Fortuna7 Fortuna7 komentáře u knih

Střet králů. Svazek druhý Střet králů. Svazek druhý Landry Q. Walker

Kresba opět skvělá, ale docela často jsem se ztrácela v rozložení textu, takže jsem se několikrát musela vracet. Některé linky mě bavily víc, některé míň...

02.01.2023 4 z 5

Hra o trůny #4 (komiks) Hra o trůny #4 (komiks) Daniel Abraham

Skvělé zakončení grafického zpracování 1. dílu Hry o trůny. Akorát bych nutně potřebovala pokračování :-).

26.10.2022 5 z 5

Boty - Ikony světového stylu Boty - Ikony světového stylu Caroline Cox

Zajímavá kniha se spoustou informací, ale občas mi přišlo, že některé typy bot jsem už viděla několikrát... Doporučuji pro čtenáře, kteří se o módu zajímají a mají i nějaký přehled.

20.09.2022 4 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Takový průměr, neurazí nenadchne. Anotace zněla zajímavě, ale příběh samotný mi už přišel nudný a hodně chtěný. Zpracování 2 vypravěčů se mi líbilo a obálka je úžasná. Autorka má zajímavý styl, ale jinak mi to opravdu moc nesedlo a linka Sadie mi přišla trochu nelogická...

05.09.2022 2 z 5

Tvůj Lookbook: průvodce světem módy Tvůj Lookbook: průvodce světem módy Maud Gabrielson

Jestli se chcete začít zajímat o módu, tak tohle je pro vás to pravé. Najdete zde spoustu základních informací ale i tipů. Já už se ale ve světě stylu docela vyznám, takže jsem tam nenašla tolik novinek jako v jiných knihách...

31.08.2022 4 z 5

Kopie Kopie Lauren Oliver

Velice dobré zakončení této distopické série. Musím ale říct, že mě to do děje nevtáhlo tolik jako 1. díl a docela mi trvalo se začíst. Formát knihy je prostě skvělý a moc se mi líbí styl psaní autorky. Moc mě nebavila linka Lyry, ale Gemma a její příběh mě naopak strašně bavil.

30.08.2022 4 z 5

Monarchové Monarchové Kass Morgan

Tahle série je pro mě opravdu velkým překvapením. I v tomto díle jsem dostala skvělou dávku magie, přátelství a odvahy. Všechny postavy mi sedly a chtěla bych zmínit výborně napsaný konec. První polovina se ale trochu vlekla a já se do čtení nemohla pořádně dostat. Nevím jestli to bylo překladem nebo ne, ale občas mi přišlo, jako by nějaká informace prostě vypadla...

24.08.2022 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Taková průměrná letní oddechovka. Moc se mi líbilo prostředí kempu, ale chování postav mě občas pěkně vytáčelo a přišlo mi až jako nelogické a hodně chtěné. Chtěla bych ale zmínit konec, ten byl moc roztomilý a už se těším na další "Westovky".

20.08.2022 3 z 5

Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Móda - Kompletní obrazový průvodce světem stylu Karen Homer

Výborná kniha, která vám předá jak základní informace o stylech, trendech, legendách a historii módy, tak i bizarní zajímavosti. Krásné zpracování jen přidává na čtivosti. Doporučuji a opravdu moc se těším na další autorčiny knihy, které se chystají :-)

10.08.2022 5 z 5

Co nevíš Co nevíš JoAnn Chaney

Za mě teda hodně slabé... Do čtení jsem se musela nutit, nesedl mi styl psaní a s postavami jsem se vůbec nezžila. Jediné co knihu trochu pozvedlo byl konec. Ten byl sice uspěchaný, ale akční.

12.07.2022 2 z 5

Temná krev Temná krev Elly Blake

Docela dobrý závěr série. Občas mi přišlo, že se v knize vyskytovaly hluché části, kde se děj opakoval a já se nudila... Romantická linka se mi ale celkem líbila. Za mě celkově série neurazí, ale ani nenadchne...

