Felidae Felidae komentáře u knih

Ruce houslisty Ruce houslisty Alena Ježková

Dobře zpracované téma moderní historie, oceňuji měnící se styl i hlavní postavy povídek. Nechci být hnidopich, ale nemělo by utéct, že A. Dubček byl předsedou vlády.... Přesto i pro naléhavost takových knih 5 hvězdiček.

14.11.2021 5 z 5

Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Cestovatelé ve Třetí říši: Vzestup fašismu očima obyčejných lidí Julia Boyd

Zajímavý historický vhled na nástup nacismu v Německu očima návštěvníků. Ještě hvězdičku Argu za nakladatelský počin.

07.11.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Výborně napsané, vynikající historický základ, čtivé. Prostě knížka, která si zaslouží dvojnásobný počet hvězdiček.

05.11.2021 5 z 5

Klasika lágrové literatury, stále aktuální, výborně napsaná. V současném zaplavení trhu děsivě napsanými příběhy z koncentračních táborů, kdy reálie nejsou reálie, příběh je naivní a doslova působí medvědí službu - v prvé řadě obětem, v další řadě opravdu skvostným literárním dílům - je Jeden den Ivana Děnisoviče nebeský úkaz.

23.10.2021 5 z 5

Na Zlatonosném pobřeží Na Zlatonosném pobřeží Evald Flisar

Kniha o hledání Afriky, rodinných vztahů, sebe samých. !Když se ocitneš v srdci temnoty, může tě zachránit jen ten, komu jsi způsobil křivdu."

10.10.2021 4 z 5

Zpívající fontána Zpívající fontána František Kubka

Kouzelné jako Karlštejnské vigilie, jediná chyba na kráse, bohužel autor musel uskutečnit úlitbu režimu....

18.09.2021 5 z 5

Stella Stella Takis Würger

Skvělé a ještě jednou skvělé. Ihned běžím pro další knihu autora Klub. Moderní styl, autor zná perfektně reálie a přitom se nebojí použít fantazii. Za mě 100 procent bez diskuse.

29.08.2021 5 z 5

Rozhovor u Katedrály Rozhovor u Katedrály Mario Vargas Llosa

Skvělý příběh, kompozice, jazyk. Zkrátka tohle není vyprávění, tohle je literatura.

24.08.2021 5 z 5

A přiveď zpět naše roztroušené... A přiveď zpět naše roztroušené... František R. Kraus

Mrazivé, emociální i stroze dokumentární, na vysoké literární úrovni. Velký obdiv i poděkování vydavateli, který nejen velkého spisovatele pomohl znovuobjevit, ale i odborně doplnil jednotlivé povídky. Škoda, že nelze dát hvězdiček více.

02.08.2021 5 z 5

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

Ach ten jazyk český, přenádherný.

14.07.2021 4 z 5

Milostný život Milostný život Cruja Šalev

Měla jsem obavy knihu číst, název, obálka a nakladatelství vyvolávaly dojem šílené červené knihovny. Ale izraelská autorka s jménem - nositelem kvality mě přesvědčily. A nezklamalo, úžasný příběh, skvělý jazyk. Nebojte se, tady nejde po ztracený čas.

23.05.2021 5 z 5

Vděk mocných aneb Švédský klobouk Vděk mocných aneb Švédský klobouk Inna Rottová - Mirovská

Velmi zajímavý historický román z doby třicetileté války, tentokrát z pohledu židovské pražské komunity. V knize čtivou formou najdete množství historických faktů bez zbytečného plkání či červené knihovny.

26.04.2021 5 z 5

Poklad pana Isakowitze Poklad pana Isakowitze Danny Wattin

Nesmírně milý, lidský a humorný příběh o smutných věcech. Na rozdíl od sladkobolných rádoby válečných knihách, se kterými se v poslední době roztrhl pytel a fakt se nedají číst, ať už po stránce slohové nebo (což je ještě horší) historické, Poklad pana Isakowitze žádnou takovou bolestí netrpí, a to je přitom psaný velice moderně.

23.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vše již bylo řečeno. Pevně doufám, že paní Lednickou nemine Magnesia Litera.

08.04.2021 5 z 5

Až na vrchol Až na vrchol Jiří Hanibal

Román o Joštovi Lucemburském... Rozhodně velmi zajímavá postava našich dějin, která si říká o literární zpracování. Ale takovou snůšku chyb - jazykových slohových, ale hlavně faktických! To opravdu nikdo nečte knihu, než jde do tiskárny? Např. na Karlštejně je převor jezuitského! řádu?! Pochopitelně se jedná o johanitu.... Dvě hvězdičky jen díky jiným autorovým knihám...

01.04.2021 2 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Povedená česká detektivka. Příběh, za který by se nemusela stydět velmi dobrá severská krimi, vyšetřovaná jako v seriálu První oddělení - čili zápletka má logiku, detektivové jsou z masa a kostí, zločinci rovněž. Zkrátka jak začneš číst - nelze odložit.

20.03.2021 5 z 5

Přeběhlík Přeběhlík Siegfried Lenz

Skoro nejde uvěřit, že kniha byla napsána v roce 1951 Moderní stylistické prostředky, výborná psychologie postav, protiválečné vyznění bez patosu. Knihy s válečnou tematikou vznikající v současnosti bývají často pouhým vyprávěním tu zdařilejším, častěji méně povedeným. Přeběhlík pouhopouhé vyprávění není.

03.03.2021 5 z 5

Světlo ženy Světlo ženy Romain Gary (p)

Nádherný příběh, dech beroucí literatura. Doporučuji

17.02.2021 5 z 5

M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek Dalibor Vácha

Knížka by měla být povinnou četbou - myslím, že málo známe své hrdiny a tito muži jsou hrdiny s velkým H. Autor jejich osudy popisuje velice čtivě, proniká do jejich mysli. Doporučuji.

09.02.2021 5 z 5

Poslední léto ve městě Poslední léto ve městě Gianfranco Calligarich

Krásná literatura, tak jak má být. Pevně doufám, že Argo nám umožní seznámení s dalšími díly Autora.

09.02.2021 5 z 5