Francoa Francoa komentáře u knih

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Jako vždy , klidné oddychové čtení.Přesně to, co od autora očekávám.Trochu záhad, dobrodružství, mírného sexu a závěrečného rozřešení.Snad i krapíček historie.

23.09.2017 4 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Prozatím se nemohu nějak začíst, vždy přečtu pár stránek a odložím.Začnu číst jinou knihu a většinou s chutí přelouskám.Knihu jsem koupil použitou za babku, tak snad jí někdy přečtu.Pak se uvidí, co s ní dál.

12.09.2017

Laredo Kid Laredo Kid Jackson Gregory

Četl jsem vydání předválečné (ani tady není), je to již přes padesát let, tak raději ani nehodnotím.Pokud si pamatuji, tak se mi kniha tenkrát líbila ( celá trilogie).

17.06.2017

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Mezi povídkami jsem potřeboval kratší oddych, ale četlo se mi dobře a docela jsem se bavil.Jako vždy Vondruškovsky zábavné, žádná nuda.Styl stále stejný.

05.06.2017 4 z 5

Noční zrůdy Noční zrůdy Austin Wright

První část strhující, další část dosti dobrý.Četlo se dobře, napínavé,děj přímo letěl, ale konec trochu nejasný, zklamání.Ubírám hvězdičku.

28.04.2017 4 z 5

Případ odložené vraždy Případ odložené vraždy Erle Stanley Gardner

Jako vždy četlo se mi výborně, měl jsem z knihovny půjčené vydání z roku 1994 z nakladatelství Dobrovský.Neuvádějí ISBN, takže nešlo přidat.

25.04.2017 5 z 5

Pole pro třináct Pole pro třináct Dick Francis (p)

Povídky moc nemusím, ale tyhle se mi četly dobře.Hlavně druhá se mi hodně líbila, mají hlavu i patu.Napsat dobrou povídku je obtížnější než román a Francis je zvládl výborně.

28.03.2017 4 z 5

Králův dluh Králův dluh Vlastimil Vondruška

Četlo se mi dobře a docela jsem se bavil.V těchto dobrodružně detektivních příbězích nečekám žádnou historii a nehledám hned jestli to bylo tak či onak.O tom napsal autor Vondruška jiné knihy.

13.09.2016 4 z 5

Agatha Raisinová a zločin na ostrově Agatha Raisinová a zločin na ostrově M. C. Beaton (p)

Seriál mi nijak nenadchnul, proto jsem čtení knihy stále odkládal.Nakonec jsem se začetl a přelouskal jí za dva dni.Bavilo mě to mnohem více než seriál i když přímo tenhle příběh v seriálu zakomponován nebyl.Bránit se dalším příběhům nebudu.

31.08.2016 4 z 5

Tarzan - Tarzanova dobrodružství v džungli (11. díl) Tarzan - Tarzanova dobrodružství v džungli (11. díl) Edgar Rice Burroughs

Jako kluk jsem jí četl mnohokrát, vždy o prázdninách u babičky.Bylo to takové shrnutí předchozích
10 dílů.Jsou to krásné vzpomínky.Četl jsem mnohé další díly, ale k téhle jsem se už nikdy nedostal.

03.08.2016 5 z 5

Malý pán na ženění Malý pán na ženění Pelham Grenville Wodehouse

Četl jsem jí hned po vydání a od té doby několikrát.Jedna z nejhezčích od Wodehouseho nejen proto, že když Daleký západ - tak Zane Grey, tak pro vtipné situace.Když se chci pobavit, tak sáhnu po knížečce Malý pán na ženění.

29.06.2016 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Velmi dobře se četlo, škoda jen, že jsem měl moc málo času na čtení.Jako každý rok je jaro pro mně moc náročný na čas.Dostatečně dobrodružné, vtipné situace Oldřich + nevěstka, panic Ota + Zrzka, prostě jsem se bavil.Výborná oddychovka.Těším se na další příběhy autora.

14.06.2016 5 z 5

Na západ od Pekosu Na západ od Pekosu Zane Grey

Výborný, dobře se čtoucí příběh Z.G., s trochou více historie.Ukázka toho, jak vlastně vznikali USA.Skvělé jiskření mezi dvěma mladými lidmi.Zase černoch kovboj, což nestrávil Hollywood při filmových verzích knihy.Při pozorném čtení, by se určitě objevilo několik dalších kladů. .A jako vždy nádherná příroda.Prostě mám ten příběh rád.

15.05.2016 5 z 5

Zmizelá karavana Zmizelá karavana Zane Grey

Výborný dobrodružný román o osidlování Divokého západu.Zase dokonalé prolínání fikce ze skutečností, vystižené charaktery postav a jako vždy nádherná příroda.Pěkný, dobře se čtoucí román Zane Greye.Marně by jste hledali něco podobného u jiných autorů westernů.

19.04.2016 5 z 5

Světla západních hvězd Světla západních hvězd Zane Grey

Výborný román Z. G., který se dá číst mnohokrát.Když Grey román napsal, byla to žhavá současnost.Impozantní závěrečná část příběhu.Byla to oblíbená kniha malíře Zdeňka Buriana, jak se zmínil v jednom rozhovoru.

18.04.2016

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Četlo se mi dobře a výborně jsem se bavil.Dobrodružně detektivní příběh v táhne čtenáře do děje a třeba svede čtenáře, aby si přečetl něco se skutečné historie.

04.03.2016 4 z 5

Lavina Lavina Zane Grey

První povídka Lavina byla zfilmována v roce 1928 ve studiu Paramount. V hlavní roli Jack Holt,Guy Oliver a Doris Hill.

08.02.2016 4 z 5

Hondo Hondo Louis L'Amour

Knižní prvotina Louis L' Amoura patří mezi jeho nejlepší knihy.Pěkný western doporučuji.

01.01.2016 5 z 5

Železná spravedlnost Železná spravedlnost Louis L'Amour

Velmi dobře se četlo.Konečně trošku propracovanější charaktery postav.Správně akční s troškou detektivní dedukce.Lajdácká práce pracovníka, který psal o čem kniha je.V tomhle nakladatelství, jsem se s tím už několikrát setkal.Dobrý svižný western.

01.01.2016 5 z 5

Smyčka se stahuje Smyčka se stahuje Louis L'Amour

Velmi dobře se četlo, napínavé, akční od začátku do konce.Příběh mohl být propracovanější a delší.206 stran mínus skoro 40 stran jen bílého papíru, tak je vlastně příběh dost krátký.Stačilo vzít dvakrát do ruky a bylo vymalováno.

29.12.2015 4 z 5