Felsenberg Felsenberg komentáře u knih

Opravdový gentleman Opravdový gentleman Bernhard Roetzel

Krásná kniha o gentlemanech a pro gentlemany. Styl a elegance pro muže.

05.11.2017 5 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ale jo. Zajímavý americký zednářský thriller. Místy nesmysly, místy přitažené za vlasy, hodně americké, ale ve výsledku docela napínavé i zajímavé. I Moloch byl zajímavý pratvor. A ta noetika...

25.09.2017 4 z 5

Dary Vladimíra Menšíka aneb Stromeček mého veselého života Dary Vladimíra Menšíka aneb Stromeček mého veselého života Vladimír Menšík

Skvělá kniha. Ladínek Menšíků byl zjevení mezi našimi herci. Je pár výjimečných lidí, ale je jen pár naprostých zjevení, na které jen zíráte a cítíte, že se jim nikdo jiný svým výkonem nebo svým charismatem ani nepřiblíží. To byl Vladimír. A my můžeme být šťastní, že nám Bůh někoho tak milého a veselého seslal, abychom se bavili.

04.01.2017 5 z 5

Zůstaňtež tudíž tajemstvím... : známá i neznámá erotika (a skatologika) v české literatuře 1809-2009 Zůstaňtež tudíž tajemstvím... : známá i neznámá erotika (a skatologika) v české literatuře 1809-2009 Radim Kopáč

Velmi dobře napsaná kniha o dvou staletích české erotiky a skatologie. Chybí mi zpracované období od počátků do 19. století. Jinak jsem touto knihou objevil svět, o kterém jsem ani netušil, že existuje. Knižní erotika, má své kouzlo. Je to smyslné, dráždivé i zábavné. Velmi se mi líbila osobnost Karla Jaroslava Obrátila, kterého jsem vůbec neznal a který byl ve své době nepochopen. Má můj obdiv. A to zejména za rozsáhlou knihovnu, kterou vytvořil a množství děl a pramenů, které sesbíral. Erotika a sex jsou kořením života a kdo to necítí, je suchý suchar.

25.07.2016 4 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Kniha zajímavá, pestré postavy, kdy pro mě je největší hvězdou Oto. Jinak mi to připadá dost podobné jako v jiných Terryho knihách. Mám oblíbenější příběhy ze Zeměplochy. Minimálně za Otu to stálo :-)

03.07.2016 3 z 5

Krajina Českého středohoří Krajina Českého středohoří Čestmír Berka

Krásná kniha. Barevné i teskné malby mistra Filly, dopisy. To vše vyjadřuje jeho niterní vztah k neopakovatelné krajině České středohoří.

19.04.2016 4 z 5

Moderní cizinecká legie očima výsadkáře Moderní cizinecká legie očima výsadkáře neznámý - neuveden

Velmi zajímavý pohled výsadkáře Špalka na legii. Doporučuji jako jiný pohled než byl pohled pana Gazdíka nebo Petera Macdonalda. Je to tvrdé a romantika žádná. I to je legie ...

28.02.2016 5 z 5

15 let v legii : Légion etrangere 15 let v legii : Légion etrangere Stanislav Gazdik

Krásná kniha o výjimečném člověku plná zajímavých fotografií. O panu Gazdíkovi se právem říká, že je mimozemšťan. To, co v legii a v její nejelitnější jednotce CRAP dokázal, je výsledkem jeho cílevědomosti a pracovitosti a zasluhuje velkou úctu. Kniha je psána krásně a romanticky. Pro srovnání doporučuji rovněž skvělou knihu od Špalka, Moderní cizinecká legie očima výsadkáře. Ta podává legii mnohem syrovější a drsnější. Vždycky asi záleží na tom, jakýma očima na ní hledíte.

28.02.2016 4 z 5

Poslední kontinent Poslední kontinent Terry Pratchett

Pro mě slabší, přesto výjimečný díl o zeměplošské Austrálii, kde je všechno tak jiné, milé a zábavné. Pro mě dvě největší hvězdy Mrakoplaš a paní Vidláková, která by rozbouřila hormony snad každému, že muži? ;-)

01.02.2015 3 z 5

Adam I... a jeho jediná Adam I... a jeho jediná Jean Effel

Milá kniha o Bohu, Adamovi, Evě, Satanovi, andělech a zvířatech v Ráji. Krásné ilustrace Jeana Effela s přesnými liniemi. Taky cítíte lásku Boha, nevědomost Adama, dobráckou zlobivost Satana, nevinnost a sexuální sladkost Evy?

28.09.2014 3 z 5

Koblížek - Nafoukánek Koblížek - Nafoukánek Věra Provazníková

Hezký klasický příběh o skromném dědouškovi a babušce, kteří si upekli nafoukaného Koblžka, který jim utekl, vysmál se několika zvířátkům, ale doběhla ho kmotra Liška. Všimli jste si, že je nejchytřejší zase liška? :-) Milá pohádka.

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Nepatří mezi mou Elitu Terryho geniálního díla, ale Mrakoplaš, Rudá armáda a hlavně Stříbrná horda jsou naprosto jedineční!

Ptáci Ptáci Karel Svolinský

Krásní a zajímaví ptáci, milé ilustrace ptáků, pro mě milá a stará (což je vemi dobře) kniha o ptácích. Jestli chcete vědět, co nám to za kamarády lítá nad hlavami, vřele doporučuji.

Cesta smyslnosti Cesta smyslnosti Nedjma

Cesta Zobidy s Leilou za uvolněním vagíny. Násilné chování mužů a jejich neustálá nadrženost a bezmyšlenkovitost. Sprostý slovník Zobidy, který mám ve veselých okamžicích velmi rád, ale tady je používán neustále. Z knihy je cítít spíš špinavost než erotično. Neustálé pokrytectví při hrané slušnosti muslimů navenek a po nocích orgie. Pro mě kniha bez kouzla. I když muslimském světě to musela být bomba.

03.09.2014 1 z 5

Pohár od Pánaboha Pohár od Pánaboha Ota Pavel

Jedinečné prožívání sportovců, jejich velké výhry i prohry. Nikdo jiný nedokáže popsat ten zvláštní svět sportu, který má svá pravidla, zvláštnosti a jedinečnost. Miluju vyjadřování pana Pavla. Málokdo rozumí duši sportovce jako on. Znáte někdo lepší sportovní prózu?

15.05.2014 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Poměrně zajímavá kniha s poměrně zajímavými momenty. Kdo chce poznat pana Viewegha, měl by poznat pana Kvida. Mě ani jeden z nich nesedí

28.03.2014 3 z 5

Olympijské hry a jiné povídky Olympijské hry a jiné povídky Ota Pavel

Sportovní, zajímavé, ale většina povídek už byla dříve publikována jinde. Přesto Otto, díky

14.03.2014 3 z 5

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Ale jo. Nechutné a občas zajímavé.

23.03.2023 2 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Terry Pratchett

Hromada politiky a pomník spravedlivému sluníčku Elániovi. Za mně slabé. Představa intelektuála o bahně společnosti. Lidé nejsou dobří a poldové jsou zdeformovaní. Oboje má své logické důvody. Kdo se někdy prošel po setmění Předlicemi, Mojžířem, Chánovem, Boleticemi, Karlínem, Marseille, Londýnem, ví své...

11.04.2021 1 z 5

Nože pravého muže Nože pravého muže Zdeněk Faktor

Systematické a popisné rozdělení nožů a dýk odpovídají roku vydání - 1994.

24.03.2019 3 z 5