Pole pro třináct

Pole pro třináct https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44507/pole-pro-trinact-44507.jpg 4 119 13

Mistr detektivního románu z dostihového prostředí neztrácí nic ze svého mistrovství ani v sedle povídkovém. Na rozdíl od románů, ve kterých se Francis se svými hrdiny, o jejichž cti nelze pochybovat, ztotožňuje, v povídkách dokazuje, že umí udělat literárního hrdinu i z padoucha, pohybujícího se na opačné straně zákona. 1. vydání. ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Povídky

Vydáno: , Olympia

Field of 13 , 1998

Luigi1
31.07.2023

Povídky moc nemusím,ale stejně jsem to přečet

raty
02.12.2022 4 z 5

Když jsem si vybrala tuto audioknihu, netušila jsem, že se jedná o kninu povídek. Ty já moc nemusím.

Dick Francis, takže společné téma koně a dostihy je jasné. Ovšem každá povídka je z jiného prostředí a postavy mají nejrůznější povolání a zájmy (mnohdy i za hranicemi zákona). Povídky mají překvapivé konce a k mému překvapení mě poslech opravdu moc bavil. Myslím, že některé povídky autor dokonce později rozvinul a doplnil a napsal podle nich celé knihy.

willy9203
29.06.2022 5 z 5

Již to tu zaznělo, že některé z povídek byly ve stylu Roalda Dahla, což je přesně můj šálek kávy. Osobně jsem si tuto knihu opravdu moc užil, protože povídky byly velmi různorodé, ačkoli se samozřejmě všechny povinně točily kolem koní, vtipné a s dobrou pointou. Nakonec jsem vyhodnotil jako zajímavé i informace před každou povídkou, proč a pro koho byla napsána. A koho to nezajímá, ten to mohl přeskočit.

Kory98
22.03.2022 4 z 5

Opět pěkné čtení, je vidět, že pan Francis se uměl popasovat i s kratším literárním žánrem než je román. V knize najdeme 13 kratších povídek, které psal autor převážně na přání pro některé světové časopisy. Nejvíce se mi líbila povídka Píseň pro Monu. Nechci ubrat hvězdu, ale já na povídky moc nejsem, nebo ještě lépe, těžko se mi jejich autoři zavděčí. A u Dicka Francise - alespoň pro mě - čím delší příběh, tím získává na zajímavosti a síle. Neříkám na kvalitě, protože tím bych autora urazila a na to si ho velice vážím.

sarkaditt
23.05.2019 4 z 5

Kratší příběhy, ovšem některé byly zpočátku i nudné.

pingu1
03.03.2019 4 z 5

Třináct samostatných povídek, četly se hezky. Přeci jen mám ale radši klasickou detektivku na celou knihu :-)

Disease
24.07.2018 4 z 5

Francis umí i povídky. Jak ty, které stojí až na dahlovité pointě, tak opravdu silné příběhy jako píseň pro Monu nebo propracovanou Haigovu smrt.

Jaruš7
20.07.2018 5 z 5

Povídková audiočetba.
Autor zde vzpomíná na první povídky, kdy zadání od dostihového časopisu byla povídka o počtu třítisíc slov a téma samozřejmě ze světa koní.
Narodit se v rodině, která vlastní koně je v Anglii doživotní závislost, neboť od mládí je kůň ten, který potřebuje stálou péči, výcvik a pak možná vám na dostizích něco vydělá, a když ne, pak hazard v sázení se stává dalším koňským koníčkem. Tak o těchto závislostech, které naplňují povídky v této knize vypráví autor formou detektivek. Je to jiný svět - prestižní sport královské rodiny , vyšší společnost, vysoké výhry, vysoké sázky, závislost pro hobby zvaného Kůň.
Příjemná četba.

Francoa
28.03.2017 4 z 5

Povídky moc nemusím, ale tyhle se mi četly dobře.Hlavně druhá se mi hodně líbila, mají hlavu i patu.Napsat dobrou povídku je obtížnější než román a Francis je zvládl výborně.

Skripi
27.10.2015 1 z 5

Vypočul som si iba asi tri z nich ale bola to slabota na Francisa... :(

kalache
20.05.2015 3 z 5

...slušný záchodový čtení...

martinkaLLL
23.11.2013 1 z 5

Příběhy na téma koňských dostihů. Stačí jeden dva příběhy a ty další už mě nebavily, jak to bylo jen jedno téma.

vitavita
08.03.2012 1 z 5

Třináct povídek - i na malé ploše je autor vynikající.