GaleW GaleW komentáře u knih

Bylo jednou jedno loutkové divadlo Bylo jednou jedno loutkové divadlo Eduard Petiška

Moc nás bavila, obě dcerky (6 a 4,5 roku) i maminku :-) a navíc krásné obrázky

15.02.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Četla jsem všechny 3 knihy pro dospělé, Hana byla první a byla to bomba, asi ji už nic nepřekoná, ale o to mileji mě překvapil Hotýlek, krásně se četlo, zajímavé, osudy všech postav i děj, vše do sebe krásně zapadalo, paní Mornštajnová opravdu umí. Snad se brzy dočkáme další povedené knířky.

10.02.2019 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Tahle kniha stála v mé knihovně poměrně dlouho, ale s novým rokem jsem se rozhodla jí dát šanci. Není to to nejúžasnější, co jsem kdy četla, ale za přečtení stála. Už jen proto, že jsem do té doby nevěděla nic o olympiádě v Berlíně 1936 a téměř nic o veslování. Obojí se díky této knize změnilo a já mám ráda knížky, které mě jakkoli obohacují.

31.01.2019 4 z 5

Ztracený ježeček Ztracený ježeček Jill Hucklesby

Moc hezký příběh, pro mě a mé dcery už čtvrtý ze série příběhů se šťastným koncem. Roztomilé, délka tak akorát, seznámí děti s činností záchrané stanice pro zvířata

24.01.2019 4 z 5

Ela a ledová kletba Ela a ledová kletba Darcey Bussell

Velmi oceňuji, že v každém díle se děj proplétá i s nějakým slavným baletem, zde například s popelkou, pohádková zápletka o ropuše, která se změní v krásnou princeznu, pro malé holčičky velmi čtivé

14.01.2019 5 z 5

Ela a kouzelné baletní střevíčky Ela a kouzelné baletní střevíčky Darcey Bussell

Starší dcera (6 let) dostala všech 6 knížek od Ježíška, jelikož sama chodí na balet, tak se jí příběhy o malé Ele velmilíbí, krásné chvíle strávené společným čtením

14.01.2019 5 z 5

Zachráněná sovička Zachráněná sovička Sue Mongredien

Zatím jsme četli 3 knížky z této série a sovičku hodnotím určitě nejlépe, poutavý příběh, spousta nových a užitečných informací pro malé záchranáře, nijak zdlouhavé, hezky se četlo

07.01.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Nebylo to lepší než první díl, tedy pro mě. Ale i tak lepší než mnoho, mnoho, mnoho jiných knih. Prostě je to Backman. Po pár knížkách je jeho jméno značka, značka vysoké kvality, značka knih plných lidských příběhů, zkrátka dobrá značka.

31.12.2018 5 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Naprosto skvělá knížka pro české děti, předškolního věku a první stupeň základní školy, zábavné úkoly a krásné ilustrace

28.12.2018 5 z 5

Ježíšek Ježíšek Hana Skálová

Čteme s dětmi současně s Čekání na Vánoce a Ježíšek je určitě lepší pro starší děti, spousta užitečných informací, hezké ilustrace, hodící se povídky

25.12.2018 4 z 5

Když jsem četla první aristokratku, byla jsem nadšením bez sebe. Bohužel, s každým dalším dílem nadšení ubývá, ale na druhou stranu, ani by mě nenapadlo další díl nečíst. Ať je to jak je to, pořád se u každého z dílů ze srdce zasměji a za to to určitě stojí. Ve čtvrtém díle je mou jasnou favoritkou Deniska :-)

07.11.2018 3 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Zase něco úplně jiného, velmi zajímavý příběh, pořád toužíte vědět, co se tedy v tom létě 1983 skutečně stalo. Nejsympatičtější osobou byl pro mě policejní vyšetřovatel Manssen, kvůli kterému jsem ráda, že se vše nakonec vyřešilo a odhalilo.

28.10.2018 4 z 5

Dědečku, už chodím do školy Dědečku, už chodím do školy Ladislav Špaček

Již třetí kniha ze série, kterou máme v knihovně a kterou nečteme pouze jednou, ale pořád dokola, zvláště některé kapitoly. Starší dcera (6 let) ji zbožňuje.

28.10.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Již na gymnáziu jsem to jednou četla, nyní po přečtení Nesbovi předělávky jsem se k tomu po letech vrátila. A klasika je prostě klasika. Už kdysi dávno byla touha po moci silnější než všechno ostatní. Tragické, ale tak platné i dnes.

14.10.2018 4 z 5

Veveřácká Kronika Veveřácká Kronika Kateřina Mojžíšová-Soukupová

Když mi kolegyně z práce knížku půjčovala, říkala jsem si, ježiši, co budu na 520-ti stránkách číst o jedné veverce. Ó, jaká chyba. Na konci knížky se vám 520 stran zdá ještě málo a tolik byste přáli prožít Pinky ještě desítky dalších stránek... Velmi čtivé, roztomilé, napsáno s láskou a pokorou. Pinky měla veliké štěstí, že při svých toulkách zavítala na kouzelnou zahradu paní Soukupové, kde se tak zázračně zjevují oříšky, které nikdy nedojdou, staví se tu opičí mosty, zkrátka se tu veverkám velmi usnadňuje jejich ne vždy jednoduchý život

04.10.2018 5 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Tak tohle mi v hlavě asi moc dlouho nezůstane (díky bohu), snadno předvídatelné, manžel popisován jako důvěřivý hňup, kterého všichni milují, ale on není schopen samostatného rozhodnutí, o šílené sousedce ani nemluvě. Opravdu si rozmýšlím, budu-li číst i Manželé odvedle

13.09.2018 2 z 5

Anička, žabičky a jejich přátelé Anička, žabičky a jejich přátelé Lenka Kosková Třísková

Pro malé holčičky kouzelná knížka, příběhy o opravdovém přátelství, laskavé a velmi čtivé. Doporučuji všem maminkám malých princezen.

09.09.2018 5 z 5

Jen více takových knih, poznávejme přírodu v její opravdovosti a přestaňme se snažit ji měnit. Autorka dává pár skutečně užitečných rad do života a vlci jich nabízejí ještě mnohem více :-)

31.08.2018 4 z 5

Jak se mají včelí medvídci? Jak se mají včelí medvídci? Jiří Kahoun

Se starší dcerou (5 let) jsme se u ní moc nasmály, rozhodně lepší než první díl

30.08.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Asi budu opakovat některé komentáře níže, tohle se Nesbovi úplně nepovedlo, ale zase až tak úplně strašné to tedy taky nebylo. Pro sebe vidím velké plus v tom, že si chci co nejdříve přečíst Shakespearův originál, na to mě Nesbo naladil

15.08.2018 3 z 5