frantisek8863 frantisek8863 komentáře u knih

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Po filmu Sběratel kostí jsem později pokračoval v pokračování příběhu. Pokračoval jsem audio knihou, která byla načtená interpretkou, která mi nesedla.Podání a použití slova kérka a rožek mě dráždilo.Nevím jestli to bylo interpretkou, ale příběh mě nenadchnul. Nebyl špatný, příběh byl plný zvratů, ale proti Sběrateli kostí to bylo nezáživné. Ovšem Billyho postava a neviděná rodina byla pochybná a čekal jsem až se nějak negativně projeví.Autor použil v knize přirovnání a já si ho vypůjčím, že tato kniha na mě působila jako "už jednou použitá žvýkačka". Až Rhymův rozhovor a aktivity okolo Hodináře mě zaujali.

08.07.2017 3 z 5

Třikrát život a skutky soudce Ti Třikrát život a skutky soudce Ti Robert van Gulik

Příjemné detektivní příběhy z Číny, kdy se díky příběhům soudce Ti dá nahlédnout do středověké Číny, poznat některé tradice, politiku a kastovní system. V mnoha knihách a příbězích se odkrývá více a více informací, které pomáhají doplňovat děj a myšlení lidí.

02.06.2017 4 z 5

Dobrodružství v Zemi nikoho Dobrodružství v Zemi nikoho Jaroslav Foglar

Úžasná a napínavá kniha. U téhle Foglarovky jsem se jako kluk večer při čtení bál, stejně jako u Modré rokle. Rozhodně doporučuji k přečtením všem klukům a holkám. I jako dospělí jsem si tuto knihu s chutí přečetl a užil. Mnoho knih od "Jestřába" jsem nečetl, ale vždy na mě silně působilo popisované přátelství, nadšení kluků a zábavnost oddílů, které jsem jim občas i záviděl. Obzvlášť, když tyto knihy byly nepochopitelně označované jako ideově závadné a byly tabu, tak tím více se četli.

29.05.2017 5 z 5

Zápas s nebem (1. - 3. díl) Zápas s nebem (1. - 3. díl) J. M. Troska (p)

Když jsem tuto půjčenou knihu před rokem 1989 četl jako dítě, dal bych tehdy plný počet hvězd.Byla naprosto úžasná, napínavá, dlouhá a četl jsem ji všude kde to jen šlo.Nemohl jsem se nasytit dějem. V dospělosti jsem si ji opět přečetl, potěšila, ale ono kouzlo a nadšení knihou se již vytratilo s mým mládím, proto nyní dám 4.

29.05.2017 4 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Knihu jsem si přečetl ušima na Radiotéce. Jinak bych ji běžnou četbou jistě nezvládl dočíst do konce. Zřejmě na ni intelektuálně nestačím. Nápad s cestou na měsíc, vlastenectvím a maloměšťácstvím byl dobrý a místy vtipný.Na vnímání tehdejší politiky se ani dnes nic nezměnilo. S tehdy dostupnými informacemi o měsíci na konci 19. století autor zajímavě pracoval a jistě si to promýšlel. Éteričtí Měsíčňané a jejich staročeština mě znepokojovala,ale závěr byl vtipný. Kniha mě nezaujala, ale ani neurazila.

29.05.2017 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Skvělá kniha plná humoru, kdy děj potěší a pohladí na duši. Na to, že je napsaná v těžké době protektorátu je skvěle a vtipně napsaná. Ovšem nezkrácený film mě též skvěle pobavil a slušně držel krok s knihou až na jedno malé zaškobrtnutí co se do filmu nedostalo. Ztvárnění Saturnina O. Víznerem ve filmu mě přišlo zajímavější a vtipnější než v knize.

19.05.2017 5 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Před knihou jsem viděl třetinu filmu. Poté jsem si raději nechával v televizi utéct všechny díly. Chtěl jsem raději začít s knihou a nelitoval jsem. Byl jsem mile překvapen a někdy i dojat. Poutavé čtení, které má spád a děj ke kterému jsem se snažil co nejdřív vrátit a číst dál.Příběh má i nějaké slabé stránky, ale děj je tahoun, který je snadno převálcuje.Až přečtu všechny tři díly, tak si někdy později dám filmové srovnání.Myšlenkové pochody a pocity hrdinky děj dobře koření, ale tohle filmy vždy postrádají.

19.05.2017 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Knihu jsem dočetl jako dokončení alá trilogie i s vědomím jiného autora, které bylo pro mě víceméně zklamáním. Mezigalaktická heroická schízo jízda s kterou jsem často nestačil držet krok. Pocit, že hrdinové, Max, Ten druhý, superpočítač a paní štěstěna jedou na dobrém speed matroši mě neopouštěl po většinu knihy.Dobře, dobře beru to, že se trilogie nějak superhrdinsky zakončila, ale po tom všem jsem ochoten se vrátit pouze k první knize.

13.05.2017 2 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Po prvním dílu, který mě na začátku dost chytil je tohle jen akčně nastavená samohrdinská kaše, ale budiž. Nenadchlo mě to, ani mě to neurazilo...

13.05.2017 2 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Dobrý napínavý začátek knihy a odkrývající se děj je zajímavý a poutavý.Hlavně začátek knihy je dobrý, později děj trochu dře a skřípe, ale budiž moc to neřeším, ale stále to ještě jde. Občas na mě popisované scény dobře působili plným strachem a mou představivostí. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je rozdíl pokud se tahle kniha čte v paneláku, nebo autobusu s ruchy města a lidí a pokud se čte někde izolovaně a tichu a šeru osamělé chaty opět jinak působí na psychiku, kdy děj působí vtíravěji. Za mě dobrý, jistě se ke knize opět vrátím...

13.05.2017 3 z 5

Noc trifidů Noc trifidů Simon Clark

Pokračování knihy mně neurazilo a hodnotím ho kladně.Navázat na jinou knihu jiným autorem je jistě těžké, ale celkem se s tím nový autor dobře popral. Kniha má své mouchy a slabiny ovšem má i nějaké zajímavé myšlenky a vývoj.Popravdě, kniha mile překonala mé očekávání.Obával jsem se , že to bude horší.Klidně bych si ji ještě někdy jednou přečetl.

17.12.2015 4 z 5