gerard gerard komentáře u knih

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Mám přesně tohle vydání, moc jsem si nepočetl - jsou tam bílé dvojstránky

22.01.2020

Čas žít, čas umírat Čas žít, čas umírat Erich Maria Remarque (p)

Nebavila mně ta válka, nýbrž podání Pana spisovatele Remarquea svědectví o válce. Samozřejmě z pohledu Člověka, - ne válečníka.

22.01.2020 4 z 5

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

Pan Remarque je pro mně Pan spisovatel, nebojí se vyjadřování, příměrů, přívlastků a toho, co dělá knihu dobrým počtením. Umí se ve svém projevu rozvášnit i zabrzdit, jak je třeba. Doslova mně, jako jeho čtenáře, ovládá tak, jako kdyby řídil auto. Není moc takových spisovatelů a ikdyž jsou v několika jeho knihách podobné scény, vždycky si to přečtu rád znovu. Kromě toho - kdo se neopakuje, že?

29.12.2019

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Pan Komenský nebyl románopisec, jeho knihy se nehltají, jako pan Bass, nebo pan Remarque, je potřeba ho vstřebávat pomalu, po kouskách a přemýšlet nad smyslem jeho slov. Kromě toho je mi sympatický tím, že neměl rád katolíky.

07.09.2019 4 z 5

Štrajchpudlíci Štrajchpudlíci Jakub Arbes

Je to kniha z "jiného soudku", zajímavé čtení

07.09.2019 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Pěkné počteníčko

22.04.2017 5 z 5

Eskymo Welzl: Paměti českého polárního lovce a zlatokopa Eskymo Welzl: Paměti českého polárního lovce a zlatokopa Jan Welzl

Eskymo Welzl je pro mně velmi návykový podobně jako ještě několik dalších autorů, ke kterým se rád a znova vracím

27.03.2017 5 z 5

Oblázek Oblázek František Rachlík

Pan Rachlík mně velice překvapil, na to, že jsem tu knihu měl zdarma z antikvariátu, má pro mně po přečtení dost velkou hodnotu. Obsahuje radost, spoustu zajímavých scén,- milostných, i neradostných, i depresivních. Koneckonců, - je to kniha o člověku žijícím v údobí mezi první a druhou světovou válkou, - bída, hlad, nezaměstnanost a s tím spojené trable. Pěkné čtení.

26.03.2017 4 z 5

Bohatýrská trilogie Bohatýrská trilogie Jaroslav Žák

veselá,zábavná kniha plná trampských hlášek a příběhů, zkrátka oddychovka

11.10.2013 3 z 5

Kukátko Kukátko Eduard Bass (p)

Nechtěl bych ani tak moc hodnotit, jako poděkovat, že tuto knihu pan Khás posbíral, poskládal a vydal, poněvadž je to příjemné, tyto páně Bassovy příběhy, a když se jich naskládá vícero do jedné knihy, tím lépe.

Bratři Ricové Bratři Ricové Georges Simenon

Pan Simenon a jeho styl, - tak to se přesně projevilo v této knížce, (prostředí, ve kterém se odehrává , není zrovna můj šálek čaje), která by nebyla tak dobrá, kdyby ji psal někdo jiný.

07.03.2012 3 z 5

Divoký život Alexandra Staviského Divoký život Alexandra Staviského Eduard Bass (p)

Zatím jediná kniha, která mně od pana Basse ale vůbec nebavila. Mám za to, že dost hochštaplerů z určitých kruhů ji měli za povinnou četbu a předcházela reportážím p.Johna a p. Klímy

07.03.2012 2 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Pan Bass opět bodoval - nemám rád fotbal, ale mistr Bass to opět servíroval z jiné strany a s veškerou parádou. Mám tu knihu taky rád, i když je o tom, co rád nemám.

07.03.2012 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Neskutečná kniha ! Samozřejmě jsem měl, - jako dítě,- možnost vidět nejdřív seriál. Moc se líbil, perfektní práce. Když jsem se ale po nějakém čase dostal ke knize, tak mně to dostalo úplně - už se ani koutkem oka nepodívám na ten seriál, protože, - i když práce herců, režisera atd., byla výborná, - knize se to nevyrovná. Už jsem ji četl vloni asi podesáté.

Vlak / Měsíční úžeh Vlak / Měsíční úžeh Georges Simenon

Když se mi před lety dostala tato knížečka do rukou, takříkajíc jsem ji "vdechl", ůplně mně ty krátké příběhy dostaly. Je to čtivé a neotřelé, je tam nádech něčeho zvláštního.

07.03.2012 4 z 5

Život v manéži: Bratři Zemganno Život v manéži: Bratři Zemganno Edmont de Goncourt

Kdo má rád Cirkus Humberto, bude se mu líbit i tato útlá knížečka z cirkusového prostředí, kde ovšem není nouze o lehkost i dramatičnost.

07.03.2012 4 z 5

Lidé z maringotek Lidé z maringotek Eduard Bass (p)

v případě " Pana Spisovatele " Eduarda Basse nemá snaha tyto krásné lidské osudy a příběhy zfilmovat moc velkou šanci proti páně Bassově brilantním slohu a síle v knize. je to svět sám pro sebe a já ho vždycky rád prožívám zas a znova. Ne že bych si nevážil perfektních výkonů herců, režisérů, kameramanů - to ne - , ale, pan Bass a jeho knihy mi dávají víc než podstrčené obrázky z filmu. To samé platí i o Cirkusu Humberto a jiných

01.03.2012 5 z 5