FireOfFilth FireOfFilth komentáře u knih

Skleněný dům Skleněný dům Paul Tobin

Na komiksového Zaklínače jsem se velmi těšil, jakožto velký fanoušek jak knižní tak herní série. A dostal jsem velmi zábavnou knihu. Příběh, který se většinu času odehrává jak napovídá název knihy, ve skleněném domě. Tento dům má různá tajemství, které Geralt objevuje. Děj je celkově svižný.
Co se mi hodně líbí je kresba, dost se hodí k tomu světu.
Jako bonus je skvělá obálka knihy od Mike Mignoly.
Pro fanoušky Zaklínače povinnost. Hodnotím 4,5*

17.09.2017 5 z 5

Druuna 2 Druuna 2 Paolo Eleuteri Serpieri

Druhá kniha je drsnější a úchylnější než předchozí. Logika a celkově nižší inteligence Druuny je zachována, některé hlášky jsou fakt vtipné.
Kresba je samozřejmě úžasná jako v prvním případě.
Kniha obsahuje více sexuálních orgií v kombinaci s šílenými obřady, které jsou opravdu nechutné.
Občas jsem v této knize nevěděl co je realita a co je představa či sen. Finále knihy byl dost slušný mindfuck.
Hodnotím 4,5*

16.09.2017 5 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Nic moc jsem od Druuny nečekal, a o to víc mě bavila. Nejvíc se mi líbí vykreslení tohoto šíleného hnusného světa, kde vidíme spousty trubek a elektrického vedení. A samozřejmě mutantního hnusu, který je vyobrazen úžasně.
Naproti tomu kontrastuje sexuální idol každého muže, samotná Druuna. Serpieri ji vykreslil dokonale, takhle by měla vypadá ideální žena, alespoň pro mě, ale věřím že pro hodně mužů!
Příběh sám osobě není vůbec špatný a je plný nápadů, ubírá ho poměrně chudší scénář.
Jinak tuto knihu můžu doporučit každému, kdo má rád poměrně drsné scifi záležitosti a hlavně se rád koukne na úžasné ženské tělo.
Hodnotím 4,5*

16.09.2017 5 z 5

Měsíční močál Měsíční močál Howard Phillips Lovecraft

Moje druhá kniha Lovecrafta. Už se do něj pomalu zamilovávám.
Výběr nej povídek.

Bezejmenné město

Hudba Ericha Zanna - pro mě jedna z nej lovecraftovských povídek

Herbert West - Reanimátor

Číhající děs

Celkové hodnoceni: 4*

15.09.2017 4 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Moje první lovecraftí kniha a uvítání do jeho úžasného světa. Ne všechny povídky jsou skvělé, některé jsou horší, některé lepší. Proto, zde uvedu ty které se mě nejvíc zaujali.

Bílá loď - zajímavé snové dobrodružství, kde se ocitáme v podivných místech lovecraftího světa.

Hrůzný stařec

Ultharské kočky - pro mě tato povídka patří mezi jednu z nej

Chrám - povídka, která se celá odehrává v ponorce a má poměrně zajímavý spád.

Hodnotím jako celek 3-4*

14.09.2017 4 z 5

Krize na nekonečnu Zemí Krize na nekonečnu Zemí Marv Wolfman

Kniha má epický námět a zápletku, ale bohužel tato epika mě nepřesvědčila. Kresba je na svoji dobu skvělá a Perez umí. Bohužel se mi kniha vlekla, přijde mi, že by mohla být klidně o sto stran kratší.

Nejzajímavější postava mě přišla Harbinger, za to mě dost zklamal hlavní záporák, který se naštěstí odhalil až později.

Fandům DC příběhů 100% doporučuji, ostatním bohužel nikoliv. Hodnotím 3+

12.09.2017 3 z 5

Třetí zákon 1 a 2 Třetí zákon 1 a 2 Xavier Dorison

Poměrně vlažný rozjezd, který postupně graduje. V dalších dílech by to mohlo být hodně slušné. Kresba je parádní, vykreslení historické atmosféry je skvělé. 3/4*

26.08.2017 4 z 5

Okko: Cyklus vody Okko: Cyklus vody Hub (p)

Musím říct, že tento díl Modré crwe Okko: Cyklus vody mě vlastně moc nebavil. Prostředí podobné Japonsku nebylo špatně vykresleno, ale příběh mě poměrně nudil, ale hlavně jsem si neoblíbil žádného z hrdinů. Kniha se mi poměrně vlekla, takže jsem byl rád když byl konec. Bohužel musím tento komiks hodnotit poměrně negativně 2/3*