05.07.2022 3 z 5

Replika Replika Lauren Oliver

Za mě je Replika originální příběh, který ve vodách YA knih ještě nebyl, a to i díky svému zpracování, které mě neskutečně motivovalo ke čtení. Zápletku jsem sice do jisté míry odhalila, ale dojem to nezkazilo :-). Lyru i Gemmu jsem si moc oblíbila a jsem zvědavá na 2. díl, Kopii.
4,5/5⭐

12.05.2022 4 z 5

Laskavý jed Laskavý jed Natalie Mae

Ze začátku mě to hodně bavilo, přišlo mi to originální a rychle se to četlo. Jenže pak se děj začal táhnout a chtělo by to proškrtat. Konec byl ale zajímavý a já jsem zvědavá na další díly.

19.04.2022 3 z 5

Doupě latinářů Doupě latinářů Ivan Wernisch

No, já se musím přiznat, že jsem dost zklamaná... Některé texty se mi moc líbily, ale něco mi přišlo už trochu moc ujeté.

15.02.2022 3 z 5

Zapovězený trůn Zapovězený trůn Victoria Aveyard

Musím říct, že povídky byly opravdu povedené. Všechny mě svým způsobem bavily a hodně mě bavilo poznávat postavy, které jsme doteď neměli šanci moc pochopit.
Jediným problémem pro mě bylo to, že celou sérii Rudé královny jsem četla už docela dávno, takže jsem měla trochu problém si vybavit všechna jména...

01.02.2022 4 z 5

Atlas literárních míst Atlas literárních míst Cris F. Oliver

Tento atlas má jediný problém, a to to, že když jste danou knihu nečetli, tak vás to prostě nebaví. Autorka vám popisuje prostředí a jak se do země dostat, ale neřekne vám proč to tam tak vypadá a vlastně vás na knihu vůbec nenaláká.
Musím ale říct, že grafické zpracování knihy je moc hezké a i díky tomu hodnotím knihu poměrně kladně :-)

02.01.2022 4 z 5

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Je to zatím asi nejlepší díl co se týká vztahu, ale já se u toho už neculila tolik jako třeba u 2. dílu. Jsem už ale neskutečně moc zvědavá na poslední díl a seriál na Netflixu!

04.11.2021 4 z 5

Královnovrah Královnovrah Sebastien de Castell

Já se přiznám, že mě tato série úplně moc neoslovila. Jediný kdo mě tam baví je Reichis, ale musím uznat, že každým dílem si na Divotvůrce víc zvykám a baví mě už i o něco víc.
Královnovrah měl SKVĚLOU první polovinu, ta mě opravdu bavila a já si říkala, že to bude nejlepší díl série. Bohužel ale ta druhá polovina strašně moc klesla a já knihu dočítala snad týden...
Kniha, ale měla super konec a já musela zase zvýšit hodnocení na 4⭐ Už jsem zvědavá na závěrečný díl!

06.10.2021 4 z 5

Zákon mnoha Zákon mnoha Ashley Saunders

Prvních cca 150 stran Zákona mnoha, bylo neskutečně nudných. Vše co se tam stalo bylo napsané v anotaci a já se do knihy vůbec nemohla začíst. Pak se ale objevily 2 nové a úžasné postavy (Owen a Zetka). Tyhle dva jsem si neskutečně moc zamilovala, Owena pro jeho sarkasmus a Zetku díky její krásné a čisté duši, kterou si i v krutých podmínkách lágrů dokázala zachovat.
Doufám, že už brzy vyjde 3. díl, protože jsem opravdu hodně zvědavá, jak to se všemi postavami dopadne :-)

28.08.2021 4 z 5

Už zase létám Už zase létám Sita Brahmachari

I když to bude znít divně (vzhledem k tématu sebevraždy) pro mě byla tato kniha oddechová. Autorka má krásný styl psaní a hlavně díky tomu jsem to přečetla skoro za den.
Hvězdu ubíráme kvůli, za mě nelogické romantické lince, která mi moc nedávala smysl a kvůli málo akce. Vím, že kniha je hlavně psychologická, ale ta akce tam nebyla skoro žádná a chyběla mi.

14.08.2021 4 z 5