Divoký život Alexandra Staviského

Divoký život Alexandra Staviského https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57763/bmid_divoky-zivot-alexandra-staviskeho-X9n-57763.png 3 9 3

Pravdivá reportáž o jednom z největších mezinárodních podvodníků našeho století podává dokonalý obraz světa předních politiků a vyznačných osobností francouzské společnosti 30. let a obraz zločineckého a dobrodružnéhopodsvětí.Hledání kořenů senzační světové aféry z r. 1934 uzavírá osvětlení společenských podmínek doby a povahy Francouzů, kterých A. Stavisky dovedně využívá ke svému prospěchu. Toto vydání zachovává veškeré jazykovézvláštnosti původního knižního vydání z r. 1934, omezuje se jen na nejnutnější jazykové úpravy.... celý text

stanislava9718
15.05.2023 2 z 5

V této knize Eduard Bass opravdu povahu Francouzů, kdy uvěřili excelentnímu podvodníkovi Staviskému. Ve stejnojmenném filmu exceloval nedávno zemřelý Jean Paul Belmondo, kde více odhalil naturel Francouzů.

Hobo
03.06.2022 4 z 5

Už je to od přečtení nějaký ten pátek a docela mě tato kniha tehdy překvapila. Znal jsem v té době od Basse pouze Cirkus Humberto a očekával jsem cosi podobného... Nu, naivita mládí. Ale líbilo se. Možná to byla moje první rozsáhlejší reportáž.

gerard
07.03.2012 2 z 5

Zatím jediná kniha, která mně od pana Basse ale vůbec nebavila. Mám za to, že dost hochštaplerů z určitých kruhů ji měli za povinnou četbu a předcházela reportážím p.Johna a p. Klímy

Eduard Bass (p)
česká, 1888 - 1946