FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Elfí princ Elfí princ Kazu Kibuishi

V tomto díle jsme se dějově nějak extra neposunuli, ale dozvěděli jsme se zajímavosti z toho světa. Hodně mě bavilo prostředí, ve které nám bylo nabídnuto. Design záporáka vypadá fakt dobře, není to nic originálního, ale kouká se na něj skvěle. Z Emily se stává docela hustý Pán kamene a ví jak ho používat. Celkově tento díl byl nabit akcí.

24.04.2022 5 z 5

Utajená země Utajená země Mike Mignola

Jak už název napovídá, Mladá léta se zaměřují na maličkého Hellboyika, který je ze všeho paf a dělá lumpárny. V této knize jedou s profesorem Bruttenhollmem na výlet do Jižní Ameriky.
A samozřejmě tu zažijí zajímavé dobrodružství. Celé to působí spíše dětsky, ne že by příběh byl nějak jemný, ale kresba a celkově vzezření tak působí a také samozřejmě má.
Záporák této knihy působí dobře a relativně nebezpečně.
Jinak tu máme docela klišoidní věci jako dinosaury a opice. A možná se objeví i Tarzan.
Tuto knihu hodnotím 70%.

17.04.2022 4 z 5

Poslední strážci Poslední strážci Kazu Kibuishi

Ve čtvrtém díle Amuletu konečně prozkoumáme legendární město Cielis. Parta je rozdělena na 3 menší skupinky, které zde zažívají dobrodružství. Ale jak zjišťují, že zde něco nehraje. Podaří se jim setkat s Radou strážců?
Máme tu dokonce menší easter egg na Hunger games a jsem rád, že to byl jenom kraťoučká záležitost.
Tuto knihu hodnotím 75%

15.04.2022 4 z 5

Černá křídla Cthulhu 2 Černá křídla Cthulhu 2 * antologie

Jsem velký fanoušek Lovecrafta, proto vyhlížím a sháním vše co se zavání lovecraftovským hororem. První sbírka Černých křídel mě docela zklamala, naštěstí druhá mě bavila více.

Seznam nejlepších povídek:

Rozkvět - nejlepší povídka této sbírky. Obsahovala právě to co na cosmic hororu mám rád. Záhadný předmět a zároveň lovecraftovský hnus.

Výhled - zvláštní dům a ještě zvláštnější postava

Odvrženec - dobrodružný výprava odhalí dávné tajemství

Prázdná tvář - archeologické naleziště, záhadná socha, speciální technika ke snímání. Až na konec, který mě docela zklamal.

Seznam nejhorších:

Psova vyvolená - ani jsem ji nedočetl

U souvztažněná bezobsažnost - jakýsi přesun mysli Lovecrafta

Určitě se vrhnu na třetí svazek.

Hodnotím 55%

29.03.2022 3 z 5

Udolí zrůd Udolí zrůd Steve Niles

V této knize nenajdete skoro nic pozitivního, deprese a beznaděj tu jen srší. Ocitáme se údolí, které je taktrošku odříznuté od civilizace. Samotní obyvatelé si ani nepřejí komunikovat a navštěvovat město a mají k tomu pádný důvod. Příběh nám postupně odkrývá tajemství a dozvídáme se více a více.
Kresba od Grega Rutha je naprosto fenomenální. Jeho osobitý styl pro toto vyprávění neskutečně sedne. Obálku, kterou vybralo Comicscentrum bych si klidně pověsil na zeď jako obraz.
Finále mě možná trošku zklamalo, protože by se dalo říci, že bylo na celém příběhu nejpozitivnější.
Hodnotím 80%

22.03.2022 4 z 5

1948 1948 Mike Mignola

Tento příběh je takový netradiční. Máme tu krásně zpracovanou základnu, kde probíhají jaderné testy. Celkově to působí dost profesionálně. Ale samozřejmě po testech se začnou dít věci. Proto povolají osobnost, která by mohla vědět co a jak, profesora Bruttenholma.
Toho hned zaujme jedna krásná vědkyně. S ní poté diskutuje mohlo způsobit útoky monster. Nakonec jejich rozhovoru nejsou tak pozitivní jak by jsme si řekli.
Do těchto kapitol tu máme menší vsuvky malého Hellboye, kterou jsou takové výplňové a zároveň roztomilé.
Samotný konec mě bohužel lehce zklamal, byl relativně smutný, jak píše DennisMoore. Ale celkově mě neuspokojil.
Ale pokud by jsme toto brali jako takovou protijadernou propagandu, tak v tomto případě to uspělo.

