Francois17 Francois17 komentáře u knih

Francouzská vlčice Francouzská vlčice Maurice Druon

Celý cyklus je skutečně výborný, jeden díl lepší než druhý. Moc pěkně se to čte.

14.09.2021 5 z 5

Zákon mužů Zákon mužů Maurice Druon

Opět skvělé od první do poslední stránky.

14.09.2021 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Bylo to úžasně napínavé a čtivé. Výborná kniha. A velice zajímavá.

28.08.2021 5 z 5

Tajemný oheň Tajemný oheň Wilbur Smith

Trochu mě zamrzelo, že autor hned na začátku knihy tak lehkovážně nechá zamordovat hrdiny, kterým jsem držel palce celý předcházející díl. Neuvěřitelné. Jinak je to ale opět napínavá dobrodružná knížka jak má být. Následovat bude asi Na život a na smrt, což je prý první knížka série, kterou autor napsal. Je to zmatek, ale budu věřit ostatním čtenářům.

28.08.2021 5 z 5

Modrý horizont Modrý horizont Wilbur Smith

Obrovský román nabitý dějem. Událo se toho tam na dvě knihy. Výborné. Teď musím zjistit jak pokračovat, protože autor postupně dopisuje různé díly, které zapadají do prázdných míst celé série. Následovat bude asi Tajemný oheň. Možná.

15.07.2021 5 z 5

Rub medaile Rub medaile Patrick O'Brian

Další krásná kniha, tentokrát převážně na souši. To pro Jacka nevěstí nic dobrého.

17.06.2021 5 z 5

Odvrácená strana světa Odvrácená strana světa Patrick O'Brian

Tak tentokrát to začíná jako cestopis ze staré školy. Trochu mi to připomnělo četbu z dětství, hlavně Františka Běhounka. Je to krásná kniha a velmi napínavý díl plný nečekaných zvratů.

17.06.2021 5 z 5

Zardoušená královna Zardoušená královna Maurice Druon

Stejně jako první díl - výborné. Historická knížka jak má být.

07.06.2021 5 z 5

Meč králů Meč králů Bernard Cornwell

Mnohem lepší než předchozí díl. Nic tam nechybělo. Bylo to napínavé a čtivé.

07.06.2021 5 z 5

Železný král Železný král Maurice Druon

Velice čtivě napsáno. Moc pěkná historická knížka. Má to spád hned od začátku.

04.05.2021 5 z 5

Přístav zrady Přístav zrady Patrick O'Brian

O vztahu obou protagonistů vypovídá následující monolog Jacka Aubreye "....služba u námořnictva není vhodná pro ty, kteří raději sbírají brouky a blín na nějaké korálové mělčině a kteří jsou nevrlí a prostořecí, když mají konat svoje povinnosti....." O pár stránek dál se Stephen poraní na hlavě a krvácí. Ostatní přátelé jsou naprosto zděšení z té spousty krve a Stephen kontruje " .....člověk by si myslel, že jste ještě nikdy neviděli krev, což je ve vašem případě absurdní, protože vy jste banda nájemných vrahů......" a nechá si jehlou čelo sešít od pana Martina. Jacka a ostatní to dovádí téměř k mdlobám. Moc pěkný díl.

04.05.2021 5 z 5

Jónská mise Jónská mise Patrick O'Brian

Tak tohle byla nezáviděníhodná mise. Nekonečná jednání se všemi těmi mameluky, jedno rozhodnutí horší než druhé, prostě řehole. Navíc Stephen byl tentokrát trochu v pozadí, tak i legrace bylo méně. O pár úsměvných momentů se občas postaral jenom ten drzoun Killick. Skoro už jsem se nemohl dočkat až to nějak dopadne a bude nás čekat zase jiná plavba. Opět nádherná obálka - to je skvost.

27.03.2021 5 z 5

Na vlnách Baltu Na vlnách Baltu Patrick O'Brian

Tak po půl roce další dobrodružství Jacka a Stephena. Úplně jsem pookřál a vychutnával každou stránku. Opět vlídný humor a ta dokonalá uvěřitelnost chování hlavních hrdinů. I když v případě Jacka na suchu je to vlastně neuvěřitelná naivita, nad kterou musím občas kroutit hlavou. Výborný díl. A závěr knihy - tak to bych nikdy nečekal, že se toho dočkám.

07.03.2021 5 z 5

Pařížský architekt Pařížský architekt Charles Belfoure

Je to sice napínavá a čtivá knížka, ale něco mi na ní vadilo, možná tam bylo příliš mnoho náhod a nepravděpodobných zvratů, nevím. Celé to vyznělo trochu béčkově. Mám rád šťastné konce, ale přece jen..... každopádně asi lepší, než konec špatný.

08.02.2021 4 z 5

Jiří Wowk, dobrodruh z donucení Jiří Wowk, dobrodruh z donucení Vladimír Prokop

Další pěkná monografie od Vladimíra Prokopa. Je to krásná knížka, hezky udělaná.

06.02.2021 5 z 5

Drak Drak Conn Iggulden

Bylo to výborné, ale v poslední třetině knihy to vzal autor poněkud zkrátka. Už od půlky jsem si říkal, že zbývá příliš mnoho událostí na tak málo stránek. Trochu je to vysvětleno v poznámce na konci. No dobrá... Ale byla to skvělá série, krásně provedené knihy včetně seznamů postav a rodokmenů. Vzácně vídaná věc.

21.01.2021 5 z 5

Válka vlků Válka vlků Bernard Cornwell

Nebylo to špatné, ale nebavilo mě to jako ty předešlé díly.

20.01.2021 4 z 5

Kořist Kořist Wilbur Smith

Další díl a další skvělé dobrodružství. Událo se tu spousta zásadních věcí. Jsem zvědav jak to autor zaonačil, aby to zapadalo do děje, který byl napsán mnohem dříve. No uvidíme, každopádně další pokračování je dost tlustá bichle. Tohle bylo ale výborné, velice čtivé.

27.12.2020 5 z 5

Ráno už tu nebudu Ráno už tu nebudu Adrian McKinty

Skvělé, opravdu jeden díl lepší než druhý. Neskutečně vtipné, kniha je plná výborných hlášek. Hlavního hrdinu a jeho kolegy, si budu dlouho pamatovat. Doporučuji.

14.12.2020 5 z 5

Monzun Monzun Wilbur Smith

Opět nádherná dobrodružná kniha. Znovu nečekaně výborné. Musím pokračovat dalším dílem, nedá se nic dělat. Tentokrát to bude Kořist, dodatečně dopsaný díl, dějově vložený mezi Monzun a Modrý horizont. Alespoň doufám, že to tak je.

14.12.2020 5 z 5