Fuckenbrau Fuckenbrau komentáře u knih

Pomsta a vykoupení Pomsta a vykoupení Alejandro Jodorowsky

Škoda že Jodo ubral. Skoro ve všem, míň incestu, míň brutality, míň zvrácenosti.. jenom ta všudepřítomná zrada zůstává.

15.07.2020 3 z 5

Papež ukrutný Papež ukrutný Alejandro Jodorowsky

"Nejčerstvější" Jodo... Dějově to navazuje na Borgiu. Přesto, že se to snaží jet ve stejných kolejích, je to přeci jen něco kapánek jiného. Mám za to, že Jodo ubral ze syrové brutality a snahy za každou cenu nasilím šokovat (i když je toho tady naštěstí stále dost).
No co určitě ubylo jsou sexuální scény, jak to jen kulantně říct.. se ženami, ale jinak je tam sexu fakt dost :D
No a Théova kresba, no prostě paráda! Možná se mě ještě líbí víc než Manarova.

Ale jelikož to je pokračování a já měl po Borgie nehorázné očkávání a druhý díl to má vždy těžší než první, tak jen za ****.

18.06.2020 4 z 5

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Věc názoru a věc v kusu, ale tahle antologie mě sedla mnohem víc, než ta nacistická! Vyloženě slabej kus pro mě tam byl jen jeden (Zákon smyčky), četlo se to skoro samo. Možná to bylo umocněno tím, že jsem si knihu hezky stylově otevřel v době coronavirové a mohl obdivovat a porovnávat to, co se děje ve světě s tím, co nám předpovídali autoři.
A že tam ta podobnost někdy byla...

60 procent ****, 30 procent ***, 10 procent *.

29.05.2020 4 z 5

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Ve finále u mě nastal po přečtení trochu rozpačitý pocit. Některé povídky mě dost nebavily nebo nudily a to procento bylo bohužel pro mě docela vysoké.
Jako jó, našlo se tam pár "kulervoucích" a objevil jsem nějaké pro mě neznámé domácí autory, ale celkově jsem se na čtení tak moc netěšil a pak to četl docela dlouho.

Takže tak 30 procent za ****, 40 procent *** a 20 procent pouze za **.

29.05.2020 3 z 5

Providence Providence Alan Moore

Origo zpracování úžasné, kresba i obálky. Odkazy na povídky Lovercrafta paráda, znalece to potěší. České zpracování, no to je neuvěřitelné co se všechno nepovedlo...
Příběh.. no je to těžkopádný, ještě když člověk čte ty deníkové zápisky za každou kapitolou.. za celkovej pocit dávám průměr, ale možná to změní odstup či druhá četba třeba za rok.

31.03.2020 3 z 5

Frank Frank Jason Aaron

Na to jak je Aaron teď můj oblíbenj scénárista a jak všichni byli z jeho série Max nadšení, tak Za mě pořád trochu zklamáníčko. Možná to je očekáváním, ale prostě megahustý úrovně série Max od Ennise to nedosahuje.
Ať už nápady, tím že to nemá ten Ennisův nadhled a bohužel největší zklamání je v brutalitě a sprostých slovech. Ano, nečtu to kůli tomu, ale Ennis dokázal vymyslet šíleně-absurdně-brutální situace a k tomu bezva kanální hlášky. To vše tu je v míře o hodně menší a příliš navážno. Ano, někdy do toho Aaaron hezky šlape (mafiánský porod za Punisherovy asistence v jednom z minulejch dílů) ale celkově spíš slabej nadprůměr... uvidíme co bude dál.

24.03.2020 3 z 5

Dobyvačné armády Dobyvačné armády Jean-Claude Gal

Scénaristicky: nejdříve krátké příběhy, které nám ve střípkách představí Dobyvatelovu armádu. Pak osudovka, Arnova pomsta. Klasický příběh o dlouhotrvající pomstě. A na konec parádní jednohubka, Katedrála.
Kresba: jednoduše famózní! Neuvěřitelně propracované a prokreslené do naprostého detailu. Tohle je masakr. Trochu jsem se obával, co s tím oproti úžasné ČB verzi udělá coloring. Ale ten je dělán naprosto citlivě. Opravdová lahůdka!

06.02.2020 4 z 5

Balada o slaném moři Balada o slaném moři Hugo Pratt

Škoda že kniha za takovej ranec peněz má takhle zprasené podklady a kresba je rozpixelovaná. Označil bych to za vydavatelskou čuňačinu.
Jinak jsem dlouho toužil o setkání s touhle legendátní postavou a exotické prostředí pacifiku tomu dává šmrnc. I přesto, že příběh je poněkud naivní.
A skvělá je předmluva Umberta Ecca.

27.01.2020 3 z 5

Zpráva pro Adolfa 2 Zpráva pro Adolfa 2 Osamu Tezuka

Huff, silné čtení! Příběhy a osudy tří Adolfů se navzájem proplétají, zamotávají. Crew gratuluji za skvělou volbu představení Osamu Tezuky, protože tohleto je mistrovské dílo! Jak po stránce vynikající dynamické kresby, věrném zachycení měst a hrůz druhé světové války, zárověň můžeme sledovat klasické manga prvky pro odlehčení (dosti hutné) situace.
Zatímce v jedničce šlo především o hledávní Hitlerova rodného listu, tady už se jede vyloženě na otevřenenou nenávisit, čistý rasismus, zabíjení, genocídění a znásilňování.
A rozhodně je zajímavé sledovat pohled na druhou světovou válku japonským pohledem.

