Floriška7 Floriška7 komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Dočetla jsem ji jen kvůli tomu, že jsem si ji vzala do vlaku a neměla co jiného číst. V podstatě o ničem, naprosto zbytečné čtení. Na můj vkus velmi laciný humor, který nemám ráda. První kniha byla lepší. Tuto jsem si chtěla přečíst ze zvědavosti.

23.03.2016 1 z 5

Z jako Zelda Z jako Zelda Therese Anne Fowler

Super. Mně se knížka líbila, krásně se četla a těšila jsem se, až ji budu moct číst. Knížka stojí za přečtení a závidím všem, kteří ji teprve budou číst.

22.03.2016 5 z 5

Muži, kteří nemají ženy Muži, kteří nemají ženy Haruki Murakami

Murakami mě nezklamal. Mám jeho styl psaní ráda. Pro mě příjemné čtení.

14.03.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Nevím, asi mně ta kniha moc nesedla. Těšila jsem se ne ni, ale asi to, co jsem od ní očekávala, ve mně nevzbudila. I přesto, že ta místa znám. Sant-Malo je krásné městečko i celé pobřeží okolo. Ale beru to jako fakt, že každému se líbí a sedne trošku něco jiného. Ve mě nevzbudila žádné emoce a za pár dní si na ni asi ani nevzpomenu. Pullitzerova cena je jen věcí názoru a ne zárukou kvalitního čtení.

09.03.2016 3 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Za mě super. Mně se knížka líbila, čtivá od samého začátku. Netvrdím, že je literárním skvostem, ale za poslední dobu ze všech bestsellerů nejlepší.

17.02.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak nevím. Moc jsem se na ni těšila a podle recenzí jsem od ní čekala asi víc. Do půlky knížky nezáživné, zbytečně zdlouhavé, čtivé bylo jen vyprávěnî Minky. Ale rozhodně ji nezatracuji, za přečtení stojí.

11.02.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Je to moje chyba, už jsem se zařekla, že od Keplera nic číst nebudu a znovu jsem ho koupila. Snad jedině začátek knížky byl slušný, zbytek byl zbytečně rozvláčný. Dočetla jsem ji jen proto, že knihy dočítám. A přece jen jsem chtěla vědět, kdo je vrah.

31.01.2016 2 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Jak už tu bylo napsáno, taková pohádka pro dospělé. Občas proč ne. Neurazí ani výrazně nenadchne. Jako odpočinkové čtení je dobrá.

18.01.2016 3 z 5

Dirigent Dirigent Sarah Quigley

Už to tady bylo napsáno. Za mě asi ne. Kniha mně přišla rozvláčná, občas jsem se v osobách ztrácela a to aspoň do půlky knížky. Asi jsem nebyla ten správný čtenář na tuto knížku. Teď už se těším na něco čtivějšího.

30.12.2015 2 z 5

Návrat do Crow Lake Návrat do Crow Lake Mary Lawson

Hezký příběh.

28.11.2015 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Děkuji Kateřino Tučková!!! Krásná, čtivá, strhující kniha. O to víc pro mě srdeční záležitost, protože v místech Brna, která jsou tam popisovaná jsem od narození 25 let žila. To není jen lidský příběh, tak to prostě bylo. Autorka je chytrá a vzdělaná žena s citem pro literaturu. Žítkovské bohyně jsem četla, tak ještě kouknu na další knihy autorky.

16.11.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Mně se líbila, jiná než ostatní jeho knihy, ale odpočinková, čtivá.

08.11.2015 4 z 5

Žluté oči krokodýlů Žluté oči krokodýlů Katherine Pancol

Čtivá, těšila jsem se na ostatní a nezklamaly. Až Muchcachas, to už nebylo ono.

08.11.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Čtivá, zajímavá, ale určitě ne nejlepší, jakou jsem kdy četla. Za přečtení rozhodně stojí.

08.11.2015 5 z 5

O mé rodině a jiných mimozemšťanech O mé rodině a jiných mimozemšťanech Kathy Lette

Jedním slovem. Úžasná!!!

06.09.2015 5 z 5