Gabi13 Gabi13 komentáře u knih

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Skvěle zpracovaná kniha o prvních letech života děťátka. Vše je psané i pro laiky a nic není podáváno s direktivním přístupem, ale naopak doporučením a vysvětlením. Děkuji moc za takové zpracování. Využiji ve své praxi lektorky batoleciho a kojeneckého cvičení.

15.12.2023 5 z 5

Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Jitka Válová: Byly jsme dvě malý hovna ve vysoký trávě. Marcela Pecháčková

Fascinující. Moje touha vlastnit tuto knihu vzešla z chvály kritiky. Jako nepolibená sestrami Válovými jsem se začetla a nevěděla co si počít s těmito informacemi. Pro mě úplně život mimo, nepochopitelný. S postupem čtení, jsem však pohled na paní Jitlu Válovou měnila a začala jí chápat. Její prostý život a cit pro umění, je to vlastně dojemné a je mi ctí, že jsem se skrz knihu mohla s touto umělkyní seznámit.

02.12.2023 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Pěkný příběh, podložený fakty ze 16.stoleti. Moc se mi knížka líbila, děj běžel a měl spád s nečekanými i očekávanými zvraty. Líbily se mi vykreslené postavy a jejich povahy i popis situací té doby.

19.11.2023 5 z 5

Ve znamení Kon-Tiki Ve znamení Kon-Tiki Thor Heyerdahl

Neuvěřitelné. Opět jsem si knížku pořídila na doporučení a hodila se mi do Čtenářské výzvy. Nevěděla jsem však jaké dobrodružství mě čeká. Takový neskutečný počin šesti mužů, že na voru se lze plavit tisíce kilometrů. Tři měsíce bez civilizace. Někdy se mi strachy třásla kolena.

03.11.2023 5 z 5

Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Antistresová knížka pro učitelky mateřské školy Gabriele Kubitschek

Myslím, že spoustu praktických rad využiji ve své praxi i lekcích pro rodiče s dětmi.

24.10.2023 4 z 5

Vztahy a pasti Vztahy a pasti Jan Vojtko

Za mě dobrý. Minimálně jsem si znovu přečetla různé poučky, udělala si spoustu poznámek a snad mě to posune o kousek dál

15.10.2023 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Původní důvod přečíst si někdy v budoucnu tuto knihu se otočila se Čtenářskou výzvou. Jsem nadšená že paní Albrightová sepsala podrobné události jen málo roků, které zamávali s naší zemí. Celé dílo je skvěle tím, že jsou zde myšlenky, jak by to bylo, kdyby...a současně příspěvky osobní přímo paní Albrightové. Knížka je protknuta fakty našich dějin a četla se skvěle.

08.10.2023 5 z 5

Je fajn si přečíst o praxi. Jakékoliv. Kde tím nejdůležitějším je štěstí, zdraví a láska dítěte. Já děkuji, že někdo tuto svou praxi sdílí. Vždyť sdílením se člověk učí.

10.09.2023 5 z 5

Slyšíš, jak mluví stromy? Slyšíš, jak mluví stromy? Peter Wohlleben

Skvělá knížka. Využila jsem na táboře s dětmi a mě samotnou celá knížka moc bavila.

31.08.2023 5 z 5

Některé příběhy se mi hodně zahryzly do hlavy. Především vzdělaných lidí, kteří věděli co se děje, ale nemohli udělat naprosto nic. A když chtěli, byli trestáni, stejně jako je tomu dnes v Rusku i Bělorusku.

26.08.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Skvělé čtení. Tak dlouho jsem čekala na přečtení, až ke mě knížka přišla sama. Našla jsem jí v knihobudce a hodila se mi do Čtenářské výzvy. Skvěle jsem se bavila a jsem ráda za to jak se mám dobře.

08.08.2023 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Klasika, klasik. Moc ráda jsem si to přečetla v rámci Čtenářské výzvy.

27.07.2023 5 z 5

Vůně inkoustu Vůně inkoustu Sam Xabyssus (p)

Knížku mi doporučila má dcera, stejně jako první díl tohoto příběhu. Příběh pěkný, jen trochu předvídatelný. Bylo to pěkné prázdninové čtení.

15.07.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Příjemná, pohodová knížka na léto. Tohle fantasy bylo takové milé a lehce představitelé. Taky bych si někdy ráda zkusila jiné životy, abych zjistila, že v tom současném je mi nejlépe, ale co kdyby...

09.07.2023 5 z 5

To je tedy nářez. Matthewa mám moc ráda a jeho upřímná zpověď, která si k ničemu nebere servítky je tedy opravdu pohled do nejtemnějších stránek jeho života. Po celou dobu jsem mu přála sílu, klid a kuráž a věřím, že jeho život teď konečně nabere ten správný směr.

02.07.2023 5 z 5

Hra s tajemstvím Hra s tajemstvím Naomi Wood

Těžce se mi kniha četla. Snažila jsem se napojit na postavy a jejich osudy. Hlavně na Paula a jeho myšlenkové pochody. Líbilo se mi prostředí Bauhausu a život v Německu před válkou, to myslím bylo skvěle popsané, jako by okrajově, ale spíš tak jak to vnímali obyčejní lidé.

25.06.2023 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Mám ráda pana Ziburu a hlavně jeho smysl pro humor. Líbí se mi jak se rád setkává s lidmi a popisuje jejich osoby tak barvitě, to se mi na jeho knížkách líbí a líbilo i u této. Cestování po Evropě se mi líbí, je mi to blízké.

31.05.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová a její knížky pro mě nejsou nikdy zklamáním. Tato je však děsivě depresivní a musím říct, že mě nutila zvědavost, pokračovat dál. Jako člověk, který pracuje s dětmi jsem těžce nesla všechny zla, která byla v příběhu právě jim dělána. Smutné na tom je, že to právě není nestandardní a nejvíc cítím bezmoc. Jak právě těmto dětem pomoct, aby to nebyl začarovaný kruh a minulost se stále neopakovala...

16.05.2023 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Každý den jsem se těšila, že si budu moct přečíst dalších pár stránek knížky, která mě bavila. Pokaždé jsem ve vyprávění našla něco co mě zaujalo natolik, že jsem si to musela zapsat, nebo nad tím alespoň chvíli přemýšlet. Kniha je čtivě psaná z pohledu a vyprávění každé postavy a moc mě ty postavy bavily. Skvělé.

08.05.2023 5 z 5

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Skvělé zpracování celé knihy. Akce Kámen ve mně vyvolává hrůzu ze situace a lítost nad lidmi, kteří šli za lepším životem a byli podvedeni. Děkuji za perfektní zpracování a zabývání se dějinami, které jsou stále zvednutým ukazováčkem.

26.04.2023 5 z 5