Guepp Guepp komentáře u knih

Odnaučte se, co vás naučili, a naučte se být šťastní Odnaučte se, co vás naučili, a naučte se být šťastní Thomas d’ Ansembourg

Kniha není špatná, rozhodně není tak primitivní, jak se na první pohled zdá - ma osklivou obalku.
Jen mi prijde, ze predklada tema, ktere clovek sam neni schopen aplikovat a kvuli narocnosti a komplexnosti se do toho ani nepusti. Nabádá k prekopání zakladu.
Kazdopadne k popremysleni je urcite fajn.

29.08.2022 2 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Za mě naprosto výborná kniha, ke které se vracím. Jedna z mých nejoblíbenějších o daném tématu.

28.08.2022 5 z 5

Na matce záleží Na matce záleží Kevin Leman

Kniha mě spíš zklamala. I když je psaná velmi čtivě, témata rozpracovává velmi zjednodušeně a někdy až moc naivně. S mnoha detaily spíš nesouhlasím, ale celkově jde o prospěšný způsob. Je zde patrný vliv křesťanského smýšlení a hodnot. Doporučuji spíše knihu Aha! Rodičovství.

28.08.2022 2 z 5

Pro krásné oči Pro krásné oči Rexanne Becnel

Bohuzel se nepridam k nadsenym ctenarkam. Nedocteno, nebavilo me to. Predvidatelny dej, neprijemne nebo zvlastni postavy. Divne vyhrocene situace. Knihu jsem cetla na doporuceni, jinak by me odradil hlavne vzhled obalu, ktery jasne napovida o lehci cetbe. Historicke romance se daji psat i kvalitneji.
Nehodnotim hvezdickami, protoze to neni muj salek kavy. :)

28.08.2022

Výchova bez poražených Výchova bez poražených Thomas Gordon

Kniha mi prijde fascinující, má v sobě mnoho dulezitych informaci, ale je to tak tezce napsane. Ocenuji promyslenost a propracovanost, jen nekdy mozna az zbytecne komplikovane. Kniha by mohla byt klidne polovicni a bylo by to stale podnetne.
Najdete zde jak pracovat s detmi, ale take jak pracovat sam se sebou jako rodic.
Moc se mi líbila kapitola o komunikaci s nemluvňaty, pridana cviceni v prilohach (naslouchani pocitum, rozpoznani neefektivniho sdeleni, pouziti rodicovske autority) a 12 komunikacnich bloku - prehled typickych rodicovskych odpovedi a jejich dusledku.

27.08.2022 3 z 5

Zdravý rozum ve výchově Zdravý rozum ve výchově Pavla Koucká

Ma prvni kniha od autorky a urcite ne posledni. Priznam se, ze me prekvapilo, kolik temat se probralo v tak utle knize - poceti, porod, partnerstvi, sestinedeli, vychova, rodicovstvi...
Jsou zde rady, uvahy, vysvetleno pro a proti, odkazy na odborne zdroje, priklady ze zivota, zkusenosti, historicke vsuvky atd.
Nevycerpa, ale pomuze k zamysleni.
Kniha je i prijemne clenena.
Hlavní duraz klade na intuici rodice, zadna dogmata.
Pokud mate nacteno jiz vetsi mnozstvi knih o vychove a rodicovstvi, tak Vam kniha muze nabidnout ruzne drobne zajimavosti.

26.08.2022 4 z 5

Pohyb! Jak tělo umí změnit mysl Pohyb! Jak tělo umí změnit mysl Caroline Williams

Hned v zacatku musim napsat, ze je kniha naprosto vyborna a ctiva. Mnoho odborneho podano srozumitelne, adekvatne splnen zanr popularne naucne publikace. Velke mnozstvi aktualnich vyzkumu z oboru. Pohybem k lepším kognitivním funkcím! Jistě si přečtu minimálně ještě jednou.

22.08.2022 5 z 5

Jaké prožitky mění náš mozek Jaké prožitky mění náš mozek Andrew Newberg

Název mi přijde trochu zavádějící.
Podle autora existuje postup, kterým lze "jednoduše" docílit "osvícenství". Praxe bude ale určitě náročnější. V pár ohledech inspirativní čtení. Šlo by napsat stručněji.

21.08.2022 3 z 5

Pomalé rodičovství Pomalé rodičovství Helle Heckmann

Zajímavý přístup ke školkovým dětem, plno věcí mě moc nadchlo a zkusím aplikovat i doma s dětmi. Je to malá, příjemná a úzká kniha.

21.08.2022 4 z 5

Hovory s porodní bábou Hovory s porodní bábou Jana Doležalová

Doporučuji každé prvorodičce. Má to hlavu a patu. Získáte informace o porodu. Nejde výrazně do hloubky.

