fred749 fred749 komentáře u knih

Povídky o nelásce Povídky o nelásce Michal Viewegh

Až asi na jednu výjimku to jsou povídky o ničem.

06.01.2020 1 z 5

Hemingwayův býk Hemingwayův býk Michal Šanda

Krátké, ale zajímavé povídky, většinou z rybářského prostředí. Některé příběhy v sobě mají nádech hrabalovské poetiky.

18.03.2019 4 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Knížka je velmi čtivá, strohá, psaná poměrně jednoduchým, obyčejným jazykem. Po jejím dočtení jsem o ní musel ještě dlouho přemýšlet, což je super.

25.01.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Opět výborný Harry Hole

06.09.2017 5 z 5

Do vnitrozemí Do vnitrozemí Vladimíra Valová

Vydařený debut, zkušeně napsané povídky, které podle mého názoru většinou příliš negativně nepůsobí.

13.06.2018 4 z 5

Nahá před Bohem lásky Nahá před Bohem lásky Markéta Nocourová

Tohle je bezesporu jedna z nejhorších českých knížek, které jsem za posledních pár let četl. Přimhouřit oko můžu jen díky nízkému věku autorky.

03.01.2018 1 z 5

Hra pro čtyři ruce Hra pro čtyři ruce Jan Němec

Povídky vynikají výborně zachycenou atmosférou a vyzrálým jazykem talentovaného autora.

03.01.2018 5 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Ženský pohled na stokrát omletá témata. Některé povídky jsou příliš naivní, zápletka prvoplánová nebo křečovitá, jiné velmi povedené. Nejlepší povídky jsou Míjení, Rivalky, Zrcadlení a O lásce. Celkově lepší průměr.

23.10.2017 3 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

Autor bezesporu umí zajímavě pracovat s jazykem, musí mít velmi dobře vyvinutou představivost. Velmi svižné a nápadité čtení. Nejlepší povídky jsou Polaroid, Návrat, Luk a Společenské hry. Naopak titulní povídka se mi příliš nelíbila, stejně jako Jaro. Myslím, že autorův um se nejvíc projeví v kratších textech, které jsou skvěle vypointované.

03.10.2017 4 z 5

Sigmundovy můry Sigmundovy můry Pavel Bušta

Trochu nevyvážené. Některé povídky jsou velmi dobré, zejména Setkání, Rockstar nebo Profesor Divnoláska. Jiné, jako Poslední mohykán nebo Boj jsou až hloupé. Celkově zejména s přihlédnutím k věku autora se však jedná o nadprůměr.

03.10.2017 3 z 5

Společnosti Společnosti Josef König

Některým povídkám se nedá upřít jistá originalita. Myslím, že autor se potřebuje ještě trochu vypsat...

01.11.2018 3 z 5

Hádej, můžeš jednou Hádej, můžeš jednou Kateřina Castañeda

Zklamání, povídky převážně naivní, pointy předvídatelné...

25.07.2018 2 z 5

... s duší beadníka ... s duší beadníka Jaroslav Irovský

Tohle mě příliš nezaujalo. Sem tam nějaký humor a povedený obrat, ale ta úporná snaha stylizovat se do českého Bukowského je mi proti srsti.

13.06.2018 2 z 5

Odraz ode dna Odraz ode dna Alžběta Bublanová

Příběhy postrádají hloubku, psané příliš jednoduše, stroze, patrná velká snaha napodobit Petru Soukupovou a její styl...líbila se mi asi jen povídky Představy.

19.03.2018 2 z 5

Člověk nebyl, je a nebude Člověk nebyl, je a nebude Daniel Pískovský

Hodne nevyrovnane, psane prilis jednoduchym jazykem a pointa obcas pokulhava, ale treba povidka Spisovatel je vyborna.

08.02.2018 3 z 5

Profesionálka a jiné povídky Profesionálka a jiné povídky Vladimír Pohorecký

Čtivé povídky, zajímavá témata, důraz na atmosféru, napětí. Autor umí velice dobře vykreslit pocity a nálady. Nejlepší povídky pro mě jsou Anděl z metra, Profesionálka, Představení, Roma je pozpátku Amor a Život přijde ve středu.

17.01.2018 5 z 5

Chce to jen pobavit se Chce to jen pobavit se Eva Kadlecová

Až na jednu výjimku jsou povídky nenápadité, celkově psané nepříliš zajímavým jazykem.

03.01.2018 2 z 5

Povídky o lovcích a venuších Povídky o lovcích a venuších Jan Sojka

Kvalitní, posmutnělé povídky na téma mezilidských vztahů deformovaných démonem alkoholu. Autor píše velmi čtivě a zároveň citlivě a bez patosu. Příběhy jsou pěkně vypointované. Mezi nejlepší povídky patří Dluh, Kodl a Ferenc, Pozdě a brzy a Ultimátum.

11.10.2017 5 z 5

Hafni! a jiné povídky Hafni! a jiné povídky Monika Petrlová

Většinou poměrně vtipné, ale s výjimkou povídek Předvalentýn a Lekla ses, je to bez větší hloubky. Povídky dlouho v paměti nezůstanou.

09.10.2017 3 z 5

Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Závěrka aneb ztížená možnost happy-endu Miloš Urban

Nezajímavé, bez děje, navíc s nesympatickými postavami.

03.10.2017 1 z 5