11.01.2020 5 z 5

Punisher MAX: Vánoce na odstřel Punisher MAX: Vánoce na odstřel Jimmy Palmiotti (p)

Tři krátké vánoční příběhy s Punisherem, ale mě to nesedlo. Scénaristicky ty příběhy nebyly nějak super zpracované, a to ani od mého oblíbence Aarona. Některá nápady se navíc nezávisle na sobě opakují (když vánoční Punisher, tak je jasné že se přece převlíkne za Santu a pak bude kydlit). A ani kresba mě nijak nezaujala, u prvního příběhu mě přišla vyloženě slabá.
Působí to na mě celé poněkud odflákle.

19.12.2019 2 z 5

Les přízraků Les přízraků Juraj Červenák

Opět skvěle napsané a napínavě podané. Z řemeslného hlediska nelze nic vytknout, ale už se těším až se všichni tři hrdinové setkají spolu a doufám v nějaké masivnější (alespoň v počtu stránek) dobrodružství.

19.12.2019 4 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

Uf! Takt teda dík. Člověk chce jít spát a nemůže! Skončí jedna kapitola a přesně tam, kde nás nelítostný autor zanechal, se hned napínavě pokračuje! Žádné přešlapování okolo.
Ačkoliv počáteční zápletka není nic převratného, velmi rychle příběh člověka chytí a semele a nepustí, dokud knihu nedočte. Do toho Štěpánovy občasné vtípečky a jiné vymazlenosti. A samozřejmě skvěle podané realistické postupy PČR, včetně návodu na odřezávání oběšenců..

19.12.2019 5 z 5

Před Incalem Před Incalem Alejandro Jodorowsky

Ano, taková je naše budoucnost. Jako krysy žít v na nejspodnějších úrovních Šachtoměsta, fetovat a kouřit SPV. Místo vztahů jen "homeokurvy", komponenty si složit podle svého momentálního vkusu. Být závislými telemany a jako největší vzrůšo pochcávat zoufalce plachtící do jezera sebevrahů.

19.12.2019 3 z 5

Bouncer Bouncer Alejandro Jodorowsky

Celkem nenápadně jsem otevřel comics roku 2019! Začal jsem zvědavě listovat a už jsem tohle nedokázal odložit. Tahle intergálka byla láska na první pohled! Boucqova precizní kresba a do toho propracovaný Jodorowskyho scénář.
Ten si opět nemilosrdně pohrává, jak je jeho dobrým zvykem s hlavními postavami, a my zažíváme velice brutální, nemilosrdný a drastický divoký západ. Leivmotivem celého integrálu je pomsta a různé propletené rodiné vztahy. A přestřelky, podvody, úkladné vraždy, popravování, korupce. A amputace, znásilňování, ponižování a genocida původních obyvatel.
Kresba je úchvatná, Boucq dlouho toužil kreslit western a dokonale se na tohle připravil ve své inspirační cestě po Arizoně.
Lahůdka!!!

04.12.2019 5 z 5

Kde se skrývá ďábel Kde se skrývá ďábel Craig Russell

Russell je především expert na německé prostředí, série s Fabelem mám rád. Proto sem byl zvědaví, jak se popasuje s předválečným Československem.. no někdy to je úsměvné, ale zase všechna čest za sbírání informací.. Jinak kniha je napínavá, možná až moc na tento styl přímočará. Ale zase autor dokáže skvěle kličkovat s vaším podezřením, kdy nám předhazuje víc kandidátů a dokáže vás tím zblbnout. Vyšetřování mysli šílenství je zajímavé a díky velmi krátkým kapitolám se to opravdu rychle čte.

26.11.2019 3 z 5

Zpráva pro Adolfa 1 Zpráva pro Adolfa 1 Osamu Tezuka

Parádní manga, se vším co k tomu patří! Troufám si říct, že nejlepší manga vůbec, která u nás vyšla. Humorné scénky, akce i drama. A všemu vévodí napětí, kdy navíc sledujeme tři roviny příběhu, který se nám v dalších knihách splete do jednoho. Paráda!

26.11.2019 5 z 5

Sledgehammer 44 Sledgehammer 44 Mike Mignola

Tohle ne! Tohle mě fakt nebavilo! Ani jeden příběh mě nechytl. Dám tomu později ještě jednu šanci a třeba své hodnocení změním.

22.10.2019 1 z 5

Dýka z Lipu Dýka z Lipu Mike Mignola

Nečekejte nic exotického, spíš komorní pochmurný horor, kdy konečně dostává prostor Abe Sapien, oblíbená to postava z Hellboyova universa i z knížek o UPVJO.
Start série to není špatný, takový melancholický, temná Alexandrova kresba podporuje atmsoféru.. ale možná mě chyběl trochu akčnější drive.

22.10.2019 3 z 5

1946 1946 Mike Mignola

No, po Sladgehammerovy, který mě dost nebavil, jsem byl opatrný. Ale tohle Mignola zvládl bravurně! Takhle nějak si představuju comicsoví horor! Téměř až filmového stylu. Akce střídá akci, staří démoni, vampíří, rudé hvězdy, sadistické panenky a vivisekce prováděná na živích tvorech nacistickými okultisty.
Jo, tohle šlape!

22.10.2019 4 z 5

Jak daleko zajdem Jak daleko zajdem Robert Kirkman

No už by tam mohli všichni konečně pochcípat...

22.10.2019 3 z 5