Lucina88 Lucina88 komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Na začátku jsem si říkala: "wow, fajn námět."
V půlce knihy jsem začala mít pochybnosti. Jediné, co mě baví je styl autorčina psaní. Téma taky dobré, ale rozhodně nedotažené a bídně zpracované. Škoda.

02.05.2020 2 z 5

Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Orgánové hodiny: Jak pracuje vaše tělo v průběhu dne podle TČM Zhang Jiaofei

Velmi čtivá a i pro laika zajímavá. Chystám se na TČM.

28.04.2020 5 z 5

Na krásné modré Dřevnici Na krásné modré Dřevnici Antonín Bajaja

„Vsadím se, že nepodepíšeš,“ rýpnul Zubík.
Utřel jsem si pěnu u huby: „O co?“
„O flašu slivovice.“
„Tož platí.“ :)))

Ze Zlína pocházím a ta kniha mi přišla krásná. Popisování míst, tradic, mluvy. Jsem hrdá na to, že jsem odtud :)

21.04.2020 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Cením si autorky za zveřejnění sebe samé , kde ukázala "Ano to jsem já, ta alkoholička".

Sice amatérské psaní, ale má to určitě svou hloubku, která se do písmen nedá úplně promítnout a asi nikdo s podobnou zkušeností nemůžeme vidět do nitra a do toho všeho humbuku, kterým si člověk projde.

Důvodů spadnout do jakékoliv závislosti je už v dnešní době bohužel mnoho - od šrámů z dětství až po trable v dospělosti.
Co se týče těch méně pozitivních komentářů ke knize - člověk velmi rád odsoudí a odhrne na jednu hromadu - jenže ty boty si neobul.

06.04.2020 3 z 5

Útěky Útěky Josef Škvorecký

Kvalitně napsaná kniha.
Co se týče jejího vztahu s Goebbelsem - je nám po tom každému prd. Zamilovanost dokáže opravdu dělat divy. A rozhodně ji neodsuzuji, za nic v jejím životě. Užívala si života a společnosti, byla báječná herečka a ještě k tomu nádherná. Co zažívala po válce, je opravdu útrpné, nezasloužila si to, nikdo si to nezasloužil a vyhnání Čechů je největší podlost, která se mohla stát. To "osvobozování" stálo tisíce lidských životů....

04.04.2020

Znásilněná Znásilněná Joanna Connors

Člověk nemůže hodnotit takové hrůzy, které nezažil. ALE...

Líbily se mi poznámky z historie zneužívání, zákonů a rasismu - cením si autorky, která zmiňuje i opačný rasismus. To se v dnešní době už jen tak nevidí.

Ke konci knihy mně zarazila věta: "Víte," řekla jsem, "když se to dělo, vzpomínám si, že jsem si v tu chvíli říkala: On to dělá, protože to někdo udělal jemu. Tohle jsem si myslela." - Tento výrok autorce asi nikdy neodpustím a musím dát horší hodnocení :) - Každý má na danou věc svůj názor, ale nečekala jsem, že od zneužité ženy přečtu tohle. Takový člověk si nezaslouží obhajobu v jeho prospěch, nikdy. V rodinách bývají hrůzy, děti vyrůstají ve špatných podmínkách, dějí se děsivosti, ale to nikoho neomlouvá. X lidí vyrostli ve zle, a někteří takoví nejsou a "nelepí" zlo zlem. NEODPUSTITELNÉ.

I tak děkuji autorce za přínosnou knihu, i když je jich na tohle téma také dost, ale tahle měla určitě smysl.

20.03.2020 3 z 5

Deník sráče Deník sráče neznámý - neuveden

Na odreagování u piva dobrý :)

Některé výroky vážně s*ačky, některé zase rozesmály.

28.01.2020 2 z 5

Okouzlující ženství Okouzlující ženství Helen Andelin

To jako opravdu? Chápu autorku, že to psala v jiné době. Upravila bych žánr na sci-fi. Tohle se v dnešní době opravdu nedá použít. Dnes “morálka” funguje jinak a tradiční hodnoty vztahu dávno vymizely.

07.01.2020 odpad!

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Takový laciný román :) Black metal miluji, poslouchám jej x let. Vím o tomto tématu mnoho, tak možná proto mi to přišlo moc "jednoduché" a nudné.

Hlavní postavy mi připomínají až moc postavu Varga a Euronymouse. A ještě víc film Vládci chaosu.