06.03.2022 5 z 5

Znamení smrti Znamení smrti Mike Mignola

Další kniha s Klepetáčem obsahuje několik nesourodých povídek. První tří povídky jsou takové kraťasy a další dvě o něco delší. Za mě jsem se víc bavil u těch kratších.
Každou nakreslil někdo jiný, ale kvalita je u všech na vysoké úrovni. Žádná není špatná.
Nejvíc se mi líbila povídka Šťastná povídka Tonyho Massa, protože jediná obsahovala pořádný okultismus.
Celkově hodnotím 90%

28.02.2022 5 z 5

Příběhy pilota Pirxe Příběhy pilota Pirxe Stanisław Lem

Hned na začátku můžu říct, že mě tato kniha ve výsledku zklamala. Lema mám velmi rád, protože jeho knihy popisují střet lidstva s mimozemskou civilizací. A jak se dočteme i v doslovu, Lem si dal menší pauzu od tohoto tématu a napsal tyto povídky.
Některé mě bavili více, některé méně. Vždy tu sledujeme pilota Pirxe, který řeší různé problémy.
Nejvíc mě bavila povídka Patrola a Lov. Finální vyprávění bylo také dost dobré. Ostatní mě tolik nebavili. Nejvíc jsem se nudil u povídky Ananké.
Celkově považuji tuto sbírku za průměrnou, ale určitě někoho bude bavit více.
Hodnotím 55%.

23.02.2022 3 z 5

Chlad Chlad Paul Tobin

Když Comics centrum oznámilo tuto knihu, hned jsem se rozhodl, že si ji pořídím. Horory mám rád, ale hlavně kresba v ukázce mě nadchla.
Celkový koncept světa a jeho zákonitosti jsou velmi zajímavě a originálně zpracovány. Hlavní hrdina i hrdinka jsou sympatičtí a fandíte jím v průběhu celého příběhu.
A samozřejmě Ta kresba to je hlavní tahák tohoto díla v kombinaci s barevnou paletou. Skoro každá stránka je originál. Kniha naštěstí neobsahuje přespříliš textu, což je jedině dobře.
Máme tu spoustu nechutných scén, hlavně když se zde objevuje Obrtlík. Tato postava mě bavila více než hlavnější záporák Jack Čipera.
Jediné asi co bych vytkl je délka knihy. Ke konci mi to přišlo už docela natahované a tím pádem ne tak zábavné.
Jako celek hodnotím 80 %

21.02.2022 4 z 5

Upíří rytíř 3 Upíří rytíř 3 Pat Mills

Musím říct, že další díl Requiema už mě tolik nebavil. Už tam nebyl ten wow efekt jako u předešlých knih. Ano příběh pokračuje a velmi svižným tempem. Bohužel mě zde už nic moc nepřekvapilo. Malba/kresba je stále boží o tom žádná, plus formát ve kterém to vychází.
Tuto třetí knihu hodnotím 75%

01.02.2022 4 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Jsem nadšen. Než jsem knihu začal číst, tak jsem měl menší obavy, už podle recenzí co jsem zde viděl, špatný překlad či ne moc zajímavý děj.
Já se neskutečně bavil, kniha byla velmi čtivá, nenašel bych žádné místo, kde bych se nudil.
Postupně s hlavním hrdinou zjišťujeme, která bije a co způsobilo jeho nespavost co se stalo s jeho přítelkyní a kolegou.
Zasazení do České republiky je skvěle udělané. Pro mě nejzábavnější část knihy se odehrává na Karlově mostě, který je popsán výtečně. Autor na něm 100% byl.
Konec taky pěkně vymyšlený. Já si prostě nemohu stěžovat. Knihu doporučuji všemi deseti.
Hodnotím 85 %

15.01.2022 5 z 5

Černá koule Černá koule Vicente Segrelles

Hned na začátku můžu říct, že tento díl se mi líbil hodně. Bylo to takové osvěžení, neměli jsme tam tolik boje, jakože ano samozřejmě, že tu byl. Hlavně se dostalo na prozkoumávání světa a kniha tam nabrala dobrodružnější směr. Nová lokace, poznamenaná egyptskými prvky vypadala skvěle a považuji to za highlight knihy.
Také prvek ničivé zbraně byl skvěle vymyšlen.
Na konci opět komentáře autora, které nám vysvětlují jak koncepty vznikali.
Hodnotím 90 %

15.01.2022 5 z 5

Temná věž 10: Pistolník 5: Muž v černém Temná věž 10: Pistolník 5: Muž v černém Peter David

Tak to máme další zakončení ságy Temné věže. Já osobně jsem trošku na vážkách co si myslet a zda jsem čekal více. Opět tu máme putování Rolanda a Jake, které pokračuje tam kde skončila minulá kniha. Máme tu dost rozhovorů a monologů, které jsou docela nemastné neslané. Graficky mě také moc nenadchla, kde jsou ty časy prvních knih.
Hodnotím 65%.

