Život v manéži: Bratři Zemganno

Život v manéži: Bratři Zemganno https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112692/bmid_zivot-v-manezi-bratri-zemganno-WEu-112692.jpg 4 3 3

Román z cirkusového prostředí vypráví o dvou synech potulného kejklíře a komedianta a krásné cikánky, kteří po osiření vystupují v cirkusech s akrobatickými čísly. Jejich úsilí je zaměřeno na vymýšlení a studování nových a stále obtížnějších akrobatických čísel...

Literatura světová Romány
Vydáno: , Vyšehrad

Les fréres Zemganno , 1879

medlovice
08.05.2017 3 z 5

Taky jsem čekala něco jako Cirkus Humberto nebo Roslyn potulná pěvkyně, ale toto je zcela jiný styl . Cirkus na živo mě nebaví tak raděj čtu.

Dell
09.02.2016 4 z 5

Autor kladl velký důraz na styl a znalost prostředí. Knize ale něco chybí. Mohl by to být bouřlivý příběh, je tady ale více popisů než děje a psychologie.
Velká snaha vytvořit propracovaný román naplňuje dílo jakousi neuvolněností a urputností. V první třetině se podařilo vylíčit postavy živě, postupně se z děje stává spíš loutkové divadlo. Neúměrně dlouhá část knihy je věnována hledání, nejdramatičtější momenty dostaly menší prostor.
Celkový dojem - není co vytknout, ale není nad čím se nadchnout. Až po dočtení mi došlo, jak dramatické životy museli bratři prožít a kolik toho zůstalo nevyřčeno nebo jen naznačeno.

gerard
07.03.2012 4 z 5

Kdo má rád Cirkus Humberto, bude se mu líbit i tato útlá knížečka z cirkusového prostředí, kde ovšem není nouze o lehkost i dramatičnost.

francouzská literatura cirkus

Edmont de Goncourt