17.12.2019 3 z 5

Láskou ji nespoutáš Láskou ji nespoutáš Atticus (p)

Tenhle typ “poezie” nemusím, ale některé byly opravdu trefné.

17.12.2019 4 z 5

Deník z Prahy 1945-1946 Deník z Prahy 1945-1946 Margarete Schell

"Postupně se dozvídáme, co se odehrává na barikádách. Přirozeně jen to, co zažili lidé v jednotlivých obvodech na jednotlivých místech. Je to ale strašné až dost. Drželi jim před obličejem fotografie Hitlera a oni je museli kousek po kousku pod trestem smrti sníst. Ustřižené vlasy strkaly těžce pracujícím ženám vlekoucím kamení do úst jako roubík. Jsou to ještě lidé? Nikdy bych nevěřila, že něco takového přijde. Nikdy jsem ani v nejmenším nepociťovala sympatie k nacistickému režimu, ale tohle, co přišlo teď, oč je tohle lepší?"

Takové chování je neomluvitelné a odporné. Díky za další knihu o tomto tématu...

Velmi poučné poznámky pod čarou, některé informace byly pro mě novinkou...

09.12.2019

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Chtěla jsem zkusit něco oddechovějšího. Tohle bylo až příliš oddechové a předvídatelné.

Vůbec mě nezaujalo.

11.11.2019 1 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Ten konec jsem teda asi nepochopila. Totálně překombinované a v půlce knihy jsem se v těch lidech už zacala ztrácet...

02.10.2019 1 z 5

Dohoda s nemocí (kniha první) Dohoda s nemocí (kniha první) Valerij Vladimirovič Sineľnikov

“Je potřeba sdělit člověku pravdu. Lživý humanismus byl vždy na škodu.”

Nádherná kniha! Děkuji za ni!

13.09.2019 5 z 5

Zodpovědnost, závazky, vina Zodpovědnost, závazky, vina Lise Bourbeau

Tak tohle byl velmi špatný vtip.

Lidé, nebo konkrétně obdivovatelé spisovatelky se ptají. Ptají se jak fungovat ve svém vztahu, co dělat, když je postihne nemoc....
Přijde mi, že v dnešní době neumí nikdo fungovat sám za sebe a mít svůj pohled na život. Jedeme jako hloupé ovce podle nějakého vzorce. Jak už vzorec chování, myšlení nebo činů.
Proč se už nezamyslíme?

12.09.2019 odpad!

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

"Jeden člověk v tom davu, dobře oblečený Žid, který patrně právě dorazil do Berouna ze zahraničí, přiskočil ke mně a naplil mi do obličeje slovy: "To je za moji mrtvou maminku, ty německá kurvo!"

Osud míchá karty, my hrajeme, jak řekl kdysi významný německý filozof Schopenhauer. A tento výrok knihu vystihuje. Nezávidím, ani nesoudím. Nikdo by neměl odsuzovat, její život vyvažoval jak moc a slávu, tak i pády a opravdová neštěstí. Na jejím místě bych si užívala stejně jako ona a brala každou příležitost do svých rukou. Jen mi vadila její přelétavost v názorech, na druhou stranu, když je člověk zamilovaný, dokáže bohužel obětovat mnoho.

Kniha je velmi dobře napsaná, chytí čtenáře od samého začátku.

25.07.2019 5 z 5

Žádnej anděl: Moje tajná mise mezi Hells Angels Žádnej anděl: Moje tajná mise mezi Hells Angels Jay Dobyns

Strašně moc jmen, nevěděla jsem vůbec kdo je s kým a kdo proti komu.
Nedočetla jsem.

10.06.2019 2 z 5

Rodosvit - Karmická léčba duše a těla v učení Slovanů Rodosvit - Karmická léčba duše a těla v učení Slovanů Vladimir Kurovskij

Krásná kniha, která nám říká, ať nezapomeneme na naše Bohy. Miluji slovanskou mytologii a vše kolem ní.
Každopádně v překladu velké chyby, na mnoha místech špatně tečky, čárky, chybějící písmena...

21.05.2019 4 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Od některých povídek jsem se nemohla odtrhnout, měla jsem je po přečtení často dlouho v hlavě a přemýšlela jsem nad nimi. Pro změnu některé jsem přeskočila.
Myslím, že jako žena mohu říct, že bez mužů je také velmi prázdno :)

21.05.2019 3 z 5

Těžký boty to vyřešej hned Těžký boty to vyřešej hned Filip Vávra

Ale jo, taková pěkná retro kniha :)

04.05.2019 2 z 5