Finn123 Finn123 komentáře u knih

Alain Delon: Ďábelský anděl Alain Delon: Ďábelský anděl Dana Čermáková

Na konci jsem trochu postrádal přehled jeho filmů,knížka je ale jinak pečlivě připravená a zajímavě napsaná.

09.07.2022 4 z 5

Jan Žižka Jan Žižka Petr Čornej

Skvělá kniha!
Po jejím přečtení jsem si řekl,na co mám další díla o Žižkovi,když tady je snad úplně všechno a podrobně.Pan Čornej miluje naši historii a je to znát.Zrovna tak je na knize vidět dlouhá a pečlivá příprava.
Počin desetiletí ,biografie mě naprosto nadchla!

28.01.2021 5 z 5

Střípky smíchu Střípky smíchu Miloš Halan

V knize jsou zajímavé dobové fotografie s popiskami,které jsou také pojaté s lehkým humorem a doplňují organicky jednotlivé příběhy.
Povídky jsou krátké,s pestrými náměty,dobře se čtou a přinášejí dobrou náladu.
Je to takové povídání,jako když se parta přátel sejde u skleničky dobrého pití,vypráví si a vzpomíná...

08.11.2020 5 z 5

Giordano Bruno Giordano Bruno Mik Peterman (p)

Po prvních dílech je tenhle třetí asi nejlepší. Dokonce se občas vrací malinko dopovědět některé historie, utnuté prudce v předchozích dvou knihách( to mi vadilo nejvíc-rozjetý děj, smrt a co ostatní je už šuma fuk).
Trilogie je podle mne lepší průměr, devízou je, že je psaná neokoukanou formou, ale na druhé straně osloví jen čtenáře milující historii a filozofické úvahy (což ale není tak málo).

11.03.2019 4 z 5

Osudové proroctví Osudové proroctví Mik Peterman (p)

Na českého autora neobvyklá kniha. Zajímavá množstvím atraktivních témat, plynoucí v takovém hezkém přátelském duchu. Proto mě trochu vadil závěr, kdy se pátrání celkem akčně rozjelo a najednou střih, všechno hezké šlo do háje a na hlavního hrdinu zapomeňte. Ale špatná kniha to rozhodně není.
Uvidím, jaký bude druhý díl-Cínové ostrovy.

21.01.2019 4 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Mám od J.Rollinse všechny knihy u nás vydané, ale tahle spolu s Amazonií se zařadila mezi moje nejoblíbenější.
(Jo a ještě Štvanice-ta proto, že mám také dva velké pejsky).
Mohu ovšem s klidným svědomím říci, že ani u jedné s autorových knih se nikdy nejedná o propadák, některé jsou lepší, jiné horší, ale vždy se dají číst!

14.01.2019 5 z 5

Daleká misie Daleká misie Miloš Jesenský

Nevím, ale nějak mě kniha nezaujala...

25.04.2018 1 z 5

Hotel. Posel. Loď Hotel. Posel. Loď Jaroslav Kříž

Kniha je zajímavá. První povídka Hotel je naprosto dokonalá (Kafka by se za ni nemusel stydět), druhá Posel chtěla podle mého soudu více rozepsat, u Lodi jsem děj už tak trochu očekával.
To jsou ale jen drobnosti, celkově byla tahle útlá knížka pro mne příjemným překvapením a četla se velmi dobře.

08.04.2018 4 z 5

Záhadné vynálezy minulosti Záhadné vynálezy minulosti Jitka Lenková

Konečně záhadoložka, která je na úrovni. Nic nevnucuje, ale přemýšlí o tom, co píše. Líbí se mi i to, že se snaží věci zjistit a ověřit, případně osobně prozkoumat, přizvat si na pomoc vědce i pamětníky, napsat do zahraničí o vyjádření...Podle mne správný přístup, který knihám tohoto typu dává tu patřičnou šťávu.
Určitě píše mnohem lépe než třeba pan Bauer, Koláček nebo Liška, kterým říkám ,,chrliči!''
Rád si od autorky přečtu další knihy!

21.03.2018 5 z 5

Paměti aneb Moje filmové 100letí Paměti aneb Moje filmové 100letí Otakar Vávra

Výborné memoáry. Od první republiky do současnosti, opravdu 100 let. Napsané zajímavě.
Asi nejlepší kniha tohoto žánru, co jsem četl.

