GaleW GaleW komentáře u knih

Smrt odpoledne Smrt odpoledne Ernest Hemingway

Hned na úvod musím napsat, že jsem nikdy neviděla žádný býčí zápas. A kdyby o tomto tématu napsal téměř 300 stran někdo jiný (a nejednalo by se o román), asi bych to nedočetla. Pravdou zůstává, že Hemingway je PAN SPISOVATEL, dokáže upoutat a zaujmout každou svou knihou a v neposlední řadě se dozvíte veliké množství informací.

09.05.2022 4 z 5

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Tak tohle se opravdu povedlo, příběh o chudém, ale hodném a spravedlivém Karlíku Buckettovi nás upoutal, místy dojímal a především bavil. Ihned po dočtení knížky jsme shlédli film a i ten se velmi povedl. Plný počet zaslouženě.

09.05.2022 5 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Krásné, každá jedna báseň

Maminčino zrcátko

Zrcátko v zlatém oválu
ztrácelo stříbro pomalu,
až bylo nakonec slepé.
Půl života snad bezmála
maminka se v něm česala.
Kdys ukazovalo lépe.......

Vcházím. Dnes nemám odvahu,
nikdo nestojí na prahu,
nikdo mi nestiskne dlaně.
A rozhlížím se zmateně,
zrcadlo visí na stěně.
Pro slzy nevidím na ně.

02.05.2022 5 z 5

Kdo hledá, najde Kdo hledá, najde Lucie Sunková

Krásná knížka, příběh jsem při cestách předčítala celé rodině a všechny zaujal a nemohli se dočkat, jak to bude dál. Náhodou jsme tuhle knížečku objevily s dcerami v knihovně a za nás super úlovek.

25.04.2022 5 z 5

Příšerné zlobilky Příšerné zlobilky Martina Drijverová

Druhý díl stejně jako první se u nás těšil veliké oblibě. Zapůjčeno z knihovny, ale už nyní objednáno, abychom měli v naší knihovničce.

19.04.2022 5 z 5

Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Vánoční večírek Pipi Dlouhé punčochy Astrid Lindgren

Prostě Pipi, u nás doma hvězda!

15.03.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tak jsem podlehla a na jarní prázdniny, které jsme trávili na horách jsem si pořídila tuto knížku. Moje první od autorky a bohužel musím říct, že asi i poslední. Na mě to byla až moc veliká slaďárna, nikde žádná zápletka, pro mě asi opravdu tohle čtení není.

14.03.2022 3 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Jako velká fanynka pana Svěráka jsem pořídila mladší dcerce k Vánocům i tuto knížku, příběhy byly vtipné, veselé kresby, spokojenost.

14.03.2022 5 z 5

Čich na záhady Čich na záhady Kate Finch

Četly jsme s dcerou oba předchozí díly a tenhle je podle mě nejlepší.

10.03.2022 5 z 5

Hladový vydrýsek Hladový vydrýsek Michal Belšán

Knížka byla spíše o 3.tříde pardubické základní školy a jejich pobytu v Pacově než o vydrách, ale samozřejmě se tu záchrana zvířátka vyskytuje. Pro malé čtenáře je, myslím, důležité, když se dozví, jak se v případě nálezu opuštěného, zraněného zvířátka zachovat.

09.03.2022 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Za mě velmi povedená detektivka, zápletka, vyšetřování i rozuzlení mě moc bavilo a už se těším na další díl série, který si také koupím.

O statečném skřítku Drnovci O statečném skřítku Drnovci Vítězslava Klimtová

Naše v pořadí druhé přečtené dobrodružství skřítka Drnovce a jeho rodinky, i když tato knížka je první z celé série. Vypráví o setkání skřítků a lidí a o nebezpečí, která musí táta Drnovec podstoupit pro ty, které má rád.

Alenka a Krakonoš Alenka a Krakonoš Danka Šárková

Jedna z dětských knížek, která se opravdu povedla. Příběh je tedy více o zvířátkách než o Alence, ale je moc hezký, s ponaučením.

Sběratelka sirotků Sběratelka sirotků Ellen Marie Wiseman

Pro mě jeden z největších knižních zážitků vůbec. Knížka se nedala odložit, pořád chcete vědět, co bude dál. Silný příběh, skvěle napsáno, zasloužený plný počet a už teď se těším na další knížky od této autorky.

14.02.2022 5 z 5

Jsem velmi vděčná, že pro mě a teď i pro moje děti byla na světě paní Lindgrenová, díky jejím knížkám je naše dětství bohaté na spoustu kamarádů, ať už z Bullerbynu nebo třeba z vily Vilekuly. Ty příběhy prostě baví. A umět pobavit děti, to je ten největší um v literatuře vůbec.

14.02.2022

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Knížku dostala starší dcerka od Ježíška a když si ji přečetla, mohla jsem si jí přečíst i já. A jsem za to moc ráda. Knížka je plná kouzelných věcí, strašidelných i roztomilých, přináší spoustu ponaučení pro děti i dospělé (Zlozvyci, Naděje, Štěstěna, Moc atd.), ale především má pohádkový konec, který mě velmi dojal. Vřele doporučuji pro děti i pro ty velké děti!

07.02.2022 5 z 5

Policejní křeček a zámecký zloděj Policejní křeček a zámecký zloděj Daniela Krolupperová

Další knížka, kterou mi přečetla mladší dcerka (druhá třída) sama, příběh, který má i pro děti pochopitelnou detektivní zápletku, vtipné obrázky, četlo se hezky.

04.02.2022 5 z 5

Alík a jezevec Alík a jezevec Oldřich Brož

Moc krásný příběh mně předčítaný mou starší dcerkou, o přátelství mezi zvířátky, o lese a jeho obyvatelích. Vřele doporučuji všem malým milovníkům lesa, zvířátek i knížek.

31.01.2022 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knížka se mi četla dobře, ale jak již bylo napsáno vícekrát níže, příběh je opravdu velmi težko uvěřitelný. Konec, vyústění celého vyprávění by mělo být, jak už jsem u knih podobného ražení zvyklá, nejvíce WOW, nejvíce strhující a to tady absolutně chybělo, závěr byl zmatený, nic neříkající, přeplácaný.

27.01.2022 3 z 5

Pohádky o sněžných vílách Pohádky o sněžných vílách kolektiv autorů

Tři hvězdičky jsou za překrásné ilustrace, příběhy byly slabší až na 2-3 výjimky

24.01.2022 3 z 5