Francoa Francoa komentáře u knih

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Jako vždy, kniha která se velmi špatně odkládá, stále zajímavé, mnoho zvratů, dobrodružství a odhalení.Trochu více krve než v předchozích, k odpočinku a zábavě dokonalé.Autor prozatím nikdy nezklamal.

29.11.2019 5 z 5

Cela 17 Cela 17 Dominik Dán

Už jsem přečetl vícero knih od spisovatele D. Dána, všechny byly velmi vtipné, zajímavé, napínavé a s docela překvapivým rozuzlením, ale tahle mně nejvíce zaujala, asi tím, že byla nejméně podobná předchozím a přesto stylem psaní úplně stejná.Jeho příběhy prostě čtenáře nezklamou, výborně potěší a nenásilně poučí.Mně vždy nutí využít každou volnou chvilku ke čtení.

22.10.2019 5 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Tak tenhle příběh se četl velice dobře.Moc jsem se těšil na každé pokračování, kdy jsem mohl číst.Je vidět, že se v tom autor vyzná.Můj přítel J.F. v té době byl jedím z vyšetřovatelů , topné oleje - nafta , tak o tom něco maličko vím.Bylo to velmi složité, nejen pro množství zpracovatelného materiálu, ale i nahrávajícím zákonům podezřelých.
Velmi jsem ho litoval.Čtení výborné, ale pro mně ty konce příběhu mi nevyhovují, proto ubírám hvězdičku.Nějak mi chybí poslední kapitola.

30.01.2022 4 z 5

Krev prvorozených Krev prvorozených Juraj Červenák

Má druhá kniha autora, která je ještě lepší, napínavější než první díl.Přečetl jsem jedním dechem a bavil jsem se dobrým stylem psaní.Už jejich vjezd do Prahy je výborně vystižen.Malinká ukázečka:"Babylon," utrousil Stein."To jste trefil.Morální rozklad tu páchne hůře než celý Koňský trh.Polovina lidí v šenku je ozbrojená v rozporu s nařízeními.Nejméně půltucet trhanů pošilhává po měšcích a špercích.Támhlety zmalované ženštiny byly zorány víckrát než podunajské roviny.A všechen ten svrab sem dorazil s kdejakými darmožroutskými přistěhovalci!"Docela vystiženo.Dnes by stačil, jen trochu jiný slovník.I to prostředí Prahy mi lahodilo. .Určitě si přečtu další díl.

16.01.2019 5 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

Spisovatel Vondruška snad nikdy nezklame.I když jsou příběhy podle podobného scénáře jsou vtipné, zábavné a plné napětí, prostě četba u které se nelze nudit.Každý spisovatel tohle neumí.

23.03.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha se četla dobře, ale je mi záhadou, že skoro nikomu nevadí, že ani jedna supervražda není objasněna.Prostě stalo se.

13.02.2019 4 z 5

Našeptavač Našeptavač Jaroslav Velinský

Mé první setkání s knihou od Kapitána Kida, kterého jsem znal jako písničkáře trampských písní.Velmi příjemně se četlo, hlavně proto, že prostředí a doba mi byla důvěrně známá.Knihu jsem přečetl na tři zátahy, což v dnešní době se mi už moc nestává.Před mnoha lety jsem knihy louskal i na jeden zátah.Určitě si někdy zase přečtu jeho další knihu.

30.08.2014 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

I když příběh nebyl zase úplně dořešen, tak mně nejvíce oslovil, ze všech dosud přečtených od autora.Doopravdy píše velice dobře a vždy pobavý, zaujme a donutí jen
tak mimochodem čtenáře k zamyšlení.

14.01.2023 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Zase velmi čtivá kniha,Začátek trochu pomalejší, ale pak příběh nabral grády.Četlo se úplně samo.Konečné řešení mi zase neuspokojilo, proto jako většinou jedna hvězdička dolu.Přesto jsem si doopravdy početl.Jen si kladu otázku: to je na tom naše policie tak špatně, že nedokáže potrestat takového grázla?

