gotham gotham komentáře u knih

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Já jsem z knihy i z filmu nadšen. Ač jsem velký fanoušek režiséra Davida Finchera a film se mi opravdu moc líbil, knížka mi přijde ještě o fous lepší. Přeci jen Fincher neměl tolik prostoru a času se věnovat drobným detailům a vysvětlování motivace chování jednotlivých postav, zejména Amy. Hlavně ta druhá polovina nebo spíš poslední třetina je v knize správně vygradovaná, ve filmu mi to přijde malinko uspěchané. 100%

30.11.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Zajímavě napsané, příběh odsýpá a dobře se čte, jen mě trochu zklamala pointa u jedné linie příběhu, čekal jsem něco více šokujícího. Musím říct, že mě více bavil případ bankovních loupěží než vraždy Anny Bethsenové. 80%

01.09.2014 4 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Určitě kvalitní a napínavý příběh, kde vrah používá ne zrovna standardní smrtící zbraň, ale děj je přeci jen v určitých fázích trošku překotný, chvílemi se to i dost vleče, třeba Hodinář má oproti tomuhle tempo přímo smrtící. Ten konec byl sice překvapivý, ale úplně paf jsem z toho teda nebyl. Spíš než detektivní linie mě tu zaujala ta elektřina, člověk se tu dozví, jak umí být nebezpečná. 70%

29.01.2014 4 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Myslím si, že základní příběh je zajímavý, ale i vzhledem k předchozím knihám Dana Browna má Inferno až moc pomalé tempo, zejména díky sáhodlouze vysvětlujícím historickým faktům. Chtělo by to zkrátit tak o 50 stránek a zaměřit se na současné problémy, ne řešit co, kdy, kde, proč a jak se stalo nebo postavilo. 50%

05.12.2013 3 z 5

Modrá sféra Modrá sféra Jeffery Deaver

Čte se to pěkně, bavilo mě to, má to styl typický pro Deavera, ale těch zvratů zejména ke konci už je až příliš. Třeba takový Hodinář je podle mě určitě lepší, tam to všechno pěkně do sebe zapadá, tady mi přišlo, že některé zvraty už postrádaly smysl a byly udělané pouze na efekt. 70%

17.07.2013 4 z 5

Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Ztracený symbol - Speciální obrazové vydání Dan Brown

Řekl bych typický Brown, v pozitivním i negativním. Symbol je podle mě zajímavý tím, že se odehrává v USA, získává tím velkou originalitu, jinak by zapadl vedle Šifry a Andělů. Skvěle se čte, příběh má spád, překvapivé zákruty i nečekané rozuzlení. Zkrátka typický Brown. 80%

13.02.2013 4 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Řekl bych až brutálně nechutné vyprávění o možná nejzákeřnější nemoci na světě. Donedávna jsem ani nevěděl, že nějaká Ebola existuje, po této knížce už na ní nezapomenu. Místy je to na mě až nechutné popsání reality, do Afriky na dovolenou opravdu ne. 60%

Hodinář Hodinář Jeffery Deaver

Pro mě jedna z absolutně nejlepších knížek, jakou jsem kdy četl. Děj je hned od začátku extrémně rychlý, neuvěřitelně zamotaný, ale na druhou stranu i logický, nejsou tam vyloženě nesmyslné věci. Konec naprosto úžasný, hned jsem měl chuť si to přečíst znovu. 100%

13.02.2013 5 z 5

Anthony Hopkins nebyl jen Hannibalem Lecterem Anthony Hopkins nebyl jen Hannibalem Lecterem Quentin Falk

Anthony Hopkins je jedním z mých oblíbených herců, ale tato knížka mě moc nezaujala. Jednak proto, že většina knížky je věnována jeho divadelní kariéře, která upřímně řečeno mě až tolik nezajímala, a za druhé proto, že tempo vyprávění je extrémně pomalé. Jedno téma je roztahané na dvacet stran a pak třeba pro mě zajímavější (filmová) témata se jen tak přeskočí a jede se dál. Pár zajímavostí jsem se sice dozvěděl, ale nic extra. Život takové osobnosti by měl být napsán rozhodně poutavějším stylem. 30%

13.02.2013 2 z 5

Digitálna pevnosť Digitálna pevnosť Dan Brown

Knížky Dana Browna jsou obecně dost založené na konspiracích, spekulacích a občas i neligočnostech, ale čeho je moc, toho je příliš. Problém není v postavách jako takových, ty byly napsané skvěle, ale ten příběh to chtělo udržet alespoň v nějakých reálnějších mezích. Ale řekl bych, že se poté Brown poučil a v dalších knížkách se ,,držel při zdi" . 60%

Číňan Číňan Henning Mankell

Po přečtení Millenia a Hypnotizéra jsem čekal další severskou bombu, ale dostavilo se zklamání. Nejen že se zde nekoná žádné šokující odhalení či nečekaná závěrečná pointa, ale celkově se příběh dost vleče a zajímavých pasáží tu moc není. 50%

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Moje druhá knížka od Deavera a opět vynikající. Hodinář se mi líbil ještě o malinko více, ale možná je to i proto, že jsem Sběratele kostí nejdříve viděl zfilmovaného a až poté si ho přečetl. Deaver zde skvěle buduje napjatou a ponurou atmosféru, příběh je navíc nebývale pestrý a čtenář netuší, co ho čeká na další stránce. A to platí i v případě, že víte kdo je vrah. 90%

13.02.2013 5 z 5

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Některé povídky byly celkem zajímavé, ale většina nic moc. Na to, že ty povídky měly vesměs pár stránek, tak mi u některých dělalo zatraceně hodně potíží je vůbec dočíst do konce. Ale o zklamání mluvit nemůžu, King mi prostě nesedí, snad s výjimkou Osvícení. 30%

13.02.2013 2 z 5

Horečnatý sen Horečnatý sen Lincoln Child

Horečnatý sen má úžasné tempo, neustále se něco děje, člověk se opravdu nenudí. A byť se zde najde pár nelogičností a i agent Pendergast se nechová jako profík, hodnotím tuto knížku velice kladně. 80%

13.02.2013 4 z 5

Ledová bariéra Ledová bariéra Lincoln Child

Bohužel nemám dostatek fantazie na to, abych si živě dokázal představit, jak lidstvo stěhuje 25 000 tun těžký meteorit. Příběh mi přišel takový rozplizlý a uměle natahovaný, také závěrečná pointa mi přišla mírně řečeno hodně zvláštní, ale vyloženě nudná knížka to nebyla. Nicméně tato dvojice umí lépe. 60%