05.12.2017 5 z 5

Hlídač Hlídač Peter Terrin

Opravdu originální dílo. Psáno úsporně, zdánlivě o banálních věcech a pocitech ,najednou ale zjistíte mrazení v zádech. Jednání hlídačů graduje až do šokujících konců. Před třiceti, dvaceti lety bych tvrdil, že takové uvažování Michela a Harryho není možné, ale myslím, že na dnešní dobu popis sedí a takových lidí mezi námi je až dost. Žánrově těžko zařaditelné-psychologický román, sci-fi nebo snad horor, ale každopádně velmi působivé!

24.09.2017 5 z 5

Herec Antonín Novotný - První filmový milovník, který zmoudřel Herec Antonín Novotný - První filmový milovník, který zmoudřel Václav Junek

Já nevím. Antonín Novotný byl dobrý herec a charakterní člověk, ale autorovo pojetí mě nějak nesedlo. Vadili mi časté odbočky a nakonec jsem začal mít dojem,že o herci až zas tolik informací nemá...

05.09.2017 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

Trochu odlišná kniha, než jsme od pana Vondrušky zvyklí. ale trefa do černého, takhle to přesně funguje.
Příjemný je i laskavý pohled na všechny ty hříšné lidičky, co se pinoží na tom božím světě. Kniha tím získává určitou lehkost a uměřený humor, takže se dobře čte.
Klidně by se mohla jmenovat "Chceš do držky?"
Hodnotím kladně.

04.09.2017 5 z 5

Modrá ruka Modrá ruka Edgar Wallace

Knihy pana Wallaceho mají v sobě určité kouzlo starých časů, kterému nemohu odolat. Proto dávám své ano, i když se jedná jen o oddechovou literaturu. Nebo právě proto, že si na nic nehraje.

21.08.2017 4 z 5

Šaronovo předmostí Šaronovo předmostí Uri Dan

Kniha je trochu v opozici vůči jiným, např Tanky,které zachránily Izrael nebo Žádná mise není nemožná,ale je to pohled novináře,nikoliv vojáka.Možná ho i velmi pobuřovalo jednání některých politiků a generálů vůči Ariku Šaronovi nebo na druhé straně bojiště bylo velení lepší.Těžko říct.
Každopádně knih s touto tématikou není mnoho a proto ji považuji za další kamínek do mozaiky statečného boje státu Izrael proti rozpínavým Arabům.

17.08.2017 4 z 5

Žabí bratrstvo Žabí bratrstvo Edgar Wallace

Oddechovka na dobré úrovni. Četl jsem několikrát a i když jsem hlavního Žabáka znal, kniha mne bavila.
Klasika žánru a když ji přečtete,začnete shánět další knihy pana Wallaceho.Stejně dobrých jako Žabí bratrstvo je mnoho ,namátkou Černý opat, Zelený rez,Signály přes údolí,Modrá ruka,Zelený lučištník,Dveře se sedmi zámky a mnohé další.

27.07.2017 4 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Jako vždy.Typické dílo Edgara Wallace.Má vše,co k dobré napínavé knize patří.Autor je jistota!

27.07.2017 4 z 5

Modré jezírko Modré jezírko Jan Suchl

Pečlivě opatruji tuhle knížku z roku 1961.
Provázela mě celé dětství,byla mojí nejoblíbenější.
Četl jsem ji stále dokola a pořád mne bavila!

27.07.2017 5 z 5

Tanky, které zachránily Izrael Tanky, které zachránily Izrael Avigdor Kahalani

Naprosto skvělé.Přečetl jsem na jeden zátah.
Starost a péče jeden o druhého (žádný izraelský voják se nesmí nechat bez pomoci, je-li v ohrožení),o vytvořené hodnoty ( dojemná obava,aby jejich tanky při přesunu nerozbily novou silnici- a to ve chvíli,kdy byly bombardovány syrským letectvem!!!) , promyšlené akce s co nejméně ztrátami na životech,dokonalý technický servis (přímo na frontě), zásobování a v neposlední řadě důraz na zdravotní péči,to spolu s odvahou a nezměrnou touhou uhájit svou zemi přineslo Izraeli vítězství.
Arabům nic nepomohla velká přesila, ani zrádné načasování útoku na velký svátek-Jom kippur.

27.07.2017 5 z 5

Osudy hvězd stříbrného plátna Osudy hvězd stříbrného plátna Miroslav Graclík

Pokračování knihy Hvězdy stříbrného plátna je stejně dobré a zajímavé jako první díl.
Jde o herecké portréty a tudíž lze číst samostatně.

03.07.2017 5 z 5