Odnaučte se, co vás naučili, a naučte se být šťastní

Odnaučte se, co vás naučili, a naučte se být šťastní https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207506/mid_odnaucte-se-co-vas-naucili-a-naucte-Bw6-207506.jpg 2 3 2

Autor mezinárodního bestselleru Přestaňte být hodní, buďte sami sebou ve své nové knize objasňuje myšlenkové návyky a vzor­ce, které nás vězní a systematicky nám brání v dosažení toho, co všichni hledáme, tedy vnitřní pohodu a štěstí. Nebla­hé návyky, představy, přesvědčení a rozpo­ruplné nároky, které nám vštípila výchova, nazývá nevědomými pastmi na štěstí. Tyto vnitřní překážky, které vězí hluboko v na­šem nitru, jsou o to mocnější, že si je neuvědomujeme. Abychom se těchto svazu­jí­cích mechanismů zbavili a nastoupili cestu osobní proměny a zrání, musíme je v sobě nejprve odhalit a porozumět jim. Dokud si nepřiznáme, že jsme v zajetí růz­ných vnitřních pastí, nemůžeme se z nich vysvobodit ani pochopit, jak jsme se v nich vlastně ocitli. Cesta k poznání sebe sama není vždy snadná ani pohodlná, neboť od nás vyžaduje, abychom se vzdali řady iluzí a sebeklamů, ať už o sobě nebo o lidech ko­lem nás, které nás provázejí od dětství. Zkrátka abychom se mohli začít učit být štastní, musíme se nejprve odnaučit mnohému z toho, co do nás – často v dobré víře – rodiče, škola či společnost vložili.... celý text

Guepp
29.08.2022 2 z 5

Kniha není špatná, rozhodně není tak primitivní, jak se na první pohled zdá - ma osklivou obalku.
Jen mi prijde, ze predklada tema, ktere clovek sam neni schopen aplikovat a kvuli narocnosti a komplexnosti se do toho ani nepusti. Nabádá k prekopání zakladu.
Kazdopadne k popremysleni je urcite fajn.

Danafantom
01.06.2015 3 z 5

Knížka byla na mě moc "ukecaná" a nesouvislá. Dalo se tam najít pár zajímavých myšlenek, ale byla to fuška.

Thomas d’ Ansembourg
belgická, 1957