Kuchařka naší vesnice kolektiv autorů

Ano, tohle je kuchařka našich maminek, podle které se nejlíp povede domácí knedlík, játrové nočky, listové těsto a vůbec všechno, co nám naše tradiční kuchyně může nabídnout. Kdo ji zatracuje, je neskutečný hlupák, protože s těmito osvědčenými a platnými recepty nikdo nemůže šlápnout vedle. I zabijačka se podle ní musí povést naprostému neumětelovi. NEZATRACOVAT!!!! Všichni nechceme požírat jenom pizzu a sushi.

Moderní studená kuchyně Moderní studená kuchyně Vilém Vrabec

Bezkonkurenční. Tohle by prostě měla být povinná literatura pro každého, kdo se občas postaví ke kuchyňské lince. Autor sice pamatoval obě války, chudá 50. léta, přesto jeho recepty a používané ingredience a suroviny si v ničem nezadají s dnešní moderní gastronomií. Dočteme se o humrovi, kaviáru, olivách - kdo by si myslel, že jsou tohle socanský recepty a la "na všechno nakydáme eidam", šeredně by se pletl. Já osobně třeba dělám domácí majonézu výhradně podle jeho receptu a pokaždý tam přidám sardelku ;-)

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Bible podomních prodejců a amwayáků. Jakmile mi někdo začně citovat pasáže z téhle knihy, beru nohy na ramena. Zajimavý je, že ti opravdu dobří a úspěšní se neodkazují na čtení podobných mouder.

13.09.2012 odpad!

Ach jo, no ... myšlenky z knihy nejsou vyloženě špatné. Prakticky ke všemu, co si tam přečtete, si řeknete "fajn, ono to platí", ale co jako? Prostě nic! Je to jenom takový čtení. Šíleně přeceňovaná kniha, která z průšviháře pohodáře neudělá.

Půlnoční klub Půlnoční klub Christopher Pike

Tohle byl absolutně nejlepší díl z celé série. Ráda bych si to přelouskala znovu, ale někomu jsem ji v mládí půjčila a už knihu nemám. Škoda.

13.09.2012 5 z 5

Posedlá Posedlá Lynn Beach (p)

Přesně! To byla moje puberta, kdy jsem některé díly doslova hltala a dnes, když si je prolistuju znovu jenom nechápavě kroutím hlavou. Ale z celé série bylo možná pět dobrých dílů, které jsem si ráda připomněla ;-) Ovšem tento to není.

13.09.2012 2 z 5

Knihu jsme dostali při vítání občánků na radnici jako dárek. Než jsem ji otevřela, tak jsem viděla pěkný přebal, jméno opěvovaného autora, tak jsem si řekla - fajn, to jsem ráda, za nový přírustek. Když jsem jí pak otevřela a zkusila přečíst pár pohádek, znechuceně jsem ji založila někam hluboko do útrob své knihovny a vím, že tam zůstane už asi na věky věků. Je to brak. Pohádky šílený. Nic malebnýho, pěknýho, co by se prckům mohlo líbit. Prostě úlet všech úletů. Jiné knihy jsem od Viewegha nečetla a po tomhle skvostu už snad ani nikdy číst nechci.

13.09.2012 odpad!

Gérard Depardieu - NAŽIVU ! Gérard Depardieu - NAŽIVU ! Laurent Neumann

Gérarda já miluju, takže tyhle rozhovory, které s ním vedl Neumann, mě krásně uvedly do jeho života. Myslím si, že jde o zpověď hodně otevřenou. Gérard tam třeba popisuje svá manželství, vztah s problematickým synem, zdravotní problémy, jeho vinařtví i to, jak byl krátce Muslimem a proč mu kamarádky prostitutky přezdívaly "petarda" ;-) Je to vtipné a příjemné čtení. Ráda se k ní vracím, když mám náladu pod psa.

