faba faba komentáře u knih

Provokatér Provokatér Karin Fossum

Pro čtenáře, kteří nemají rádi u detektivek otevřený konec, tak ať to raději nečtou. Ono to dopadne, ale ne jak by si čtenář přál. Po předchozí autorčině knize - Indická nevěsta - opět úžasně čtivá kniha a řekl bych, dle mého, dosti drsná. To co provádí neomalený teenager je opravdu dechberoucí. Jedna z nej knih co jsem letos četl.

10.11.2017 4 z 5

Na kopci Na kopci Jiří Březina

Detektivka v netradičním pojetí. Napsaná tak, že nemůže nikoho urazit, i když o pachateli může být jasno už po polovině knihy (já měl). Což ovšem na kvalitě neubírá - P. Highsmitová prozrazuje pachatele na první straně a jsou to jedny z nej knih - pro mě.
Někde jsem sice četl, že to má být typ severské krimi, ale tak daleko bych nešel. Zůstaňme u jihočeské detektivky, která je výborně napsaná, s vykreslenými charaktery postav a hezky popsanou vesnicí, kde se od teď perfektně vyznám :-)

10.11.2017 3 z 5

Příběh průvodce Příběh průvodce Pavel Batel

Čtete jedním dechem. Ano, tuto knihu jinak přečíst nejde. Doba dětství a chvilky s dcerou jsou nejemocionálnější co jsem v poslední době četl.
Pokud tuto knihu neznáte a nevíte zda ji číst, jste skeptičtí k takovýmto recenzím (jsem jeden z davu), neváhejte. Pro mě kniha měsíce.

Volný pád Volný pád Nicolai Lilin

Válka je vůl a z pera N. Lilina to platí dvojnásob. Knihu jsem nemohl přečíst na jeden zátah. Dvakrát jsem četbu přerušil a začal číst jinou knihu. Popisování války a krutostí jedné i druhé strany je jen pro hodně silnou povahu. Je to zkrátka na jednu knihu a na jednoho čtenáře až moc velké a kruté sousto...

Neklidný muž Neklidný muž Henning Mankell

„Poslední" kniha s Wallanderem. Jsem spokojen, že autor nenechal Wallandera ve svých knihách stále x letého, jako to bývá zvykem u jiných autorů detektivek, kde v „padesáti" knihách je detektiv stále stejně stár. Popisuje zde spíše jeho stav, kdy se dostal do věku nemocí a vzpomínek, než vlastní detektivní práci. Je to chvilkami trochu depresivní čtení. Ale přesto stojí za to si ji přečíst. Nečekejte ovšem severskou krimi v pravém slova smyslu.

10.11.2017 5 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Pravda? Ano, asi ano. Ale, protože nejsem lékař, nemohu dost dobře hodnotit co vše musí, a nechtějí, dělat. Do čeho všeho jsou nuceni, a proč na nás pacienty nemají čas. Vyslechnout nás, a tak zjistit, kde je zakopaný pes. Vše je o penězích. Neměl jsem hodnotit knihu? Kniha přečtete jedním dechem a sem tam se i usmějete a naštvete.

10.11.2017 3 z 5

Pátá žena Pátá žena Henning Mankell

Po přečtení této knihy, která je jedna z nejlepších od Mankella, jsem se neubránil dojmu, že problém domácího násilí byl (je?) ve Švédsku asi velký problém – nebo se o něm nebojí psát. Vzpomněl jsem si na knihu Muži, kteří nenávidí ženy, a napadlo mě, že by se tato kniha mohla jmenovat; Ženy, které nenávidí muže!
Opět brilantně vystavěný příběh. Popis života Wallandera, jeho vztah s otcem, dcerou a další trable, které hrdina má, činí z detektivního románu, román společenský.

10.11.2017 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Asi budu opisovat některé předchozí recenze. Je to slabota, pane Nesbø! Kniha/povídka začala slibně, přehoupla se přes krvavou divočinu v kostele a skončila v nekonečnu. Konec/nekonec a plno „filosofie". Skoro se mi chce říci, škoda peněz...

10.11.2017 2 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Kniha à la Dan Brown. Čtivá jako knihy od DB, ale stejně slabá, průhledná, už v polovině bylo vše jasné. A navíc je to, to nejslabší, co jsem od P. Maye četl. A zřejmě i poslední.

10.11.2017 2 z 5

Důvod k zabití Důvod k zabití Adolf Branald

Tuto knihu jsem musel mít! Poprvé jsem ji četl v 80. roce minulého století, a byl to pro mě šok. Za prvé, že to půjčují v knihovně, a za druhé, že to vůbec u nás vyšlo. Perfektně rozebrané příběhy dle zkutečných zločinů a to tím způsobem, že není vina jen v obviněném a odsouzeném... Doporučuji. Skvělé!

Stockholm: Přísně tajné Stockholm: Přísně tajné Hanna Lindberg

Čtení této knihy bylo pro mě utrpením. Dal jsem na čtenářské recenze a bohužel nejsem naladěn na stejné vlně. Vůbec se mi to nelíbilo. První třetina knihy byla nuda, nuda a zase nuda. Nic se tam nedělo. To co tam hrdinové řešili za problémy, tak to jsem vůbec nechápal. A jestli takto žijí (a určitě žijí), tak nás potěš příroda. V druhé se děj začal rozvíjet, ale žádná sláva to nebyla a třetí třetina... vlastně už nevím jak to skončilo a o čem to bylo. Není všechno severské „severské". Škoda peněz za tuto knihu.

06.11.2017 1 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nový Larsson to samozřejmě není, ale jinak by se ta kniha tak dobře neprodávala. Aspoň ze startu...
Žádné duchaplnosti jsem od toho nečekal. Dobře se to četlo a to mi stačí.

03.07.2011 3 z 5