10.04.2022 4 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Zase výborné čtení.Moc a moc mi to baví a vychutnávám si skoro každou větu.Ale jako vždy konec to zkazí, prostě tam něco schází a proto o jednu hvězdu méně.Jedna kapitola navíc by tomu slušela..

01.03.2022 4 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Zajímavá kniha s tajemstvím, které se pomalu obnažuje.Zaujali mi popisy rašeliniště a ponurost krajiny.Propletené osudy obyvatel a pro mně překvapivé řešení všech událostí, které bylo vlastně velmi logické.Na to, že příběh byl prvotina začínající autorky, tak smekám s úctou klobouk .

11.11.2020 5 z 5

Poušť nezná slitování Poušť nezná slitování Louis L'Amour

Zase dobrá kniha od autora, který dokonale zná prostředí o kterém píše.Námětově podobný jako kniha Zákon prérie.Zase nesourodá parta, která prochází pouští, kde voda je nad zlato.Po jejich stopách jde tlupa indiánů a znepříjemňuje jim cestu.

08.01.2020 4 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Velmi dobré napínavé čtení, které mi nutí využít každé volné chvíle ponořit se do příběhu plného dobrodružství, napětí a intrik.Barbarič stále vynáší své rychlé dedukce a vždy nakonec nalezne správné řešení.Řešení mi napadlo jen chvilku před rozuzlením, moc jsem se divil, že mi vše nenapadlo o hodně dřív, když vlastně to ani jinak snad nemohlo být.

03.11.2019 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Zase mi spisovatel Vondruška nezklamal.Je zajímavé, i když jsou jeho příběhy dosti podobné, tak přesto jsou zábavné a zpříjemňují čtenářské chvilky.Dějiny už neprobírám a zajímá mi řešitelnost případu.Rád si zase přečtu další jeho knihu.

01.05.2018 4 z 5

Černý led Černý led Michael Connelly

Četlo se mi velice dobře a děj docela utíkal, měnil se a zajímal mi.Přes házení klacků pod nohy, Bosch ze všeho vybruslil a nacházel správný směr.i když jsem od určité chvíle podvědomě tušil , jak příběh dopadne, tak mě kniha bavila a připomínala mi staré klasické detektivky.A guláš mám docela rád!

10.11.2015 5 z 5

Tankový prapor Tankový prapor Josef Škvorecký

Konečně jsem se rozhodl po přečtení všech komentářů, že knihu ohodnotím a napíšu svůj názor.Knihu jsem si koupil ihned při prvním vydání u nás v roce 1990, po přečtení jsem byl zklamán, protože před mnoha lety jsem četl ukázku z připravovaného románu v literárním časopisu Plamen, který jsem si nechal rodiči poslat, když jsem absolvoval ZVS (1966 - 1968).Josef Škvorecký v té době byl pro mně pan spisovatel,Zbabělci a jeho povídky Ze života lepší společnosti jsem obdivoval.Ukázku z knihy Tankový prapor si poslechla celá rota při večerním předčítání a většinově jsme se shodli, že se konečně našel spisovatel, který se nebojí psát tak, jak to na vojně opravdu chodí:tak jak mluví Čech, Moravák a Slovák; absurdnost; buzerace apod..Shodou okolností jsme ještě byli ne prapor, ale 7.tanková rota, prostě jsme prožívali to o čem Škvorecký psal.Proto jsem od knihy očekával mnohem více sprostých slov, více buzerace nejen od důstojníků ale i od některých poddůstojníků, více sexu a prokreslenější příběh.Knihu jsem po druhé četl nějaký delší čas po uvedení filmu v televizi.Podle mého názoru Škvorecký přeci jenom příběh trochu uhladil, zapracovala autocenzura a to je škoda.První přečtení knihy bych hodnotil 3 hvězdy, ale přeci jenom zklamání časem vyprchalo a Škvorecký je Škvorecký, dávám 4 hvězdy, také proto, že prozatím "vojnu" žádný spisovatel lépe ne vystihl.A ukázce v čas. Plamen bych dal 5 hvězd.