Jidášovo evangelium Jidášovo evangelium Simon Mawer

Tak více než o duchovnu je kniha spíše o tom, jak se kněz zamiluje do ženy, soulouží a poté ho (ne)trápí výčitky. To je ta slabší část příběhu. Hodnodnotnější je příběh kolem svitku. Ikdyž závěr trochu zavání stylem honem honem, už abych dopsal konec. Přesto bych ji úplně nezatracovala.

Dr. Guillotin Dr. Guillotin Herbert Lom

Poměrně solidní jednohubka na nedělní odpoledne. Nic převratného nečekejte, ale jako příběh to není úplně špatné. Možná, že se to i sem tam trefí do nějakých dobových souvislostí, ale moc bych tomu nevěřila :D

13.09.2012 3 z 5

Moje první francouzština Moje první francouzština Ondřej Michálek

Fantasticky zpracovaná učebnice francouzštiny pro nejmenší nebo věčné začátečníky. Držela jsem v rukou mnoho učebnic, učebnic pro samouky, ale tato svým zpracováním patří mezi absolutní špičku.

12.09.2012 5 z 5

Julius II. : Papež bojovník Julius II. : Papež bojovník Christine Shaw

Jedná se o velmi obsáhlou biografii tohoto renesančního papeže. Autorka nasbírala ohromné množství údajů a dat, které do knihy následně převedla. Je trochu obtížnější se do takového množství informací začíst, ale hodnota této knihy je ohromná. Kéž by všechny historické biografie byly takhle detailní a obsáhlé!

Ženy mafiánů Ženy mafiánů Clare Longrigg

Kniha popisuje osudy manželek, dcer a milenek členů italské mafie. Docela zajímavé čtení, které je o to zajímavější, že se jedná o autentické příběhy těchto žen. Docela hezky vystihuje rodinné a osobní prostředí této komunity, o kterém všichni tak rádi čteme.

12.09.2012 4 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Nejprve jsem viděla film, který svým zpracováním patří mezi špičku v kategorii upírských horrorů. Teprve poté jsem si sehnala a přečetla knihu. Film je věrným zpracováním literární předlohy, přesto v knize naleznete něco málo navíc, za což stojí si ji přečíst. Anne Riceová znovu patří mezi autory, kteří dokáží brilantně popsat scénu a situaci a za to jí patří můj obdiv. Pokud jste tedy milovníky tohoto žánru, rozhodně doporučuji!

12.09.2012 5 z 5

Úvahy o vládnutí a o vojenství Úvahy o vládnutí a o vojenství Niccolò Machiavelli

Kniha obsahuje všechny Machiavelliho spisy týkající se vlád a vládnutí. Je ovšem psáno popisným způsobem, což przní původní autorovu promluvu ke čtenáři. Mnohem lepší zpracování je z r. 1939 v publikaci Vlády a státy, jež obsahuje to samé, ovšem český překlad je mnohem příznivější a lépe koresponduje s Machiavelliho záměrem.

12.09.2012 2 z 5

Dějiny Židů v Čechách a na Moravě I. od počátků po emancipaci Dějiny Židů v Čechách a na Moravě I. od počátků po emancipaci Alexandr Putík

Kniha zachycuje nejdůležitější momenty v dějinách tohoto národa u nás. Dále popisuje životy a osudy židovských osobností jako Rabiho Löwa, Davida ben Abraham Oppenheima aj. Zmiňuje mimo jiné i vztahy panovníků k židům, např. Přemysla Otakara II. Karla IV., nebo Marie Terezie. Hezká publikace, čtivě napsaná. Ke studijním účelům jako dělaná.

12.09.2012 4 z 5

Historie Židů v Čechách a na Moravě II. od emancipace do současnosti Historie Židů v Čechách a na Moravě II. od emancipace do současnosti Anita Franková

Útlá knížečka objasňuje postavení českých Židů od konce 18. století az do roku cca 1998. Obsahuje plno obrázků a fotografií židovských osobností, ale i dobových textů, tisku a fotografií židovského města v Praze. Kdo chce trochu blíže poznat úskalí této komunity, je publikace dobrou volbou. Přesto bych si dovedla představit obsáhlejší popis a více textu.

12.09.2012 3 z 5