23.08.2017 3 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Ekhö: Zrcadlový svět 3 a 4 Christophe Arleston

Třetí díl Hollywood Boulevard:
V tomto díle se jak název napovídá podíváme do Hollywoodu a tím pádem filmového studia. S hlavními hrdiny zde zažijeme další taškařice. Líbily se mi různé easter-eggy na známé filmy. Hodnotím 4*

Čtvrtý díl Barcelona:
Tento díl nebyl špatný, ale líbil se mi nejméně. Hodnotím 3/4*.

23.08.2017 4 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

První díl New York:
Skvělý díl, ve kterém si poprvé představíme zrcadlový svět New York. Úvodní stránky, kdy se postavy dostávají do onoho světa jsou neskutečně skvělé. Hlavně díky kresbě, která tak krásně vystihuje výrazy jednotlivých hrdinů. Celkově je svět tak krásně navržen a graficky zpracován, že je na co se koukat. Taky se v tomto díle dozvíme něco o závislosti Prikónů (něco jako veverka) na čaji, která hraje poměrně klíčovou roli. Jinak tento úvod do zrcadlového světa hodnotím 4/5*.

Druhý díl Paříž:
Tento díl je trošku tajemnější. Líbilo se krásné grafické zpracování pařížských ikon jako je Eiffelova věž či Notre Dame. Hodnocení 4*

23.08.2017 4 z 5

Harley Quinn: Preludia a nokurňa Harley Quinn: Preludia a nokurňa Kelly Puckett

Knihu jsem si přečetl pouze protože se nachází v DCKK, jinak bych Harley nevyhledával. Musím říct, že kniha mě absolutně nebavila ani jsem se u ní nijak nezasmál. Snad pouze jednou, když Harley verbovala nové lidi do její grupy. Kresba mě přišla docela chaotická a zmatená, v podstatě nikterak líbivá.

Nejlepší snad považuji starší komiks na konci, kterej mě bavil.

20.08.2017 1 z 5

Superman/Batman: Nepřátelé státu Superman/Batman: Nepřátelé státu Jeph Loeb

Tak tohle nebylo vůbec špatný. Spousta hostujících hrdinů, kteří dávali smysl a měla svou úlohu. Kresba poměrně vtipná, taková nerealistická. Nabušený Luthor byl skvělej.

18.08.2017 4 z 5

JLA: Babylonská věž JLA: Babylonská věž Mark Waid

Tento komiks mě bohužel totálně nebavil. I když námět příběhu popravdě velmi dobrý. Příběh mi vůbec neutíkal a kresba byla dost divná, nelíbivá mému oku. Pro mě nejhorší komiks z DCKK

18.08.2017 2 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Superman: Pro zítřek: Kniha druhá Brian Azzarello

Slušná filozofická slátanina s pár poměrně dobrými momenty a pěknou kresbou Jima Leeho.

18.08.2017 3 z 5

Superman: Pro zítřek: Kniha první Superman: Pro zítřek: Kniha první Brian Azzarello

Green Arrow: Rok jedna Green Arrow: Rok jedna Andy Diggle

Poměrně slušný civilní příběh o Olivery Queenovi, který k Arrowovi přišel.

18.08.2017 3 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Tato kniha není úplně tak komiks se superhrdinou Batmanem, jako spíše komiks s detektivem Batmanem. Noirová vyšetřovací záležitost. Kresba tohoto díla ve skvělá, ale nemusí se zalíbit všem. Příběh je perfektně napsán a napětí až stříká. Pro mě jeden z nej příběhů Batmana.

18.08.2017 5 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

18.08.2017 5 z 5

Superman: Utajený počátek Superman: Utajený počátek Geoff Johns

Pro mě docela překvapení. Moc jsem od tohoto komiksu nečekal, přesto jsem dostal zábavný a vtipný komiks o počátku Supermana.

18.08.2017 4 z 5

Green Lantern: Tajemství původu Green Lantern: Tajemství původu Geoff Johns

Hodně slušný origin postavy Green Lanterna. Zde se dozvíme o tom jak se Hal Jordan stane Green lanternem. Taky zjistíme něco o Lanternech samotných. Kresba poměrně obyčejná, tím pádem přehledná.