Přístav zrady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jack Aubrey, kapitán lodí britského královského námořnictva, a jeho přítel, Stephen Maturin, lékař, přírodovědec a agent anglické výzvědné služby, tráví po úspěchu v Jónském moři nějaký čas na ostrově Malta, zatímco jejich loď Surprise opravují v loděnici. Oba se mají opět na vlastní kůži přesvědčit, že válka nespočívá jen v bojových akcích a získávání území. Jsou do ní zároveň velmi aktivně zapojeny i výzvědné služby obou stran. Jack tedy musí čelit lsti, která je na něj nastražena v Rudém moři a poté u západního pobřeží Severní Afriky. Stephen zase odhalí síť nepřátelských špehů na ostrově Malta, kteří několikrát úspěšně zhatili plány královského námořnictva. Z nějakého důvodu se však hlavnímu agentovi Francouzů podaří uprchnout......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291850/pristav-zrady-4lW-291850.jpg 4.413
Série

Námořní dobrodružství Aubreye a Maturina 9.

Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Historie
Vydáno, Talpress
Orig. název

Treason's Harbour, 1983

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Přístav zrady

Přidat komentář
kyssling
06.07.2018

Pěkný příběh, autor opravdu krásně příběh vypráví, postavy úžasně vykreslené, škoda, že to je trochu dětinské a není to psáno více syrově.

flanker.27
02.11.2016

Skoro by se dal zkopírovat komentář k předchozímu dílu, jen s tím, že tenhle díl mi přišel živější, vtipnější (pověrčivá bázeň v poušti), přinesl špionážní eskapády a větší vhled na do Maturinova medicínského světa (též text na konci, jak už je zmíněno v komentáři od kní). Velmi dynamický závěr, nejen ta bitva, ale i zjevivší se manžel Laury Fieldingové.


dan-sam
21.07.2016

Tento díl jsem po několika minulých vnímal spíš jako "rozmotávací" z evropských a středozemních dobrodružství ústřední dvojice osa tatních členů posádky. Ne, že by děj byl špatný nebo se snad hůře četl, ale chyběla tomu taková drobná jiskra, kterou O'Brian umí dodat. Na chvilku jsem zadoufal v samotném závěru knihy, ale vlastně se opět nic nestalo. Celou dobu jako by za knihou vykřikoval následující díl, který bude asi většina čtenářů znát z filmového zpracování. Ale nechme se překvapit, třeba úvod další knihy zpětně dozarámuje u Přístav zrady.
A stejně...ani jedna z knih nejde vynechat, tak co... :-)

elcapitano
10.07.2016

Těžko hodnotit devátou knihu ze serie, která celá je úžasná.
Kromě obvyklé a oprávněné chvály na přiběh, reálie, napěti, atd..dodávám jen to, že tento díl je pod povrchem snad ještě vtipnější, než by jeden čekal: "...avšak i ti nejlepší Angličané mají ty hrozné sklony hulákat, když se cítí šťastně. V jejich zemi, kde strava utlumuje lidem smysly, to není nijak na obtíž, jinde však ano..."
Zkoušel jsem čist to v originále, ale bohužel si to nejsem schopen tak užít, takže zas rok čekat na další díl.