Gematria Gematria komentáře u knih

Temné časy Temné časy Martin Fajkus

Jedná se o nesourodou sbírku, některé současné, jiné ze středověku, nechybí ani daleké Japonsko. Pro mě příběhově nejlepší i nejtemnější povídka Trny v očích, po té Kotletova Příliš dlouhá swingers party, která z celé sestavy byla nejzábavnější a nejčtivější. Celkem vtipná byla taktéž povídka Pěšáci boží, ve které hlavní hrdina dostává instrukce přímo z nejvyšších míst, od Boha, který je zde vyobrazen poněkud netradičně. Některé povídky celkem snadno zapomenete pár dní po přečtení.

30.08.2018 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

Oba 2 díly jsou komornější, pouze s pár postavami, což ovšem nijak výrazně nevadí. První díl je opravdu tak ujetý, jak stojí na popisu - šílený vědátor si "vypěstuje" vlastního vetřelce, a různým podbízením na něm loudí vřískání do svého mikrofonu, aby tyto zvuky pak vkládal do své choré hudby.3*, jediný kladný prvek byli ninjové, jinak jsem byl opět spíše zklamaný. Ovšem druhá část se mi líbila moc. Malá skupinka polepšených trestanců se za příslib snížení dlouhých trestů účastní nebezpečných misí pro korporace. V podstatě se pořád něco děje. Spolu s prvním kompletem nejlepší část, 4 a půl *

22.08.2018 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 3 Vetřelci komplet - svazek 3 Kristine Kathryn Rusch

Oproti velice slabé vojce je tento komplet na lepší úrovni, kvalit svazku prvního ovšem nedosahuje. První část, zrůda, má nadupaný začátek, a velký potenciál. Autor rozehrál perfektní partii, očividně si však ukousl příliš velké sousto, a nebyl schopný následný složitý děj ukočírovat, dopadlo to poměrně jednoduchým zakončením, pro mě i s odbytým závěrem.Velká škoda, ale i tak, slabší 4*. Druhý díl dějově trochu slabší, ovšem celkem si dařil držet napětí, a jeden netušil, jak to celé dopadne. 3 a půl *

22.08.2018 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Po pěkně čtivém úvodním svazku je tohle velký kvalitativní sešup dolů. První část, Válka vetřelců, ještě celkem jde, řekněme 3 a půl *, druhá část už je jen dlouhý popis cestování vesmírem na cílovou planetu, bez téměř jakékoliv akčnější pasáže, vetřelci se objeví až na samém konci, a to jen celkem v pár větách, "aby se teda neřeklo". Slabé 2*, celkem za komplet 3*** a velké zklamání.

22.08.2018 3 z 5

Vetřelci komplet - svazek 1 Vetřelci komplet - svazek 1 Steve Perry

Jedná se o 3 plynule na sebe navazující knihy, v čele s vysloužilým a vyhořelým mariňákem Wilksem, a mladou holkou z psychiatrické léčebny Billie. Právě tato sympatická ústřední dvojice, které jsem celou dobu fandil, knihu solidně táhne. Jediné mínus je, že vetřelci mohli být v knize více zastoupeni, prostě mít větší prostor. I tak příjemné počtení

04.08.2018 4 z 5

Vetřelci - Hon na brouky Vetřelci - Hon na brouky Jonathan Maberry

Hned z úvodu - kniha není o vetřelcích (ti jsou jen v pár kapitolách), nýbrž o koloniální maríně. Jako samostatně pojatým povídkám bych knize i ty 4* dal, většina povídek (i těch bez vetřelců, kterých je nadpoloviční většina) je poměrně zdařilá a dobře se čte. Ovšem nelíbí se mi návaznost na starou partu mariňáku z druhého dílu filmových vetřelců, kteří v knize bojují s jedním vesmírným šmejdem za druhým, tudíž by měli být zvyklí na vše, ovšem když jim Ripley ve filmu popíše vetřelce, jen si nevěřícně ťukají na čelo, což si dost odporuje. za to strhávám tu hvězdu. Objevuje se rovněž návaznost na některé předchozí knižní díly, zde OK.

18.07.2018 3 z 5

Krvavé brány Krvavé brány Markus Heitz

Kniha z celé Heitzovy ságy, Ritusem začínaje, přes Děti Jidášovy pokračujíce, rozhodně nejslabší. Ve druhé, lepší polovině, to zachraňuje alespoň Eric a jeho (ne)milovaná sestra. Vrací se také Sia

12.07.2018 4 z 5

V moci démonů V moci démonů Michaela Burdová

Oproti prvnímu dílu přibude démonů, přibude akce a spolu s ní i násilí. Souhrnem - krásná dvoudílná série, pro fandy vlkodlaků dobré počteníčko

06.07.2018 5 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Pro změnu jsem zkusil českou literaturu a musím říct že jsem byl celkem mile překvapen. Spisovatelka pojala vlkodlačí téma celkem originálně. Nezapře, že píše především dětskou literaturu, především první díl je chvílemi s pohádkovým nádechem, což je ovšem s ostrým kontrastem s pestře vyobrazovaným násilím, pro které především hlavní postava, horkokrevný vlkodlak Neran, nikdy nechodí daleko. Čte se velmi dobře, autorka se zdržuje jakýchkoliv nudných popisných pasáží.

06.07.2018 5 z 5

Vetřelec – Odplata Vetřelec – Odplata James A. Moore

Dle mě mnohem lepší než první díl - který teda také nebyl špatný - ale tento díl je mnohem čtivěji napsán, od chvíle, kdy se žoldáci setkají s vetřelci, se jedná v podstatě o nonstop akci s pěknými zvraty. za mě akce 5*, trocha černého humoru, rychlý spád a dostatečné napětí. Dá se přečíst na jeden zátah

29.01.2018 5 z 5

Okovy války Okovy války Larry Correia

Po výborné sérii Lovci Monster přichází další, stejně skvěle zpracovaná série. Grimnoirské kroniky mi připadají malinko propracovanější oproti lovcům monster, kteří si to však vynahrazují o to výživnější akcí. Vystupuje zde poměrně dost postav, ale postupně rozkrýváte tajemství snad každé z nich. Akce je mnoho a je výborně, často lehce humorně s nadsázkou popsána tak, jak ji cítí hlavní bijec Jake Sullivan, se kterým se nikdy nebudete nudit. Rozhodně skvělá série, na kterou budu rád vzpomínat a vím, že si ji opět jednou přečtu!

19.07.2017 5 z 5