04.01.2022 4 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Tak jsem se k tomuto komiksu konečně dostal. Zajímavý příběh postavený z druhé strany barikády. Superman opět pomáhá, kde se dá. Plní hlavně rozkazy soudruha Stalina. Na druhé straně je však Batman, který má hustou čepici. Lex Luthor, zde působí skvěle.
Kresba je velmi pěkná a dobře čitelná.

20.12.2021 5 z 5

Král strachu Král strachu Mike Mignola

Už nám začíná opravu přituhovat. Úřad se ocitne bez finanční podpory, tak se rozhodnou jednat na vlastní pěst. A samozřejmě se začnou dít velké věci. Sledujeme tu dva linky, jedna se týká Liz a druhá Aba a spol.
Na konci se stanou události, které budou mít dalekosáhlé následky. Tento díl je zakončení jedné velké části Ú.P.V.O.
Hodnotím 90%

15.11.2021 5 z 5

Jenom lidé Jenom lidé Sylvain Neuvel

Pro začátek musím říct, že tato série mě zaujala hned po přečtení anotace k první knize Spící obři. Kniha psaná zajímavým stylem rozhovorů postav mě bavil a četl se velmi dobře. Tajemná postava, která je prováděla byla dobrý tahounem příběhu. Celkově příběh působil zajímavě, až mysteriózně.
Druhý díl v tom tak nějak pokračoval. Bohužel se to nedá říct o této knize, která to celé zničila.
Jak Probuzení bohové skončili skvělým cliffhangerem, který mě opravdu navnadil na poslední svazek, tak jsem z něj totálně zklamán.
Čekal jsem, že na mateřské planetě robotů se dozvíme něco zajímavého a bude to působit stále tajemně a mysteriózně. Bohužel to byla opravdu nuda. Jediná postava, která tuto knihu jakštakš zachránila byl pan Burns.
Takový potenciál to mělo, nevím jestli to byl záměr spisovatele, nebo tak nějak vyplynulo.
Určitě tuto sérii doporučuji, ale poslední kniha asi některé zklame jako mě.
Hodnotím 55%.

13.11.2021 3 z 5

Pevnost Pevnost Vicente Segrelles

V dalším díle s Žoldnéřem zaútočíme na Claustovu pevnost. Před útokem se dozvíme o novém vybavení, na kterém nepracuje nikdo jiný než Leonardo da Vinci, pardon Arnoldo da Vinci. Sestrojí nové střelné zbraně. Napínavý příběh vás vtáhne do světa, hlavně díky skvělé malbě.
Na konci mámě poznámky mistra Segrellese, na které jsme tak zvyklí.
Hodnotím 75%.

03.11.2021 4 z 5

Blednoucí vzpomínky Blednoucí vzpomínky Bartosz Sztybor

Další díl komiksového Zaklínače se mi poměrně líbil. Dostáváme se do městečka, kde má věž čaroděj, který podle lidí vypouští netvory. Samozřejmě, že nic není jak se na první pohled zdálo a náš Geralt to musí vyřešit.
Kresba docela v pohodě, ale u mě vede Skleněný dům jak příběhem tak kresbou.
Hodnotím 80%

26.10.2021 4 z 5

Nenávratno Nenávratno Cullen Bunn

Tak tu máme závěr této skvělé série. Jak dopadne boj zlé Hester a "hodné" Emi? Tuto otázku už jsi každý čtenář položil na konci předešlé knihy.
Zde to začne být opravdu zlé, ale Ema bude bojovat ze všech sil.
Grafické tvárnění opravdu na 1* tak jako ve všech dílech.
Velmi důstojné, nijak nenatahované ukončení tohoto příběhu.
Na konci máme i tři skvělé příběhy, které opravdu nejsou pozitivní.
Hodnotím 95%.

10.10.2021 5 z 5

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Pao-šu (p)

Na tuto knihu jsem se docela těšil, ale nevěděl jsem co přesně od ní čekat.
Musím uznat, že mě ze začátku moc nebavila. Bylo to takové až moc filozofické. Postupně to však dávalo smysl a dozvěděli jsme se zajímavosti, které nás trápili v trilogii. Třeba kdo stojí za zničení sluneční soustavy. Celkově tu jsou šílené hrátky s časem, které nemusí normální čtenář strávit. Šílené časové úseky jsou tu na denním pořádku a fyzikální hrátky od deseti rozměrech.
Představivost autora je opravdu bezmezná.
Nakonec mě kniha bavila a je to pěkný doplňující kousek k trilogii.
Knihu hodnotím 70%.

10.10.2021 4 z 5