ForiCZ ForiCZ komentáře u knih

Další skvělá kingovka a popravdě neumím říct, která povídka byla lepší. Okno se mi dlouho nezamlouvalo, ale to rozuzlení bylo opravdu parádně kingovské. Časožrouti byli úžasní celou dobu, ale ta jedna velká nepřesnost mě docela praštila přes oči. Na druhou stranu se to ale asi jinak vyřešit nedalo. Bylo to super.

14.08.2014 4 z 5

Černočerná tma Černočerná tma Stephen King

Drsné a děsivé povídky, a co je horší, člověk v nich nalezne jakousi surovou uvěřitolnost, kdy si to vlastně umí celé docela živě představit, protože všechny postavy jsou tak... lidské, ano prostě lidské. Bylo to naprosto perfektní čtení, při němž se člověk místy bál. Jakoby chvilku slyšel klapání cedule MÁŠ HO RÁDA, MÁ TĚ RÁD (to mi v hlavě zní furt), jako by na něj odněkud měl vypadnout lístek "NETRPĚL", nebo jako by měl za zdmi slyšet pobíhat krysy. A nejděsivější na tom celém je, že člověk počínání hrdinů do určité míry chápe a objevuje tak svého Cizince. No zkrátka perfektní čtení, osobně mi nejvíc dostala povídka Dobré manželství, ale úžasné byly všechny.

12.08.2014 5 z 5

Šerochodec Šerochodec Kat Richardson

Popravdě, čekal jsem od příběhu úplně něco jiného, ale neznamená to, že by mě kniha zklamala, spíš právě naopak. Hezky se to četlo, dokázalo to vtáhnout do děje, a že tam byli upíři? No a co? Byli zajímavě pojatí. Mělo to myšlenku, spád, bylo to dobře napsané.
A alespoň už mě při jméně Edward nenapadne ta světluška ze Stmívání. Šerochodec není červenou knihovnou, což je super.

10.08.2014 4 z 5

Soumrak bohů Soumrak bohů James O’Barr

Velký špatný. Původní Vrána byla nádherným příběhem, protože v ní bylo mnoho emocí. Všechno v ní mělo svůj význam, který čtenář chápal.
A tady? Tohle je nesmyslná a bezprizorní řež, nic víc. Ten námět měl přitom opravdu skvělý potenciál, který se mohl vyrovnat původnímu příběhu, možná ho dokonce i předčit, jenže ho nikdo nevyužil. Soumrak bohů je prostě o ničem. Kresby jsou hezké, ale to je tak všechno. Škoda.

01.08.2014 1 z 5

Blaze Blaze Richard Bachman (p)

Skvělá věc od Kinga, tedy Bachmana. Je to příběh, kdy člověk fandí padouchovi a jeho osud ho skoro donutí k slzám. Úžasně napsaná knížka, dobře se četla. Oproti většině románových "kingovek" nejsou v Blazovi ty zdlouhavé pasáže, které by čtenáře začaly nudit. Celou dobu má příběh spád.

28.07.2014 5 z 5

Padlý měsíc Padlý měsíc Toui Hasumi

Perfektní komiks, druhá moje manga v pořadí, pokud bych počítal 7 dílů Death Note jako jednou věc. Bylo to fajn čtení, přestože jsem se místy ztrácel v ději a čekal od toho trochu víc.

19.04.2014 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Když opomenu, že toto vydání postrádá jakoukoliv korekturu, tak je Obraz Doriana Graye opravdu poutavým příběhem se zajímavou a poměrně hlubokou myšlenkou. Místy se to docela špatně četlo kvůli zdlouhavým monologickým pasážím, ale bez nich by to zřejmě ztratilo významu.

19.01.2014 3 z 5

Zápisník smrti 7 Zápisník smrti 7 Tsugumi Ohba

Zase to nabralo takový zvláštní pochybný směr... možná jen proto, že mi bylo líto Rjúzakiho a Aibera. :/ Zajímavé, dobře se to četlo, ale...

02.08.2013 5 z 5

Zápisník smrti 6 Zápisník smrti 6 Cugumi Óba (p)

Mhm, jsem rád, že sestupný trend zájmu nepokračoval a opět si mě Death Note získal. Tenhle díl mě bavil a líbil se. Těším se na sedmičku, ale už by to mohli uzavřít.

01.08.2013 5 z 5

Zápisník smrti 4 Zápisník smrti 4 Tsugumi Ohba

V hodnocení něco mezi čtyřkou a pětkou. Asi docela dobrý díl. Mělo to světlá místa, kdy mě příběh bavil, ale bylo to horší než předchozí díly.