21.08.2022 3 z 5

Všechno, co vám zatajili o vztazích mezi mužem a ženou Všechno, co vám zatajili o vztazích mezi mužem a ženou Deborah McKinley

Stereotypy, velké retro. Raději nedoporučuji.

21.08.2022

Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Přehodnocení nevěry - kniha pro každého, kdo někdy miloval Esther Perel

Pokud myslíte, že je nevěra vždy špatná a neznamená nic pozitivního, kniha je určitě pro Vás. Slouží k zamyšlení.

21.08.2022

Veselé chvíle v životě lidu českého Veselé chvíle v životě lidu českého Čeněk Zíbrt

Obří kniha nadupaná informacemi. Četla jsem postupně celý rok. Plno zajímavého informací, určitě doporučuji. Nejedná se o jednoduché čtení.

21.08.2022 5 z 5

Pekařova dcera Pekařova dcera Sarah McCoy

Za mě bohužel zdlouhavé a nudné, nedočteno.

Divoký kvet Divoký kvet Drew Barrymore

Podle mě kniha adekvátně odráží mou představu o herečce - okouzlující extrémistka s neobvyklým životním příběhem.

Objevte své minulé životy Objevte své minulé životy Glen Williston

Složité čtení, je potřeba již předchozí zkušenosti s tématem.

21.08.2022

Proč se z našich dětí stávají tyrani aneb Ztracené dětství Proč se z našich dětí stávají tyrani aneb Ztracené dětství Michael Winterhoff

Německý psychiatr předkládá velmi těžké a citlivé téma, poukazuje na negativní následky v současné době rozšířeného způsobu rodičovství.
Zjednodušeně = popisuje, jak partnerský a rovnocenný způsob výchovy ovlivňuje vývoj dítěte. Jedná se o jeho interpretaci dlouholeté praxe s dětmi.
Obsahově toho kniha nabízí mnohem víc, je velmi detailní a téma uchopuje zeširoka. Oceňuji i, že autor přidal způsoby, jak by se podle něho mohl problém řešit.
I když je kniha již trochu starší (originál 2008), toto téma stárne velmi rychle, nabízí mnoho podnětného k zamyšlení. Netvrdím, že se vším úplně souhlasím, ale i tak za ni moc děkuji.
Kniha má v sobě zakomponované dvě samostatné knihy. Je psána velmi čtivě, vše je dobře vysvětleno a dokresleno na příkladech.
Občas mi pouze nesedl alarmující a stresující způsob nátlaku, který čtenáře přesvědčuje, že se blíží dětská apokalypsa. Ale zase rozumím, že z autorova pohledu je potřeba na toto téma dát velký důraz.
Další kámen úrazu vidím v názvu a designu obálky. Zbytečně to snižuje hodnotu knihy.
Například jen název Ztracené dětství by byl za mě dostatečný.

17.08.2022 5 z 5

Dítě a přírodní zákony Dítě a přírodní zákony Céline Alvarez

Publikace ideální pro pedagogické pracovníky a ty, které zajímá způsob vzdělávání děti.

Autorka ukazuje výsledky své metody a popisuje její průběh a pomůcky, které při tom použila. Detailně popisuje důvody, proč danou věc použila, jakým způsobem a jaký byl výsledek. Vše je adekvátně uzpůsobeno zrání mozku dítěte.

Zvídavý rodič ocení hlavně kapitolu o tvárné inteligenci člověka. Autorka vysvětluje, jakým způsobem prostředí ovlivňuje vývoj mozku dítěte do 6 let. Odborné pasáže podává čtivě.

Za mě milé překvapení. Knihu jsem koupila ve výprodeji za pár korun. Určitě doporučuji.

05.08.2022 4 z 5

Už žádné plasty Už žádné plasty Martin Dorey

Příjemná motivační jednohubka.
Ideální pro úplného bezplastového začátečníka.
Většinu věcí už mám v domácnosti zavedenou.
Líbí se mi neradikální způsob.
Plasty mají své zastoupení, ale ne v takovém množství.
Z knihy i získáte způsob, jak nad věcmi přemýšlet a najít si nějakou variantu, která bude Vaší domácnosti vyhovovat.
Vždy je více možností.
Design knihy mohl být také více eko.

04.08.2022 3 z 5

OFF – Digitální detox pro lepší život OFF – Digitální detox pro lepší život Tanya Goodin

Drobná knížečka.
Moc hezky vizuálně zpracovaná.
Na dvoustranně je trocha textu a obrázek.
Rozhodně nepřehltí informacemi.
Neustálé online připojení definuje jako jakoukoli jinou závislost.
Nenajdete zde nic, co byste už nevěděli.
Stejně jako máme sportovat, jíst zdravě apod., všichni víme, že není úplně v pohodě být neustále online.
Proto je fajn si to připomínat.
Někdy to docvaknutí přijít musí.
Doufejme. :)
V knížce je pár fajn tipů, jak se závislostí pracovat.

04.08.2022 4 z 5