30.07.2014 4 z 5

Hovory s T. G. Masarykem Hovory s T. G. Masarykem Karel Čapek

Knihu jsem několikrát četl více jak před 50 lety.Nyní jsem jí získal za pouhých 5Kč a znova přečetl.Někdy zábavné,jindy zajímavé a nakonec i poučné čtení. Pro mně má kniha i jinou hodnotu.V mém dětství se v naší rodině tradovalo,že můj děda legionář byl osobním řidičem T.G. Masaryka v Rusku.Moje babička procestovala s legionáři z Jaketěrinburgu do Vladivostoku a zpět,až přes Lešno do nově vzniklého Československa celé Rusko.Vyprávěla mnoho příhod o T.G.M. a z celé anabáze.Dnes je mi moc líto,že mi tenkrát vyprávění tolik nezajímalo,kromě příhod s medvídky.

03.11.2013 4 z 5

Zálesák Zálesák Zane Grey

Zálesák bezesporu patří,asi tak mezi 40 nejkrásnějších knih Zane Greye.Ale i ostatní mají své kouzlo,v každé lze najít něco zajímavého,nějakou pěknou myšlenku,ale i
pasáže,které se čtou jedním dechem.Když kniha poprvé vyšla v U S A byl to bestseler
,jako mnoho dalších knih.Knihu jsem poprvé četl kolem 13ti,moc se mi líbila,četl jsem jí v té době mnohokrát.Později jsem četl vydání z roku 1974 v pěkném ,moderním,nepřehnaném překladu Slávky Poberové.Nejraději mám část,kdy Helena a
Bo žijí v Rajské zahradě Milta Dalea a poznávají přírodu.Kniha je určitě nádherné
čtení pro všechny milovníky dobrodružství,romantiky,přírody a zvěře.Překvapilo mě,že i
tato knihav U S A vyšla v nedávné době v necenzurované verzi pod názvem Dorn of the Mountains.Poznámka:Zfilmováno:r.1921,hl.r.Carl Gantvoort a Claire Adams;r.1926,
hl.r.Jack Holt a Georgia Hale;r.1933,hl.r.Randolph Scott a Verna Hillie.

13.11.2010

Zapomenutý svět Zdeňka Buriana Zapomenutý svět Zdeňka Buriana Ondřej Müller

Tuhle nádhernou knihu určenou především všem obdivovatelům Burianova díla jsem již přečetl několikrát a prohlížel malířovi skvosty mnohokrát.Obdivuji také náročnost práce na takovéto publikaci.Zavzpomínal jsem na své dětství, kdy jsem se snažil nakreslit do svého bloku všechny kresby z knihy Po neznámé řece džungle a zmnoha dalších jiných knih a záviděl jsem Burianovu dokonalost., která mi fascinovala. Jelikož se se již přes 50 let zajímám o život a dílo Zane Greye, tak autoři potvrdili múj názor, že Grey byl nejčtenějším spisovatelem dobrodružné literatury 20 století. Stále vychází i dnes nejen v USA, ale i v mnohých státech celého světa.Malá poznámka k jejich sekci Štástná setkání mistra westernu - Zane Grey.Pod dojmem cesty po Arizoně s Buffalo Jonesem napsal hlavně knihu Poslední prérijník (Poslední z prérie).Kniha Jezdci z purpurových stepí vznikla hlavně z vyprávnění mormona Jima Emmeta , s kterým se Grey poznal při výpravě v Arizoně.První knihy Z.Greye překládalo Dělnické nakladatelství v Plzni.Např. kniha JzPS (Ve stínu neviditelné ruky) zde vyšla v roce 1924 a mnoho dalších ještě před vydávánim v nakl. Sfinx.

04.06.2021 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Mé první čtení od britskoslovenského autora se čte velice dobře, příběh je stále zajímavý a rozuzlení je nezvykle, překvapivě nečekané.Určitě si přečtu něco dalšího.

26.02.2019 5 z 5