28.07.2013 4 z 5

Zápisník smrti 3 Zápisník smrti 3 Tsugumi Ohba

Další skvělý díl. Právě tady jsem si oblíbil Ryuuka a jeho chroustání jablek.

28.07.2013 5 z 5

Zápisník smrti 2 Zápisník smrti 2 Tsugumi Ohba

Perfektní jako první díl, během dvou hodin přečteno. :)

28.07.2013 5 z 5

Zápisník smrti 5 Zápisník smrti 5 Tsugumi Ohba

Zatím mi tenhle díl z těch pěti přečtených chytl nejmíň. Začátek byl sice zajímavý, ale určitá místa mě prostě nebavila bez ohledu na to, že Kira tady získává úplně jiný rozměr.
Trochu mě děsí, že série má v mých očích sestupnou tendenci. Každý díl je horší, každým dílem mě to baví méně. Snad to šestý díl zvrátí.

28.07.2013 3 z 5

Zápisník smrti 1 Zápisník smrti 1 Tsugumi Ohba

K japonským komiksům jsem dlouho neměl žádný vztah, přestože se pohybuji mezi lidmi, kteří tím žijí.
Z neznámého popudu jsem se však rozhodl, že si přečtu Death Note. No... za chvíli jsem měl dočteno a chvátal sehnat druhý díl. Sice pro mě bylo trochu obtížné, že se knížka otevírá úplně opačně a opačně se taky čte, ale nakonec jsem si zvykl.
Moc pěkná série – zajímavá myšlenka i děj. Nadšenec do japonské mangy ze mě asi už nebude, ale tohle se mi líbilo.

30.06.2013 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Další maturitní knížka, které jsem se ze začátku bál. Nakonec mě pan Čapek mile překvapil. Bylo to čtivé, bylo to poutavé a byla to jedna z mála divadelních her, která se mi vůbec nečetla špatně.
Klidně bych se ke knize jednou vrátil, navzdory tomu, že mě hlavní hrdinka po celou dobu neuvěřitelně iritovala.

07.06.2013 4 z 5

Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Denis Diderot

Měl jsem z téhle knihy docela strach, ale maturitní seznam byl neoblomný. Bál jsem se toho, jak se to bude číst a nakonec mě Diderot mile překvapil. Jeptiška je dobře napsaným příběhem, kterému by se dalo uvěřit. Děj pro mě nebyl sice lákavý ani strhující, ale měl něco do sebe. Dalo se to přečíst a netrpět u toho.

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Další kniha z maturitního seznamu, nepříliš hrozná, pokud si odmyslím ty jména. Nevím, zda mi od knihy odrazuje to, že jde o divadelní hru (které se mi čtou fakt blbě) anebo mně nesedl příběh. Jistě, v seznamu byly daleko horší tituly, ale nemůžu ani říct, že by se mi Revizor nějak líbil. Bez donucení bych knihu zřejmě nečetl a nemyslím si, že bych se o něco podstatného ochudil.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Knihu jsem číst musel k maturitě. Nebylo to zas tak příšerné, ale jako audiokniha to byla spíš pohádka na dobrou noc. Nedostal jsem se ani k druhé kapitole – spolehlivě mě uspala konverzace mezi Agnes a Krysařem.
Byl to takový střed... měl jsem na seznamu mnohem horší knihy, ale také mnohem lepší. Nic to však nemění na tom, že autorovo smýšlení se mi příčí a to mě odrazuje od jakéhokoliv dalšího čtení. Viktor Dyk mi nesedí jako člověk a z nějakého důvodu mě to odrazuje od jeho knih.

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Další úděl maturitní četby. Ani jako studenta železnice si mě kniha ničím nezískala. Dočetl jsem to jen díky přeskakování dlouhých popisných pasáží, které se číst prostě nedali. Asi Hrabal nebude můj šálek čaje, rozhodně ne knižně. Jeho styl se mi zkrátka nelíbí. Jediná světlá pasáž byl konec a tím myslím, že byl dobře podán. Během čtení mě taky docela zaujalo, jak Hrabal v knize používá železniční hantýrku (hytlák, vlak si dupnul...), ale beze všeho napíše semafor. Zvláštní...

07.06.2013 1 z 5

Němá barikáda a jiné povídky Němá barikáda a jiné povídky Jan Drda

Knihu jsem četl díky maturitě a nelituji. Nepřikrášleně popsané hrůzy války a osvobozování Prahy. Nejvíc na mě zapůsobila Třetí fronta a Vyšší princip, ale do paměti se mi vryl i Včelař, Hlídač dynamitu, Vesnická historie nebo Zákeřník. Všechny povídky byly něčím poutavé. Četlo se to dobře a mělo to spád. Vřele doporučuji.

07.06.2013 5 z 5